Anlamlı Sözler 2016 & Mesajlar

Anlamlı sözler 2016 yazımızda en anlamlı en güzel mesajları bulabilirsiniz. Anlamlı sözleri sosyal ağlarda paylaşabilir onlarca beğeni alabilirsiniz.

Anlamlı Sözler 2016

Bazen sevdiğimiz insana öyle bir kapılıyoruz ki, hayat göze hep tozpembe geliyor. Ne zaman ki aşkın salkımları dala ağır gelip yere düşüyor, parçalanıyor o salkımlar işte tam da o an anlıyor insan, kimsenin aşkı kendinden değerli kılmaması gerektiğini.

 

Hayat uzun, kuşlar ötüyor diyordu son okuduğum şiirin ilk satırları… Doğru diyor aslında; hayat uzun, kuşlar ötüyor. Peki ya insanlar? Neden onlardan söz edilmiyor?

 

Bir gün çok kırılacaksın. İşte tam da o gün yapman gereken tek şey, bütün kırıklarını yerden toplayıp, denize azat etmek. İnsan kalbi kırıklarla yaşayamaz. Taşıma onları üzerinde, boşalt ceplerini. Geçti gitti artık, düne değil yarına bak.

 

Umut etmek güzeldir, umut edin bol bol. Gülün, eğlenin, yaşamanın tadını çıkarın. Hepimiz bir avuç toprağa karışacağız.

 

İnsan ömrü boyunca hata yapmaktan korkar ve hep bu yüzden hata yapar. Hata yapmaktan korkmayın, hata yapmak insanı olgunlaştırır. Tecrübeli bir hatalı varken, tecrübesize kim iş verir?

anlamlı mesajlar

Güzel olan kendini bulunmaz Hint kumaşı sanmasın, güzellik de geçer. Çirkin olan bahtına yanmasın, akıl kafa taslağına koyulmuş büyük mücevher.

 

Güvenmek güzel şeydir. Daha güzeli vardır ki herkese güven vermek.

 

Kağıtla kalem yan yana gelir elbet. Marifet kağıdı kalemle buluşturmak. Akıldan geçenle, gönülden geçeni bir yerde toplamak…

 

.

Sen sen ol, her önüne çıkan beyaz atlıya elini verme. Ne demişler bugün elini veren yarın kolunu kaptırıyor.

 

Sev ama ölecek kadar sevme. Bağlan ama onsuz yapamayacak kadar bağlanma. Aşık ol ama aşktan ölecek kadar aşkla yanma.

 

Gönül ne dilerse Allah onu verirmiş. Gönülden dilediğin bir şey kabul olmuyorsa yukarıdakini suçlama, belki de yanlış bir şey istiyorsundur.

anlamlı yazılar

Dünya üzerindeki en çirkin duygu bencilliktir. Bencil olan insan, insan halinden anlamaz. Bencil olan insan aşka inanmaz. Bencillikten yana nasibini alan da bir daha bencil olamaz.

 

Kalbin acıyorsa en derinden, kaldır ellerini semaya. Hani derler ya Rabbin seni özlemiştir diye, bekletme aç ellerini, yerde bulamadığını gökteki muhakkak verecektir.

 

Kırık bir kalbi tamir etmek istiyorsan sadece sabırlı olmalısın. Zaman her şeye ilaç demiş bir bilen. Bilenlere güven ve sabret.

 

Canın yanıyorsa şükret. Gaddar doğmak da var bu dünyada, gaddar yaşamak da… Canın yanıyorsa bil ki için yufka.

 

Nasılsın diyenlere, iyiyim cevabını ver. Kötü olduğunu bilmesinler.

 

Gülümsemekten asla vazgeçme, gülümsemek yaşam enerjisini artırır. Yaşam enerjisi yüksek olan bir insan, bütün hayatı boyunca daha çok gülümser.

 

Anlamlı sözler 2016 yazımızın sonuna geldik sizde yorum yaparak anlamlı sözleri bizimle paylaşabilirsiniz.

Daha fazlası için anlamlı sözler yazımıza göz atabilirsiniz.

Paylaş:

Bizi Takip Edin:

1 yorum Yorum Yap

  1. Gül kırılmadan Önce Güzeldi,Sende gitmeden Önce Özeldin. Kömür Gözlerine Ben doyamazdim Dilim varmiyor seni eller aldı. ((iLeGaL))(H)

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.