İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Doğum Günü Sözleri

Doğum günü sözleri yazımızda sevgiliye doğum günü sözleri, eşe doğum günü sözleri, arkadaşa doğum günü sözleri, anlamlı doğum günü mesajları bulabilir bunları sevdiklerinize gönderebilir veya sosyal medya aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Doğum Günü Sözleri

Varoluşumun sembolü diye ekledim bugünü takvime. Sen doğdun ve ben var oldum. Sen ilk kez ağladın, ben seni bulduğum için güldüm. Oksijen ciğerlerini yaktı ilk defa, bense nefes aldığıma mutlu oldum. İyi ki doğdun, iyi ki varlığınla benim varlığımın sembolü oldun. Seni seviyorum, doğum günün kutlu olsun.

 

Cennet bahçelerinden kopup gelen bir meleğe tam da bugün rastladım. Bugün o meleğin dünyayı selamladığı ilk gün. Takvimler, gazeteler, televizyonlar ve sosyal medya haberlerinde hep sen varsın bugün. Beni anlayan, her zaman desteğini yanımda hissettiren, bazen eşim, bazen işim, bazen annem, bazen de ürkek çocuğum olan benim güzel sevgilim… Bütün doğum günlerinde birlikte nefes almak dileğimle, doğum günün kutlu olsun. Seni seviyorum.

 

İçimde güzel olan ne varsa seninle birlikte bugün doğmuş sanki. İlkbahar kokusunu seninle almışım, ilk defa düşen yağmuru hissetmişim, ilk kez ellerimi açıp dua etmişim, ilk kez birine sarılmanın verdiği mutluluğu yaşamışım ve ilk defa benim için biri doğmuş sanki. İyi ki doğdun yaşam sebebim, iyi ki varlığımı varlığına tutsak ettin. Seninle büyümek, senin olduğun yerde yeniden tazelenmek benim için büyük nimet. Bütün yaşlarında birlikte yaşlanmak dileğimle, seni seviyorum.

 

Böylesine kutlu bir doğum görülmedi daha önce. Hiçbir bebek ağlaması bu kadar umutlu çınlamadı kulaklarda. Ben ilk defa çıktım çığrımdan ve ilk deniz dalgası bugün vurdu yüzüme sere serpe. Ben bugün seninle büyüyorum güzel kadın, ben bugün varlığınla doluyorum bütün hücrelerimde. Üstüm başım sen oldu, sağım solum sen koktu yine. Doğum günün senle birlikte bütün dünyaya kutlu olsun.

 

Takvimleri kurcalamayı pek sevmem bilirsin. Zaten tarih ve günlerle de pek aram yoktur. Sabah kalktığımda hangi günde olduğumu merak etmem ama her sene bugünü hiçbir zaman çıkaramadım hatrımdan. Sen gideli uzun zaman oldu ama üzerimdeki etkin hala devam ediyor. Tesirinde kaldım can içi, doğduğun güne sonsuz saygıyla eğiliyorum hep bu saatlerde. Yok olsan da hayatımdan, iyi ki var olmaya devam ediyorsun kendi hayatında. Doğum günün kutlu olsun.

Sevgiliye Doğum Günü Sözleri

Sevgiliye doğum günü sözler konu başlığımızda sevgiliye gönderebileceğiniz en güzel doğum günü sözleri bulabilirsiniz.

 

En çok bugünü ezberledim ben, her harfini ayrı ayrı aldım zihnime. Her yaşında daha da kuvvetlendi ezberim. Seninle birlikte adım atmayı, seninle birlikte gülüp ağlamayı ama en çok da seninle birlikte bilinmezliğe doğru yol almayı sevdim ben. Her günün ayrı bir delilik, her günün ayrı bir kapışma. Solgun hayatıma renk kattığın için teşekkür ediyorum sana. Doğum günün kutlu olsun ayarı kaçık kadın.

