küsme sözleri

Küsme Sözleri

Küsme sözleri yazımızda küsmekle ilgili sözler, sevgiliye veya arkadaşa en güzel en anlamlı küslük sözleri bulabilirsiniz. 

Küsme Sözleri

En kırılmaz yerden kırdın kalbimi. Artık nasıl dönerim sana. Nasıl eskisi gibi, sımsıkı bağlanabilirim bu aşka?

Ben seni daha fazla kırmamak için küserim. Sen bunu çocukluk anlarsın. Peki sen söyle bana. Var mıydı bunları bana yaşatmaya hakkın?

Benden kaçman, seni delicesine sevmeme engel olmadı hiçbir zaman. Yerli yersiz küskünlüklerin olsa da, seni yazdım kalbime. Tüm küskünlüklerini, unutturacağım bir gün sana.

> Ayrılık sözleri < yazımıza göz atabilirsiniz.

Artık hiçbir yalanına tahammülüm kalmadı. Can acıtıyor en acısından. Bugüne kadar görmezden gelsem de sevdamdan. Artık taviz yok gururumdan.

Kırgınlıklarım hayata değil. Hayatı yaşayan, acısıyla tatlısıyla yaşatan bizleriz. Küskünlüğüm, hayatta karşıma çıkmış olan 5 kuruşluk insanlara. Çünkü hayatın vurdu dediğimiz darbeyi, onlar vurur aslında.

Senden bu kadar uzak kalmışsam, bil ki vardır bir nedeni. Sen umursamamızlık olarak algılarsın, ben kırgınlık olarak görürüm bunu. Bu uzaklık, sadece bir küslük değil anlayana. Yalanlarından, riyalardan, değer görememekten, hızlıca bir kaçıştır aslında.

Küskünlüğüm elbet geçip gider ama, kırgınlıklarım kalır ardımda. Çünkü kırgınlıklar, küskünlüklerden daha derinde kalır bu hayatta.

Küsmek sana göre çocukça bir eylem gibi gelse de, aslında küsmek hissettiklerinin dışa vurmasıdır. Yani bir nevi dürüstlüktür aslında. İçinde kin beslemeden, duygularının dışa vurup yansımasıdır.

Sen kabuk bağlamış yaralarımı, yeniden açtın. En ummadığım anda vurup, arkana bakmadan kaçtın. Artık ne bu aşkın sonu, ne bu kırgınlığın telafisi var.

Ben seni, herkesten ve her şeyden çok sevdim. Sen bu sevgiye layık olamayıp, yalanlarınla yıktın. Her defasında sahip çıksam da, artık son haddindeyim. Bıktım.

Küslük ile İlgili Sözler

Senin gözlerine benziyor diye, masmavi denizlere küstüm. Baharda açan çiçeklere, güllere konan bülbüllere, gözlerin gibi parlayan yıldızlara, seninle hayat buluyordum. Artık tüm hayata küstüm.

Gözlerimi yumdum ben acıyla. Küslüğüm ayrı, kırgınlığım ayrı bir yana. Ne zaman diner bu acı, ne zaman biter bu kırgınlık? Nefret kusuyorum artık. Nefret tüm yalanlara.

Ben ellerinden tutup, yüreğimi yüreğine nakşetmek istedim. Sen yalanlarınla, bu aşka büyük bir ayrılık biçtin. Küskünlüğüm belki bir gün yok olup gider ama. Bu kırgınlığıma bir çare var mı ya?

> En damar sözler < için tıklayın.

En derin duygularla bağlanmışken ben sana. Sen hep sırtımdan vurdun. Hep yanlışlarla birlikte oldun. Her güvenimin ardından, döndüm sudan çıkmış bir balığa. Ben gözlerim gözlerine doymasın isterken,  nasılda inanmışım sen en büyük yalanları söylerken.

Artık ne bu kırgınlığım geçer sana, nede içimdeki öfke. Her defasında ayaklar altına aldığın gururumu, bir daha ezdirmeyeceğim sana.  Küslük de. Kırgınlık de. Adını ne koyarsan koy, ben yokum artık. Elveda.

Önce bir damla mutluluk tattırdı. Sonra hayatımı kararttı. Gözlerimde yaş, kalbimde büyük bir sızı. Sonrasında derin bir ayrılık acısı. Küstüm be felek. Barışmam daha. Uzak olsun benden aşk. Gülmek haram olmuş bana.

Tüm olumsuzluklara rağmen kucak açtım ben sana. İçim, belki bu ayrılığın acısıyla yanıp tutuşur. Belki acıların en büyüğünü yaşarım. Ama bu kırgınlığın telafisi yok. Yaptığın hatalar, bende derin izler bıraktı. Söylediğin yalanları düşündükçe, içim bir kez daha yandı.

Ben senin üzerine bu kadar titrerken. Sana hiçbir şekilde toz konduramazken. Sen umursamaz bir şekilde kırdın kalbimi. Karşılığı bu olmamalıydı. Ne sevgimin, ne sana verdiğim değerin. Küskünlüğüm elbet geçer. Lakin, bir ömürdür kırgınlığım.

İçinde derinden derine bir duygu var. Unutmaya yüz tutmuş, tuhaf bir şey. Aşkım bana küsmüş. Ölümden öte bir şey.

Yalnızlıktan değil de, sensizlikten korkmuştum hep. Korktuklarım başıma geldi. Değer verdiğim aşkın, şimdi bana kocaman bir ayrılık verdi.

Aşka, sevdaya ve sana nasıl küskünlük olur? Verdiğin değerden uzak, yalanlarla dolu bir soysuz, bu hayatta elbet bulunur.

Vazgeçemem zannediyordum yıldız yıldız gözlerinden. Tutsağı olmuştum, vazgeçemem diyordum bal tatlısı sözlerinden. Tüm direnmelerime rağmen, yenik düştü gönlüm büyük bir kırgınlığa. Artık ben yokum can özüm. Mutluluklar sana, en büyük yalanlarınla.

Küsme sözleri yazımızın sonuna geldik.

acı sözker

Acı Sözler

Acı sözler yazımızda üzgün acılı sözler, en acı sözler, acı dolu sözler, kısa acı sözler ve duygusal acı mesajlar bulabilirsiniz. Bu yazılar ile acınızı insanlara hissettirebilirsiniz.

Acı Sözler

Çok darbeler yedim şu hayatta. Her sırtımı sıvazlayanı dostum zannetsem de, vuracağı darbenin yerini yokluyorlarmış aslında.

Aşk acısı bu. Ne sigara yanığına benzer, ne bıçak kesiğine. Yarası en derindedir. Acısı en uzun sürendendir. Çekmeyen bilemez, çeken iyileşemez. Derdin dermanı, ne tabiptedir ne ilaçta. Derdin dermanı Yaratanda, derdin dermanı yarda.

En derin acıyı yaşadım ben. Bayram çocukları gibi gülüp eğlenirken, şen şakrakken sen. Diyardan diyara attı beni bu acı. Dost dedik, aşk dedik, yar dedik. Bunlar en ağırıydı. Artık bırakında düşmandan gelsin. Mert düşmandan gelen, bizde baş tacı.

