İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anlamlı Mesajlar

Anlamlı mesajlar yazımızda en güzel ve anlamlı sözler bulabilirsiniz. Anlamlı sözler ve anlamlı mesajları facebook durumları olarak kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize de gönderebilirsiniz.

Anlamlı Mesajlar

İliğimi kemiğimden ayırma isteğine alışamadım hala. Kanım damarlarımda değil de kalbimin en pislik yerinde dolanıyor. Çıkamıyorum içimdeki boşluktan ya da bu boşluk bana kendini özlettiriyor, ayrılmaya korkuyorum.

 

Beynimin içinde şimşekler çakarken çok normal davranabiliyorum, niye? Bana neden kimse kendim olma hakkını tanımıyor yahut neden kendim olmaya bu kadar çekiniyorum?

 

Aslında ne yazmam gerektiği hakkında da pek bir fikrim yok bugün. Sadece içime oturmuş olan durgunluktan kaçma çabaları bunlar. Ne zaman durgunlaşsam kendimi burada buluyorum. Yıkılmak, dağılmak, haykırmak ve hatta bağırmak istiyorum böyle zamanlarda, yapamıyorum.

 

Kendi duygularımın katiliyim ben. Güzel olan ne varsa öldürmeye meyilli, kendinden zoru olan, kendi içindekini dışarı salmaya korkan yırtık bir ruh benimkisi. En olmayacak yerlerinden yırtılmış yamalı bir gömlek misali. Kaç parça kumaş koyup diktim üstüme ben bile hatırlamıyorum. Tamirci çırağı olsam şimdiye köşeyi dönmüştüm belki de, bilemiyorum.

anlamlı sözler

Anlamlı sözler ve anlamlı mesajlar yazımıza son gaz devam.

 

Hastalık bu bendeki… İçimin hiçbir yerini dışarı yansıtamadığım gibi, içinden korkarak kaçan bir tipin en saf örneğiyim ben. Sorsanız beni kimse aşağılayamaz ama kendimin seri katiliyim ben! Kaç canım kalmış bilmiyorum fakat kabir azabısın bana sen. Toprak altına girmeden geliyor başıma mezar melekleri. Kanat seslerini duyuyor musun? Korkuyorum bana soracakları sorulardan. Ya doğru cevap veremezsem?

 

İçten içe çürümek bir yana galiba deliriyorum ben. Gözlerimin içine bakıp bu denli yalan söyleyen seni her gün rüyalarımda asıyorum. Gerçeğe uyandığım her sabah ise biraz daha korkarak kaçıyorum kendimden.

 

Gözlerim her sabah aynı şekilde açılıyor ve ben dünyaya hala aynı yerden bakıyorum. Bu fazla sıradanlığın içinde kendimi kazanma çabasıyla birlikte yeniden yenik düşüyorum hayatın 2016. katından.

 

Kalbimin en enkaz bölgesine çalışıyor bugün duygularım. İyileşmek için bütün hücrelerim çalışıyor, bugün fazla mesaiye kalacağız. Bedenimle kurduğum arkadaşlığı daha önce hiçbir yerde görmemiştim. Bir dost en fazla bu kadar çaba harcayabilirdi dostunu kurtarmak için.

 

Hayatın içinden çekip çıkarmak istiyorum kendimi fakat Azrail bir türlü koşmuyor yardıma. Nefes almayı matah sanıyorlar. Nefes alarak yaşamıyor, nefes alarak ölüyoruz.

 

Hayatı yaşanmaya değer her şeyi bir kenara bırakın bugün. Hiç yaşamamış olduğunuzu düşünün. Bu dağları, denizleri, doğayı, martıları ve gökyüzünü hiç görmediğinizi varsayın. Hayatınız kötü gidiyor olabilir fakat sonsuza dek böyle devam etmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Demem o ki; hayatınızdan şikâyet etmek yerine halinize şükretmeli ve gözünüzün gördüğü güzellikleri görmezden gelmemelisiniz. Hayat her şekilde yaşanmaya değer.

 

Tüm anlamlı mesajlar için anlamlı sözler kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

BİZİ TAKİP EDİN

Instagram adınla yorum yap, takipçi kazan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.