Damar Sözler 2016

Damar sözlerin bulunduğu “damar sözler” yazımızdaki sözleri tüm sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Sizde damar sözler yazımıza yorum yaparak görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

 

Kokun sindi hayatıma… Her günümde nefesinin imzası… Her cümlemin başı sen oldun… Geldin, ömrümün neşesi oldun… İyi ki geldin… Ömrüme şenlik benim sebebim oldun. Hayatımın hediyesi hayatıma güzelliklerinle doldun.

 

Benimsin… Ellerin ellerimin nezaretinde, gözlerimin seyri-sefası kirpiklerinse… Baktıkça gönlümü titreten yüzün, utangaç ve hatıralar biriktirmiş çizgileriyle… Benimsin yıllanmış kadınım, benim en eski şarabım… Rengi kırmızım… Benimsin.

 

Ömrüne ilikledim ben bir kere ömrümü… Kadeh kadeh içtim sevdanın suyunu… Mezemse senin zehir zemberek sözündü…

damar mesajlar

Hapishaneydi bana senin bir tatlı bakışın. Bir baksan dünyam duruyordu, ellerimde kelepçe, iş görmez oluyor bakışının değdiği an bu serseri bedenim. Sevdana gark oluyor yüreğim, her önümden geçişin saçlarını savuruşun göz göz ediyor beynimi. Edalı edalı yürüyüşün hükmediyor gönlüme. Ölüyorum kıskançlıktan fark edilecek başka bir gönülde diye… Basma sevgili ne olur yüreğimin bam teline…

 

Vursunlar beni sevdiğim senin gittiğin yerde. Vursunlar senle dolan gönlümü… Yaksınlar hatıralarımızın dolduğu yuvamızı… Gidersen gittiğin gün dursun dünya… Kaybolayım karanlıklarda sevdiğim. Dağlar tepeler yıkılsın üzerime, yıkılsın da kaybolayım yokluğunun başladığı yerde. Karanlıklar dolsun terk ettiğin yüreğime ya da yok yok vursunlar beni vursunlar ki ölsün kokunun değmediği nefesim, ellerinin değmedi ellerim, gözlerin değmeyecekse gözlerime vursunlar beni sevdiğim. Sen gidersen yüreğim dursun benimde sebebim.

 

Gülüm bende sevdalar öyle senin bildiğin türden değildir. Ya imzanı atarsın ömrüme, ömrümün sahibi olursun. Ya da adım bile atmadan selamın sabahın almadan tanımadan yanmadan geçer gidersin bir yolcu olursun.

damar yazılar

Yaktım yine sigaramı gecenin sabaha çalan saatleri ne eve sığabiliyorum ne de sokaklara. Gel desem gelir misin bu fakirane ye. Gel desem gelir misin sadece sevdana adanmış bu adama. Çizgiler düşen alnıma dokunsan nefesime karışsa nefesin sevdiğim gelir misin evime…

 

Eğer gelmezsen ölürüm mezarım başına akıtırsın gözyaşlarını, çiçekler ekersin toprağıma güller büyütürsün hasretim kokar sana.  Her gün pişmanlığını anarsın. Gelmeyişini topraklarıma. Sarılmak istesen sarılamazsın. Dokunmak istesen dokunamazsın. Karanlık çöker o yeşile çalan gözlerine. Sevemez kimse bilirsin seni benim gibi. Ömrüm tükenmeden gel…

.

Paylaş:

7 yorum Yorum Yap

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.