Ayrılık sözleri için tıklayın.

Aşk acısını çekmeyen, acı çektiğini zanneder. Aşk acısı çekende,  Allah acından başkasını vermesin der. Çeken bilir derdi. Bizi de yaktı gitti, bir vefasız sevgili.

Aşk acısı kangren gibidir. En önce, en dipten başlar. Sonra yavaş yavaş ilerler. Kurtulmak için, acıttığı yerden kesmek gerekir.

Hayatta öyle acılar vardır ki, en mutlu olduğun zamanlar bazen bir morfin gibi olur. Sadece belirli bir süre, o acıyı hissettirmez. Etkisi geçtiğinde ise, kalırsın acının en acımasız haliyle baş başa yine.

Gittiğin an attın beni aşk acısıyla yanan bir ateşin içine. Yandıkça acım büyüyor. Bir başımayım acılarımla. Dertler, yorgunluklar, bıraktığın büyük bir acı girdi artık aramıza. Dönsen ne fayda, dönmesen ne fayda.

İstediğin kadar uzaklaşmaya çalışsan da yaşanmışlıklardan, her şeyi terk edebilirsin ama, aşk acısı gölgen gibi gelir arkandan. Öyle bir acıdır ki bu, sen gidip varmadan, gideceğin yerde bekler seni. Ölsen ölür, koşsan koşar, ne kadar acısını hissetsen de, en vefalı odur hayatta.

Kader sadece seni benden almadı. En derin acıları başıma sardı. Sen en mutlu günlerini yaşarken, bana miras kaldı büyük bir acı senden. Eyvallah be güzelim. Sen mutlu ol şu yalan dünyada da, ben en kral acıları da çekerim.

Acılı Sözler

Bazı acılar vardır ki, tam kabul bağladı derken hem kanatır, hem acıtır hayatta. Sensizlikte öyle bir acı işte. Kabuk bağlamak üzere alıştım alışmasına da, hayalime gözlerin değdiğinde yeniden kanamasa.

Gidişine, her türlü kalleşliğine alıştım alışmasına da. İçimi kanatarak bıraktığın acılar ne olacak ya? Söküp atabilir miyim sanıyorsun? Ben beceremedim bunu. Her aklıma gelişinde, içimde yeniden büyüyorsun.

Aşk acısı çekenleri kınamayın. Onlar hayatta, en onurlu bir ayrılığa sahip kişilerdir. İçlerine attıkları acı, tepeden tırnağa yakar. İçleri kanasa da en büyüğünden, yaşadıklarını tam olarak anlatamazlar. Böyle onurlu bir ayrılık sonrası acı çekenler, aslında acınacak ya da kınanacak kimseler değil, bu kadar acıya karşı ayakta olmaları sebebiyle, ayakta alkışlanacak kişilerdir.

Ayrılığımızın sebebinin benden kaynaklı olması, acılarımı daha da büyütüyor. Ellerimle yıktığım bu aşk, her gece büyük bir kabul oluyor. En büyük acılar, her gece gökyüzüme doğuyor. İstediğin kadar suçla, istediğin kadar kız kendine ey dilim, ey kalbim. Artık ellerim, kendimi boğuyor.

Damar sözler için tıklayın.

Gözlerimi ne zaman kapasam, acılarım bir kabus gibi çöküyor üzerime. En büyük acılara gark olsam da, hala leke getirmedim ben sevgimize. Peki ya ben bu kadar acıyı çekerken, sen mutlu musun? Bundan hiç kuşkum yok. Umursamaz tavrın beni acılara boğarken,  sen hep mutluluk peşinde koştun ben sessizce ağlarken.

Azrail oldu acılarım. Ne zaman binbir umutla yeniden doğsam hayata, ölüm meleğim acılarım o an yanımda. Kestim artık her şeyden umudumu. Acılara boğulmuş bir halde, bekliyorum artık sonumu.

Hiç mi vicdanın sızlamadı? Hiç mi dilin tutulur gibi olmadı? Bir gün mutluluk yaşatmadın. Allah aşkına bu yaptığın, böyle büyük sevene revamı?

Yokluğun diye geçiştiremiyorum işte. Unuttum diye boş veremiyorum. En acısından değiyorsun yüreğime. Acıttığın yerden doğmak istesem de her seferinde, bir daha kendime gelemiyorum işte.

Unut deme vefasız boşuna. İnsan unutamaz yaşadıklarını asla. Unutamam ne seni, ne  açtığın yarayı. Belki alışırım gözlerime kan dola dola. Belki alışırım yüreğime taşları basa basa. Ölüp gitsem de bu aşk acısından kaçamam. Sen gittin ya, bu gidişle belki ben daha yaşamam.

Hasretin dolduğunda geceme. Acılara bürünürüm ben yine. Ne ellerini hissediyorum hayallerimde, ne gözlerini görebiliyorum düşlerimde. Seni unuttuğum için zannetme. Aşk acısı bu güzelim. Acıların en büyüğü işte.

Niye durgunsun, gül diyorlar bana. Bu kadar acının içinde nasıl güleyim? Gülmek bir yana dostlar. Bırakın ya acımı çekeyim. Ya da sessiz olun, rahatça öleyim.

Uğruna yaktığım şarkılar vardı oysaki. Ölürsek bile beraberiz diye. Ne beraber olabildik. Ne de ölebildik birlikte. Birimiz mutlu oldu, birimizin yüreği yandı delice.

Acıtmıyor artık yüreğimi, gelsen de aklıma. Sadece gözlerimden kan akıyor. Kalbim sıkışıyor. Alıştım bak sensizliğe.  Toz kaçtı. Bakma sen gözlerimden yüreğime inene.

Öyle yaralar açtın ki bağrıma. Yeminler ettim, kimseleri sevemem ben daha. Bir tutam mutluluktu aradığım. Şimdi dünyanın en acısıdır, herkesten gizli sessizce yaşadığım.

Baharımı zemheriye çevirdin. Aşk acısını çekmeyen, acı çekmeyi ne bilir? Acı çektiğini zanneder sadece. Çektiğini elde görür.

Hayattaki en büyük acı, insanın mutluluğu bulduğunu düşünüp delicesine bağlandığı anda terk edilmesidir. Hayatta sevgiyi en hak etmeyen kişi ise, acıyla bırakan kişinin, acı çeken tarafından hala sevilmesidir.

Acı sözler yazımızın sonuna geldik daha fazlası için bizi takip edin.

Nefret Dolu Ayrılık Sözleri

Nefret Dolu Ayrılık Sözleri

Nefret dolu ayrılık sözleri yazımızda en güzel en anlamlı ayrılık mesajlarını bulabilirsiniz. Sizde ayrıldığınız kişiye nefret dolu ayrılık sözleri göndermek istiyorsanız aşağıdaki yazıları kullanabilirsiniz.