 

Bir insanın hayat damarlarına sarılmak ne demek bilir misin? Ben çok iyi bilirim. Böyle her anın onunla geçsin istersin, aldığın her nefes onunla birlikte tat verir, sadece o yanındayken mevsim bahara gelir. Sonra birlikte yudumlanan kahveler hatırlı olur, birlikte içilen çaylar demini alır ama çayın acımaz. Bu tarifleri boşuna anlatıyorum gibi gelecek şimdi sana lakin boşuna değil. Benim hayat damarlarına sarıldığım insan sensin ve sen bugün dünyaya geldin. Doğum günün kutlu olsun sakalları huzur kokan adam. İyi ki doğdun.

 

Sen benim içinsin derken yalan söylemiyordum adam. Sen benim içinsin ve benim içimsin. Senin olduğun yerde geceleri güneş doğururum ufuklarda. Senin olduğun sabahlarda yıldızlar dökerim kalbimden gökyüzüne. Senin güldüğün zamanlar mevsimleri koyarım masama. Kışın başkadır senin, yazın başka. Sen, sen olduğundan beri; ben, beni sen olmuş gibi sayarım. Doğum günün kutlu olsun, iyi ki varsın.

 

Şimdi uzat kafanı usulca pencerenden dışarı, hisset yanağını okşayan rüzgarı fakat kapalı olsun gözlerin. Sesleri dinle etrafındaki; soskağın gürültüsünü, top oynayan çocukların sevincini, hemen aşağıda miyavlayan kediyi, arabaların korna ve seyir sesini dinle. Sonra gökyüzüne doğru kaldır başını, kuşların kanat seslerini hissedebiliyor musun? Seslerini duy ve kocaman gülümse. Sen bu dünyaya ödül olarak gönderildin bugün. Sen olmasan bu güzelliklerin hiçbir anlamı olmayacaktı. Seni çok seviyorum kadın, sen bugün sadece buraya değil aynı zamanda bana da doğdun. İyi ki doğdun kadın, iyi ki doğup beni buldun. Doğum günün kutlu olsun.

 

Ellerinin dokunduğu her yer cennet bahçesine dönüşürken kaldırıp başımı düşündüm; ya olmasaydın… Yüreğime bir sızı çöktü ve düşündüğüm her şeyden çekip fikrimi, varlığına şükrettim. Seni bana sevdiren Rabbim, almasın seni benden önce. Doğum günün kutlu olsun sevgilim, seni her zaman seveceğim.

 

Kalbimin orta yerine kurulmuş bir sofra misali senin bendeki etkin. Eksildikçe doluyor tabaklar, içtikçe içesim geliyor şarabından. Her oturuşum besmele, her kalkışım bir emhamdülillahla son buluyor. Bugün ben senin gönül sofrana kurulayım sevgili; ye, iç eksilt beni. Ben dolayım yine tabakların içine. Doğum günün kutlu olsun sevgili. 

BİZİ TAKİP EDİN

 1. Gel bana Rojda

  Kocam beni aldatıyor. Üstelik en yakın arkadaşım kardeşim dediğim kişiyle. Boşanamıyorum çünkü kocam aşirete bağlı boşanırsam başım derde girebilir. Ne yapacağımı bilmiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

 2. Gel bana Buse

  Sevdiğim bir çocuk vardı benden ayrıldı, ailem de beni başkasıyla zorla evlendirmeye kalktı. Tam isteme günü sevdiğim çocuk kapımıza dayandı olay çıkardı, karşı tarafta kaçtı. Bu çocuk beni seviyor mu, zorbalık mı yapıyor? Ne yapacağımı bilemiyorum.

 3. Türker İnan Türker İnan

  Gerçekten çok işime yaradı teşekkür ederim. Sevgilimin doğum gününü kutlarken buradan faydalandım kaliteli mesajlar yer alıyor 🙂

 4. burak özdoruk burak özdoruk

  Sevgilimin doğum gününde güzel bir doğum günü mesajı yazmak istemiştim aklıma o an hiç birşey gelmedi sitenizde bulunan doğum günü mesajı çok iyi geldi bana çok tşk ederim takip edeceğim bundan sonra ellerinize sağlık

 5. Erkan Erkan

  DGKO demek neyinize yetmiyo 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.