Nefret Dolu Ayrılık Sözleri

Gırtlağıma yapışan ellerden sıyrılıp da geldim sana. Aşkın en güzelini hissederek yaklaştım bu eşsiz duygulara. Şimdi en sapa yolda ellerim başımda yalnız karşılıyorum yaklaşan karanlığı. Bu öyle bir his ki sevgili, en olmayacak baharları soldururcasına soğuk, ölümü andırırcasına acı. Kime ait olduğunu bilmediğim eller yine yapışıyor gırtlağıma.

Yıldız Tilbe’nin bir şarkısı var hani; “Kendimden çıktım yola bir yere varamadım.” diyor. Yola senden çıkılır diyordum her duyduğumda, bütün yollar da sana çıkar. Çıktığım bu yolda beni yine bir Yıldız Tilbe şarkısı karşılıyor, bu sefer “Sevemedim ayrılığı gel alışamadım.” diyor.

Kalbime bir hançer gibi saplanan gerçeklerin baş kaldırdığı yerden bakıyorum şimdi hayata. Bu boşvermişlik hissi benim değil. Ne zaman gönlüm ayrılığa düşse peşinden gelen bu adım sesleri benim değil. Ben ayrılık adamı olamadım hiçbir zaman; bu ağlayan gözler, titreyen eller benim değil.

 

Kıyamadım dokunmaya, bir kere bile elim gitmedi. Narin yüzüne, derin bakan gözlerine, usulca ama şiddetli atan kalbine dokunamadım. Dokunmadan sevdim, sevmenin ne demek olduğunu bile bile sevdim. Sonra tekrar kabuğuma geri girdim. Bakamadığım gözlerin, dokunamadığım tenin beni çok uzağa fırlatarak uzaklaştı kalbimden. Avuçlarım boş, kalbimse çatlamış bir bardak gibi akıtıyor içindekileri.

Kim bu karşımdaki, bu ben miyim? Kim bu uğruna yeri göğü inlettiğim, bu sen misin? Ne ben ben olarak gidebildim, ne de sen sen olarak gelebildin. Bu biz değiliz. Biz ki aşkın en sek hali, âşıkların en meftunu, gökyüzünün en mavi tonu, aşkın en kırmızı rengiydik… Bu karanlık bizim değil sevgili, bu bilinmezlik, bu kendini bilmezlik ve bu ayrılan yollar bizim değil.

Ayrılığın acı yanına sarılmak ne demek bilir misin? Tutunduğun her yer batar kalbine, her dokunuşunda kan çanağına döner gözlerin, etin yırtılır ama yine de kalbine dur diyemezsin. Seven bir kalp zor alışır ayrılığa; ne giden günleri telafi edebilirsin, ne de gelecek günleri umutla bekleyebilirsin.

Hayat işte tam da bu noktada donarak devam eder. Akrep yelkovanı kovalamaz mesela, kan yürümez damarlarına, aldığın nefesi geri veremezsin, sokaklar hep çıkmazdır, günler güneşsiz, karanlık sessiz, mum ışığı alevsiz ve sen artık iki bilinmeyenli bir denklemsindir. Ayrılık usulca sokulur akan zamanın içine, bu hep böyle olmuştur ve böyle devam edecektir.

Biri dokunsun hayatıma; bir sihirli değnek mesela ya da masal perileri. Yeniden baharı getirsin tabiat ana. İçimdeki soğuk kıştan kurtulacak bir neden versin biri bana. Yeniden inanmaya, yeniden aşık olmaya ve yenden bir kadına dokunmaya ihtiyacım olduğunu fısıldasın biri kulağıma.

Gittin. Çogum gitti, kaIdı azım. İkiden bir çıkınca bir kaImadıgını ögrendim. Gittin, yarım kaIdım.

Simdi baska biriyIe bambaska hayaIIerdesin. Hayatımın tadını tuzunu aIdın ve gittin. Sadece acı kaIdı, acın kaIdı bende.

Sen sadece kendin gitmedin. Senin benden gitmenIe benim yasama sevincim gitti, güIümsemeIerim gitti, insanIara oIan güvenim gitti. Senin beni terk edisin sadece bir gitme degiIdi.

Neyim ben? Kimim? Hangi diIe ah oIdum, hangi diIi ah’a bogdum? Vasfım ne? Bir esya, beIki okunmayan; rafIarda tozIanan eski bir kitap, üstüne basıIan eski bir mektup, mahaIIedeki aç kedi… Hangisiyim? Neyim senin için, yahut sana dair… Hangi heIaI gecede unuttun beni, harama buIastıgımdan beri ne sen kaIdın, ne ben senden geri… Aynı mıyız? Hayır. FarkIı mıyız? Hayır. Biz iki aykırı soruya aynı yanıt oIabiIen cevabız. Sen A’sın ben Z. AIfabe sende basIar bende biter. Ask da öyIeydi; sende basIadı, bende bitecek.

ayrılık sözleri

Ayrılık sözleri ile devam eden yazımızda çok anlamlı yazıları bulmanız mümkün.

Bugün bu gece dagıIsa beynim yere, döküIse parçaIarım etrafa bir sen eI süremezsin. DagıIan parçaIarım oImayacak çünkü seni üzen, benim yok oIusum oIacak. DagıIan parçaIarıma ayakIar basacak diye düsünüp topIamaya çaIısmayacaksın. Çünkü degerIi degiI parçaIarım, zaten bu yüzden etrafa döküIüp saçıImaIarım. Her gün bir parça daha kopuyorum hayattan. Nefes sayımIa birIikte azaIıyor parçaIarım. Bedenim de öIüyor bu ayrıIıkIa, ruhum da.

Çünkü ruhum, sensiz bitap ve harap. Tek motivasyon kaynagı ise senin sesindi.

Git git bitmiyor yoIIar. Terk ediIisimin üzerinden ayIar geçti fakat sen geçmedin, haIa buradasın. AkIıma ve kaIbime ugramıyorsun artık. Denk geIirsin diye yürüyorum, yıImıyorum ama geImiyorsun sevgiIi, geçmiyorsun bu sokaktan. Can evim; uzun zaman oIdu sana yazmayaIı. Gidisinden beri hiç görüsmedik sahi degiI mi? AyrıIık bizi en bagIı yerIerimizden ayırdı. Her yere ugradı bu ayrıIık, bir tek kaIbime ugrayamadı. Benden ayrıIdın fakat kaIbimde haIa sakIısın. Oku bunIarı, sonra sen de bana yaz. Bir merhabaIık hatırımız kaIsın.

Gün geceyIe kucakIastı ve hemen ardından ayrıIdıIar. Gece terk etti gündüzü. Nereye kayboIdu biImiyorum. Sen de beni böyIe terk ettin, kucakIadın ve kayboIdun. Gittin, yoksun. Aradıgım hiçbir yerde buIusamıyoruz. Gece çöküsIerinde ve gündüz geIisIerinde bekIiyorum artık. BeIki de gece aIdı götürdü seni benden, siyahına sakIadı da o yüzden göremiyorum. GeI de kavus aydınIıgıma sevgiIi, beni sensiz bırakma.

Ayrılığı bu kadar kolay getirmek boynunun borcu olmuştu. Zaten sakat bir kalpten, felçsiz bir aşk beklenemezdi. Kafanın içinde neler vardı, neler düşünüyordun bilmiyorum ama benimle aynı şeyleri düşünmediğin kaçınılmaz bir gerçekti. Ben evimizin duvarlarını boyarken geceleri, sen saklı gizli ayrılıklar çağırıyormuşsun o eve. Olmadı sevgili, böyle bir son Yeşilçam filmlerinde bile görülmedi.

Gittiğin günden beri bahar uğramadı sokaklarıma. Her gün yaprak döküyor ağaçlar ve ben her geçen gün biraz daha yaşlanıyorum.

Rüzgara karışıyor nefesim, bilmiyorum duyuyor musun? Her kucak açtığımda yoksun, her uykumda kabus… Uyumak istemiyorum sevgili, sensiz gecelerin canı cehenneme.

Sanki ruhum çıktı bedenimden, geri dönmüyor bir türlü. Yaşamak için bir soluk yeter diyordum, senin soluğun olmadan yaşanmıyormuş. Gitmesen, kalsan olmaz mıydı? Bu ayrılık bende büyük bir kalp sancısı…

Duvarlara nem saldı gözyaşlarım, bu ayrılık hiç olmadı. Günlük güneşlik odamda tek bir ışık huzmesi yok artık. Ayrılık benim duygularıma rutubet. Nefes alınmıyor sevgili.

İçimi sızlatan bu gidişin değildi. İçimi sızlatan, hiç gelmemiş olmandı. Her gidişinde yeni bir biletle geldin sen bu durağa, binip geldin hemen. Sardın sandın, geçti sandın… Ne sarabildin, ne geçirebildin… Kapanmadı yaralarım. Son gidiş değildi bu sevgili, hiç gelmeyişti…

Yüreğimi karalayan hasret sancısı, belki de bir başka baharla son bulur. Ama sevenin ahı tutar derler, iki cihanda da gidecek tek bir yerin yok.

Dilerim o taştan kalbin, bir gün gerçekten yağmuru hissedebilir. O yağmurlu gün benim kalbimde derin yaralar açtı. Ne acı ki, o yaraların tek ilacı sensin.

Gideceğini bile bile, tanıdığım tek gönül hırsızına bile ve isteye gönlümü kaptırmam belki de aptallığım değil, tek masumluğumdu.

Ayrılık acıtacaksa bu kadar canımı, varsın gönlüm hep boş kalsın. Ömür boyu yalnızlık, bir kere salak yerine konulmaktan yeğdir. Yalnız bir kalp kaç kere kırılabilir ki?

Oysa ben senin ömrü uzatan gülüşünü şimdi kimde bulacağım? Bir kelebek gibi, ömründen geçip giden sevgili; en güzel anlarımı yalnızca seninle yaşadım. Şimdi bununla nasıl baş edeceğim?

Bir gün sana yeniden sarılmak nasip olursa bir koala gibi sarılıp hiç bırakmayacağım.

Benim ömrümün en güzel anları, hayatımda olduğun anlardı. Ömrüm gidişinle bitmedi belki ama, koca sandığım yüreğim şimdi paramparça.

Bu fani dünyada bana yaşamı sevdiren en güzel çiçek sendin. Solup gitmeyi keşke seçmeseydin.

Gözlerim, gözlerini görmezse yaşamaya nasıl devam edebilir ki?

ayrilik-sozleri

 

Öyle ki şu saatten sonra tüm yaralarıma ilaç olsan, tek bir gramını dokundurmam tenime.

Giderken söylediğin o sözler, bir kurşun yarasından bile daha ağırdı sevgili, sen gittin; ancak bunun izi bir ömür kalacak.

Belki de giderken düşünmediğin tek kişi bendim. Kalbimi kıran en büyük şey de buydu.

İşte ben şimdi, dillere pelesenk olmuş ‘Yalan sevgi’ sözcüğünün anlamını fark ettim. Gidişin, sevmenin ne kadar zor olduğunu bana öğretti. Daha zor olanı; her gönlün sevemeyeceği oldu.

Oysa ben seni tanımadan önce sevginin her şeyi çözebileceğine inananlardandım. Gidişinden sonra tek söyleyebildiğim, sevginin hiçbir şeyi çözmediği oldu.

Bir kalbin diğerine veremediğini, başka birinin verebileceğini fark ettiğin o an, ayrılığı tam olarak anlamış sayılırsın.

Ayrılık yalnızca kalbe zor, dile o kadar kolay ki. Yalnızca 2 dakikanı alan bir ayrılık mesajı, kalbini bir ömür yakabilir. Arkanı dönüp her baktığında göğsüne saplanan o acının ilacının hiçbir zaman gelmeyeceğini bilmek, kimi zaman en zor olanıdır.

Hayat kimileri için o kadar acımasız ki, kendinden çok sevdiğin ‘o’ insanın, kalbinin başkasına attığını bilmek; ayrılığı daha çekilebilir kılmıyor.

Anlamlı Ayrılık Mesajları

Oysa senden istediğim tek şey, yalnızca kalbindi. Belki de benimle paylaşamayacağın tek şeyin kalbin olduğunu bilmiyordum o zamanlar.

Kalbimde çiçekler açtırabilirken, çölüme serap olmayı sen seçtin, umarım pişman olmazsın tek aşkım.

Seninle olmak, kalbimin bu güne kadar hissettiği en ‘özgün’ duyguydu. Halbuki aşk hayatında mutlu olmak için tamamen yapay olmak gerekliymiş.

Ve ben bugün ilk defa yenildim. Kalbin acırken, yalnızca gülmek değil, nefes almak bile çok zor. ‘Ayrılık acısı’ bu kadar banel bir tamlamayken, kalbine nasıl bu kadar acı verebilirdi ki? Belki de bir gün anlarsın.

Gittiğin günün ardından oturdu kara kış yatak ucuma. Günler geçmiyor, ortalık kış kıyamet. Varlığınla yücelttiğin kalbim, zehir zemberek şimdi.

Uykularımdan çaldığın her gün için parça parça oluyor kalbim. Bir zamanlar birlikte paylaştığımız yastığa, gözyaşlarım eşlik ediyor şimdi.

Kapım bir daha çalmadı gittiğinden beri. Kulaklarım sağır, kalbim kör kuyu. Ne seni çıkartabiliyorum içinden, ne de yerini dolduracak yeni bir nefes istiyorum.

Yalnız kalmak böylesine acıtıyor muydu? Unutmuşum yalnızlığı. Böylesine ızdırap çözüm müydü sevgili? Ölüyorum sanki nefesime sigara izmariti kaçmış. Tıkanıyorum, görmüyorsun.

Dibi görülen şişeler kadar görülmedi benim içim. Benim dibim neresi gerçekten hiçbir fikrin yok.

Vapurun sirenleri ötmeye başladı dün geceden beri. Yataktayım ama içimdeki sesler boğuyordu beni. Yaklaşan bir etki vardı. Bekliyordum, çok bekletmedi geldi. Açtım kapıyı, “Merhaba, ben ayrılık.” dedi. Eve gelen misafir geri çevrilmez bizde, aldım içeri. Karşılıklı oturuyoruz şimdi. Ben ona alışmaya çalışıyorum, o ise kendini bana sevdirmeye.

Ama ben cehennemi tarif et deseler, benden ayrıldığın o mekanı anlatırım.

Kalbime saplanan tek hançer, yokluğun. Gidişin öyle koydu ki, benim dünyama artık güneş doğmuyor, yokluğunla baş etmeyi öğrendiğim o gün ne zaman gelecek; acım ne zaman bitecek bilemiyorum.

Gitsen ne fayda, sen kalbime hapis olduktan sonra? Kalbime çizik atar, şafağa kavuşmayı beklerim. Geleceğin o gün benim en güzel günüm olur.

Bir çocuk gibi sevdin, bir çocuk gibi gittin. Bana saf ve masum bir aşk yaşattığın için sana çok teşekkür ederim. Ama sevmek yetmez ki bazen.

Gidişin beni o kadar üzdü ki, günlerce hasret türküleri söyletti. Her gecenin ışığa kavuştuğu gibi; sana kavuştuğum güne kadar, her gece başımı yastığa koyduğumda ilk senin adını anacağım.

Kalbimi bir deprem gibi titreten o adamın benden gidişinde, sadece ufak bir rüzgara kapılacağımı nereden bilebilirdim. Bazıları gelir geçer, oysa sen benim tek çıkmazımdın. Şimdi sensiz hangi yöne çıkacağını bilmediğim bir yolda tek başımayım.

Çünkü ben sensiz saatleri saydım, karanlık gecelerdeki tek yoldaşım bir paket sigarayken; artık kimi yokluğu bana bu kadar acı verebilir ki? Bir gün döneceksen bile; döndüğünde seni kaybetmekten korkacak biri olmayacak.

Gidişin kalbimde bir volkan başlattı. Ne zaman söner bilinmez. Her aklıma geldiğinde patlayan lavlar, yalnızca benim canımı acıtacaksa, o zaman neden bu yola beraber çıktık?

Bir oğlumuz olacağını söylediğin o anda, aslında ne kadar aptal bir yanılgı içine düştüğümü anlamalıydım. Ancak şu an tek yapabildiğim, yanılgılarımın hepsini toplayıp yakmak. Sensiz bir hayata adım atacak ve bir daha asla arkama bakmayacağım. Yüreğimin yanışı beni perişan etse de, seni affetmeyeceğim.

Bir insandan kendi isteğinle ayrılmana rağmen, kalbin nasıl bu kadar acıyabilir ki? Hasret sancısı bedenini bu kadar ele geçirmişken, birini istemediğini sana söyleyen beynin, belki de sana hiç iyilik yapmıyordur.

Duygusal Ayrılık Sözleri

Yokluğunla savaşmaya karar verdim ve sürekli kaybettim.

Sevmek kolay olabilir ama unutmak zor olacaktır.

Senin için bütün dünyayı karşıma alabilirdim. Sen ise sana gül bahçesi bile vaat edemeyen birini seçtin. Karşıma kendimi alıyorum şimdi.

Tek başıma sayılmam, ben ve umutsuz bir aşk vakam var.

Başımı öne eğip geziyorum. Suçlu hissettiğimden değil görülmeye değer bir şey olmadığından!

İnsanlar değişmeyeceklerini söylediklerinde yalan söylüyordur. Dönüşmek istemedikleri şeylere dönüşebilirler.

Bir gün gideceğini biliyorum, o yüzden biraz daha kal benimle.

Kendimden nefret etmemi sağladığın için teşekkür ederim.

Kendimi bir enkazın altında kalmış gibi hissediyorum ve kurtaracak kimse yok. Çaresizce sonumu bekliyorum.

Kimseyi kırmak istemiyorum. Bu sefer de kendimi paramparça buluyorum.

Sevdiğin birini kaybedersen, hayatın çok da önemli olmadığının farkına varırsın.

Sana ’gitme!’ demek isterdim ama yanımda kalmak istemediğini biliyorum. Kendimi düşünerek bencillik etmek yerine, seni düşünerek iyilik etmek istiyorum. Hiç değilse son defa, susarak hıçkıra hıçkıra.

Kalbimin kırıldığını belli etmek istemiyorum ama ellerimde can kırıkları var.

Sen varken her sabah güneş doğardı. Şimdi güneşi ilk gördüğüm zaman doğduğunu değil battığını hissediyorum.

Ben umutsuzluğu çoktan geçtim, geçilmeyecek yerlerde ölüyorum.

Kaderime boyun eğmeyi kabullenmem için senin söylediğin birkaç kırıcı söz yetti.

Ayrılığın bedelini sensiz kalarak ödüyorum. Sensizliğin bana verdiği acıyı hiçbir şeyle kıyaslayamıyorum. Ayrılık duyduğum en acı türkü oldu kulaklarımda.

Senle birlikteyken sensizlik nasıl bir şeydir diye hiç düşünmedim. Zamanında düşünmediğim için şimdi ne yapmam gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok. Sen de yoksun.

Yokluğuna anlamlar yükledim, geri gelirsen anlamsız kalacaksın. Gelmemen daha iyi olacak.

Garantisini bulamayacağın bir mutluluk hayalini seçtin. Oysa sen benimle ne kadar güzeldin.

Hiç kimse senin gibi olmayacak, biliyorum. Çünkü kimse acıtamaz kalbimi senin yaptığın gibi.

Siz hiç, bir resme saatlerce bakarak ağladınız mı? Ben ağladım. Saatleri saymadan. Zaman sanki o an durmuş gibiydi. Sıkışıp kalmıştım, çıkmak da istemedim.

‘Sende bana ait bir ciğer vardı, ne oldu ona’ diyordu ya Mecnun… Mecnun’u dinliyorum ve ciğerlerim yok benim.

Sessiz kalıyorsam, çok sesli konuşarak seni kırmaktan korktuğum içindir.

Sen beni bıraktın ve gittin. Kıyamet gibi bir şey oldu sanki. Ne yaşadığımı ve ne yaşayacağımı kestiremiyorum.

Hüzünler buldum kendime biriktirebileceğim ve yokluğunun şiirine ekleyebileceğim.

Her gece sırılsıklam oldu mu gözyaşlarından yastığın hiç? Benim oldu. Her gece ıslak ıslak uyuyorum, yanımda yoksun.

Sevgimiz her şeye yeterdi, sevgimizle her şeyi yenebilirdik. Öyle söylüyordun. Ama gururunu yenmeyi başaramadın sen. En büyük yenilgimizi almış olduk bu hayatta. İlk ve son kez.

‘Keşke seni hiç tanımasaymış’ demeyi bile sana yakıştıramıyorum. Öyle çok içime işlemişsin ki…

Aylar, mevsimler ve seneler geçti. Senden hala bir haber yok. Yine de senden gelebilecek bir işaret arıyor gözlerim. Ne kadar beklenmesi gerekiyorsa beklerim. Bütün bir ömür mü? Az bile gelir. Seni göçeceğim yerlerde bile bekleyeceğim. Elbet buluşacağız benim hüznümde.

Sana verdiğim değeri kendime vermemişim. Bunu şimdi öğreniyorum. Sensizliğin sayesinde.

Sen olmadan ne çaydan ne sigaradan keyif alabiliyorum. Sen olmadan bırak keyif almayı, yaşamayı göz önüne alamıyorum.

Üzgün Ayrılık Mesajı

Ayrılığın nerede pusu kurduğu bilinmez, vakti geldiğinde avına saldıracak bir kaplan gibi aniden fırlar yerinden. Bu öyle bir fırlamak ki sanırsın yaydan çıkan ok karşısındaki hedefi vurmadan düşecek ocağına, yakacak evini.

Kalbin ağırlığı nedir bilir misiniz? Kalbi yerinden sökülmüş bir adamım ve önceki halimden 250 gram eksiğim. Kalbim ayrılık kapıyı çaldıktan sonra onunla birlikte uzaklaştı bedenimden. İçimde atan, yaşamamı sağlayan, kan pompalayan ya da saat sesini andıran hiç bir şey kalmadı. Bakma yaşadığıma; dışarıdan diri, içeriden ölüyüm ben. Ruhum gökyüzündeki siyahta boğulurken, bedenim yeryüzünün mavilerine kaldı.

Aşktan korkan bir kadın düşünün karşınızda. Her erkekten kaçan, gırtlağına kadar ihanet dolan, bir günü acı çekmeden geçmeyen bir kadın. Yaşayıp yaşamadığı bilinmeyen, nefes alıyormuş ama vermiyormuş gibi düşünen, içi dolu dışından ise domuz düğümü gibi düğümlü olan bir kadından bahsediyorum. Ayrılık bünyeme uğradıktan sonra bedenimle birlikte bir yıkım içerisine girdim ve sen ayrılığı terkedip bana gelemedin. Gelme ziyanı yok; ben nasıl olsa aşka düşen biriyim, bir daha ölsem düşmem.

Aşkın ölümü ayrılıkmış meğer. Güzel biten hiç bir hikaye olmayacakmış bu hayatta. Her birine ayrılık uğrayacakmış; ister ölümle bitecekmiş aşklar, ister ağızdan çıkan bir vazgeçme sözüyle. Mutlu sonsuzluk diye bir şey yokmuş, mutsuz son varmış.

Eylülü’ü gelmiş ömrün diyor radyo bugün. Benimse içime çoktan oturdu kara kış. İn cin top oynuyor gönlümde. Tek kişilik tahtım vardı boş kaldı. Ayrılık aldı yerini ilkbaharın; aylardan Eylül, içimde Şubat soğuğu.

Yüreğimin üstüne sıcak zift döksen erimezdi böylesine. Keşke tırnaklarımı sökseydin ayrılalım diyeceğine. İliklerime kadar boş hissedeceğime, bir darağacına sığınırdı boynum. Ölmeden nefesimin biteceğini bilseydim kalkışmazdım aşk dediklerine.

Sen vicdanını kör kuyulara zincirlemiş bir katilsin. Önce aşık ettin sonra intihar süsü vererek kalbimin üstüne buz yağmurları serptin. Nefesimden önce durdu kalbim, saçlarımdan önce kırıldı hislerim. Ben hislerinden vurulmuş bir aşk delisiyim. Aşka secde edip ayrılığa amin demişim.

Her yeni günle daha çok kırıldı saçlarım, kalbim. En olmadık mevsimlerde birden kışa girdim. Dünyayla birlikte dondu benim içim; damarlarımda diken, gözlerimde yaş yetiştirdim. Ahdım olsun ki bu aşkın peşinden gitmeyeceğim.

Ayağına bastığım insan sen olacaktın, çocuğumun ismi için tartıştığım insan sen. Hayaldi, hayalde kaldı.

Hayalini beraber kurduğumuz ne varsa, başkalarıyla yaşayacağız. Bu bile içini acıtmıyorsa, zaten geri dönme.

Ben gönlü tok gitmenin gururunu ömür boyu yaşayacağım ama sen gözü açık gitmenin utancını bir ömür hissedeceksin içinde bir yerlerde.

Zormuş tüm alışkanlıklardan vazgeçilmesi, zormuş alışılagelmeyen acılardan soyutlamak kendini…

Dün gözlerimin içine bakan gözler, bugün ne yazık ki başkalarının..

Şimdi koskoca bir hayatın içinde yapayalnız bıraktın beni. Sahi, hiç mi sevmedin?

Şimdi istediğin hatta istemediğin kadar özgürsün. Umarım uzu kış gecelerinde o çok sevdiğin özgürlüğüne sarılıp uyuyabilirsin. Umarım ağlayacak bir omuz aradığında özgürlüğün teselli eder seni.

Hiçbir şey umrumda değil de. Sevgim… Seni böylesine sevmişken, kendini nasıl da bu kadar öldürdün içimde. Aklım almıyor..

Bir insanı geleceğinizi hayallediğinizde yanınızda düşünmüyorsanız, içinizdeki çoğu şey bitmiş demektir.

Her şey biter sana olan sevgim bitmez derdim. Gözümde bu kadar hiçleştirmeseydin keşke kendini.

Aşka olan inancımı da aldın gittin ya.. Sana da yazıklar olsun!

Ne ara karar verdin kapıyı böylesine yüzüme yüzüme çarpıp gitmeye, neye üzüldün, neye kırıldın böyle içten içe?

Allah can sağlığı versinler derlerdi. Keşke gönül sağlığı da dileselerdi. Gönlü kırgın olanın sağlığı çok da umurunda olmuyor.

Gecelerin uzun geçtiğini yokluğunda anladım. Boğazımda düğüm oldu adın. Şimdi yaz mı gelmiş, kış mı bitmiş bilmiyorum. Mevsimlerde gidişinle anlamını kaybetti.

Bu hikayenin sonu mutlu sonla bitmedi ama olsun. Su aktı yolunu buldu. Sen denize ulaşan bir ırmak oldun. Ben sana yetişme telaşında kuruyan bir nehir oldum.

Bir menekşeyi koklayıp sen koktuğunu söyledim. Kimisi anlamadı. Ayrılıktan sonra toparlanamadığımı düşündüler. Kokmayan bir çiçekte kokunu bulmak bana yetti.

Yüzün geliyor gözümün önüne doluyor gözlerim. Adın anılıyor saçma sapan bir yerde. İsim benzerliğinden nefret ediyorum.

Hüzünlü Ayrılık Sözleri

Giden unutuyor da, kalanın vay haline.

Senden sonra seni hiç kimseye anlatmadım. Ne varsa aramızda kaldı ama en çok benim yaramda kaldı.

Hayal kırıklarım mevzularımdan daha derinde artık. Açtığın yaraya ise hiçbir hayal kırıklığı ulaşamadı.

Sen ayrılık dedin bu ayrılığa, ben ise Allah’ın beni kötü insanlardan koruması.

Önceden günleri seni düşünerek geçiriyordum. Şimdi yatınca fark ediyorum gün boyu aklıma gelmediğini. Günden güne yok oluyorsun içimde.

Sen gittiğinde tek başına gitmedin. Yanında hayata tutunma isteğimi, tüm yaşama sevincimi de götürdün. Ruhsuz bir bedenden ibaretim şimdi.

Onlar ayrılık dedi ben ölüm dedim gidişine.

Yaz ortasında zemheri kış yaşattın ya. Ölsen unutma, ölsem unutmam!

İkinci şansı sadece kitapların hak ettiğini sen öğrettin. Şimdi bırak ikinci şansı, ikinci bir söz söylemek bile senin için boşa harcanmış zaman.

Bir zamanlar duam oldun, sonra bedduam oldun. Şimdi ise ikisi de değilsin. Meçhulün en tanıdık siması sensin şimdi.

Sende gördüklerim benim sana kattığım anlamlarmış sadece. Sadece göğüs kafesinde değil, gözümde de büyütmüşüm. Şimdi bu suçun günahı benim, cehennemi benim.

Dilerim bende açtığın yara başkasında şifaya neden olmuştur. Dilerim bunca acı boş yere çekilmemiş, bunca göz yaşı boşuna dökülmemiştir.

Kapanmaz bir yaranın içine hapsettin beni. Beni gören yaramı, yaramı gören ise seni tanır artık.

Bir zaman sonra yaşanan ne varsa siliyor hafıza. Bunu önceleri lanet olarak nitelendirirdim, şimdi ise bir mucize olduğu kanısındayım.

Biri için tükeniyorsanız, önce tükendiğinize değecek birini bulun. Yoksa yolun sonunda hem kendinizden hem de karşıdakinden vazgeçmek zorunda kalıyorsunuz.

Bekledim fazlasıyla da sabrettim hatta. Düğümdü kördüğüme dönüştü. Çözemediğim yerde ise kestim. Kestiğimde büyüdüm. Büyüdüğümde ise bir daha aynı yerden sevmedim kimseyi.

Bir süre sonra olursa olsun olmaz da olmasın bıkkınlığı geliyor üstüne. Bu noktadan sonra kendinden bile vazgeçiyorsun. Yitiriyorsun “Onsuz yapamam!” düşüncesini.

Bir gün “yanındayım” diyen birine ölümüne ihtiyaç duyacaksın. O gün aklına geleyim. Bir daha asla böylesi sevilmeyeceğini anla.

En mutlu anlarında gelsin gülüşüm aklına. Sen de yüzlerce insan arasında yapayalnız hisset. Seni de hayattan soğutsun bensizlik.

Zamana bırak dediler. Bıraktım. Zaman geçti, yıllar birbirini kovaladı. Geçen zamana inat yerin ne boşaldı, ne de doldu!

Yarın hep geç olmakla meşhurdu. Sen ise geç kalışlarınla..

Herkesleştirmek için ölesiye çabaladın kendini. Şimdi istediğin kadar uğraş. Hiçliğinden soyutlayamayacaksın kendini.

Böyle olmasını istediğin ne varsa bir gün pişmanlık yaşayacaksın. Konuştuklarımı duymadığın zamanların değerini, sustuğum zamanlarda anlayacaksın.

Öyle bir gittin ki, kalan ne varsa götürdün. Hiç oldun benliğimde.

Yar olsaydın şayet yara olmazdın. Yara oldun, kabuk bağlayıp düşeceksin tutunduğun solumdan.

İkamet olarak kalbin gösterilse ne olurdu ki sana ait olduğumu hissetmedikten sonra..

Hafif insanlara ağır geldi kişiliğimiz. Tüm mesele burada başladı, tam da bu noktada bitti.

Son sözlerim, son bakışlarım hep dert olacak içine. Kendimden çok sana üzülüyorum.

Yarım kalan yaşanmışlık hayatın boyunca bırakmayacak peşini. Yıllar sonra ben iyi ki derken, senin dilinde keşkeler mesken tutacak.

Fazla değer verdik insanlara, hak etmedikleri mutlulukları yaşattık. Ne olduğunu, nereden geldiğini bilemedi insanlar. En büyük yanlışı ise biz burada yaptık.

Ben paramparça, darmadağın olurken hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ettiğini unutturacak bir üzüntü yok bu dünyada.

Bir düş gördüm. Seviliyordum orada, sevildiğimi sandım. Sonra ise uyandım.

Gün gelecek alışkanlıklar da son bulacak. Yavaş yavaş silineceksin zihnimden, kalbimden, ruhumdan…

Vazgeçilecek onca şey varken etrafımda ben hep kendimden vazgeçmişim. Kendimden vazgeçmiş senden hiç vazgeçmemişim.

Ne tuhaf. İnsan yine en çok canını en çok yakana sarılmak istiyor. İlk ona koşmak istiyor..

Bir insanla yetinemeyişiniz ve hep daha fazlasını arayışlarınız… Umarım bu doyumsuzluğunuz sonunuz olur…

İyi ki dediğim ne varsa, keşke olmasaydı, keşke yaşanmasaydıya döndü..

Unuttum! Bu kelime için ben ciğerimin yarısını verdim..

Olurda kimsen kalmaz, kimse anlamazsa seni. Sıkarlarsa canını, yine üzerlerse seni. Ben yine sana ev olurum..

Gün gelecek senin de pişmanlığım hiçbir şey ifade etmeyecek..

Gitmem gereken yerde ne kadar kalmaya çalıştıysam, o kadar kaybettim.

Kırılınca keskinleşiyor aslında insanın dili. İstemeden de olsa kalp kırıyor. Ama kırıldığı yer asla onarılmıyor.

Ya giderse diye düşündüğün insan bir gün gidiyor… Düşüncelerin değişiyor sonra. Ya unutursa ya da acaba unuttu mu demek sızlatmaya başlıyor kalbini. Başkasıyla düşündüğünde boğazım düğümleniyor. Yıllar geçiyor o düğüm her aklına geldiğinde aynı yerde beliriyor.

Kalp çarpıntısıydın hayatımda, kalp kırıklığına dönüştün…

Eskisi gibi değilsin diyorlar. Nedenini sana bağlıyorlar. Ne yani kendimi daha mı az seviyorum şimdi? Senin sevmediğin benden vazgeçtiğimi düşünüyorlar.

Acıyı ezbere alıyor bir süre sonra insan. O yüzden adının geçeceğini anladığı anda dökülüyor göz yaşları. Geçer sandığın ne varsa sinende yara olarak kalıyor.

Eski Sevgiliye Ayrılık Sözleri

İnsan en çok ayrı düştükleriyle dost, ayrı düştükleriyle sevgilidir.

Her aşkta kurduğum temiz ve güzel hayaller, ayrılıkla elime verilen, fazla kabartılmış fatura gibi ödetiyor bedelini.

Sevdanın yükünü taşıyan bu yürek sadece senden ayrılışıyla yorgun düştü.

İnsanın elleri nasıl alışıyor yıllarca dokunduğu ellerin yokluğuna. Daha dün hayatındım senin şimdi ayrıldığım bu şehre rehin bıraktığımsın.

Birlikte içtiğimiz kahvelerin bardağı hala sıcak ayrılık böyle geliyor işte kalbine doğru hızla çekilmiş zehir dişli bir bıçak.

Ayrıldık işte. Şimdi perde inebilir, sahne kapanabilir. Artık kalbimin yarasında oynayacak bu aşkın oyunu.

Söyleyemeyip içimde biriktirdiğim sözlerden biri de sen oldun. Cümleler içinde geçirdiğim hayatımın ayrılık türküsüsün sen.

 Ayrılık yollarına uğrar her aşkın sonu. Bizimkisi çıkmaz sokak artık hiçbir şeyin ne anlamı var, ne başı ne de sonu.

Sen olmadan da dönecek dünya sensiz de yağacak yağmur. Ayrılık kış yüzünü sadece bana gösterecek. İnsanlar günaydın diyecek ya da merhaba. Ama onlar bilmeyecek benim dünyamda artık hiç güneş doğmuyor, yağmurlar yağmıyor kurak toprağa dönmüş yüreğimin sızını bir tek ben bilirim.

 Ben sende sevgilim aşkın tüm yüzlerini gördüm. Ayrılık da meğer senin gerçek yüzünmüş şimdi öğrendim. Bu çıkmaz sokakta adı bir zamanlar sen olan aşkın kollarında boğdun beni. Bin defa özür dilesen de artık ne kıymeti var. Ayrılık sokağında bıraktığın bir intikam yeminiyim ben artık.

Ayrılık bir akrep gibi uzanıyor şimdi aramızda. Güzel olan her şeyi yıktın sen. Sana olan tüm hislerimi bir saniyede yok ettin. Şimdi sakın gönlümü almaya çalışma. Dikkat et panzehri olmayan zehirlere bulaşma.

Her sevilen ve fazladan değer verilenler gibi sen de gereğini yaptım. Nankör bir tavırla bu aşka ihanet ettin. Şimdi geri dönmek istesen ne fayda. Sen bende gerçek değerini kendi ellerinle verdin.

Bu seven koskoca yüreğe sadece nefret tohumları ekebildin sen. Ayrılığın hasadı zor meyvesi acıdır. İnsan aşka ne ekerse onu biçer. Bunu eminim artık anladın.

Ayrılıkla sonlanan aşklar, kendini başka aşklara ancak erteler.

Şimdi ayrılıp gittin benden. Bunca yıl birlikte yaşadığımız anıları nereye saklayacaksın? Aynalara hangi yüzle bakacaksın?

Ayrılınca insan ne odasına, ne dünyalara sığar. Sadece kırık ve yaralı yüreğinde vardır yeri.

Ayrılığın açtığı boşluğu ne başka aşklar doldurur, ne sabahlara kadar içtiklerin. İnsan o boşluğu kendinden verdikleri ve eksildikleriyle tamamlar ancak.

Ayrılık sözleri yazımız burada sona erdi. Daha fazlası için ayrılık sözleri kategorimize bakabilirsiniz.

resimli ayrılık sözleri

Resimli Ayrılık Sözleri

Resimli ayrılık sözleri yazımızda ayrılık sözlerini resimlerin üzerine yazarak sizlerle paylaşıyoruz. Sadece resimli ayrılık sözleri değil yazı olarak da paylaşacağız. Tam on dört adet resimli söz paylaştık bu yazımızda. Varsa resmin üstüne yazmamızı istediğiniz bir söz resmi ve sözü gönderin hemen yazalım.

Resimli Ayrılık Sözleri

Seninle ayrılmam beni değiştirdi belki de geliştirdi. Şimdi göründüğümden daha yaşlı gösteriyorum. Bu ayrılıkta bile ben de kaldı büyüklük, olsun diyor, yoluma devam ediyorum.

Bu ayrılığa bile çoksun sen. Tıpkı bana ve sevgime az kaldığın gibi.

Senden ayrılmak değildi beni yaralayan. Ederinden fazla değer vermenin bedelini ödemekti içimi parçalayan. Ben çok ve hesapsız sevmelerin hışmına uğradım.

Sana verdiğim onca emek, onca sevgi, onca çapa neye yaradı? İşte ayrılık vakti geldi çattı. Bazılarının yüreği sevgiye limitli, bazıları benim gibi açık çek…

Ayrılsam da sevdiğimden, o kendini hala sevdiğimi ama o sevgiyi içime gömdüğümü bilmeden yaşayacak. Bu da ona verilen en büyük belki de en acımasız ceza  olacak.

Ayrılıkta ancak senin gibi fazla adam yerine konulduğu için acısı hiç bitmeyecek sanılıyor. Oysa bir sızı oluyor bir yerden sonra sadece içinde, sadece senin hissettiğin bir çizik oluyor.

Bana yaptığın haksızlıklara ayrılıkla verdim cevabımı. İntikamım sadece seni duymazdan gelerek alınıyor ama sen farkında bile değilsin.

Ayrılık kelimesi her dilde, herkes için aynı kelimedir ama herkesin içinde bıraktığı tahribat farklıdır. Kimi acıyla da olsa güler geçer. Kimini içine kendi elleriyle sapladığı hançer acısı gibi ölünceye dek kanatır.

Benim aşkımın kıymetini bilmedin sen ve ayrıldık. Varlığımla seni yüceltiyordum. Şimdi yokluğumla kendimi hissettiriyorum. İşte böyle kimileri varlığınla ya da yokluğunda da değerinden bir şey kaybetmez.

Güzel olan ne varsa hepsini yok ettin içimde. Seninle tek ortak noktamız; ayrılık ve mesafeler artık.

Senden ayrılmakla sana en büyük cezayı ben verdim aslında. Ben aşkı için dağları delecek, şiirler yazacak, aşkı uğruna ölecek son insandım. Ne yazık ki sevgilim bu son fırsatı elinden kaçırdın.

 Yanıtı kendine ağır gelecek sorular soruyorsun. Bu ilişki bitti artık neden anlamıyorsun?

Gökte ararken yerde bulduğum bile değildin. Ben seni sevdim. Ben seni yücelttim. Biliyorum en büyük aptallığı sana gereğinden fazla değer vermekle ben ettim. Yerde bile olmayan seni boşu boşuna göklere çıkardım.

Ayrılığın en acı yanı ihanet ettiklerinin hayalini dört duvara asmasıdır. İstediğin kadar çevir başını. Bu ayrılığın en büyük cezasıdır.

Sen çekip gittin. Aslında seni beni terk ettim. Elinde kalan tek şey buydu. Bu şehri terk etmek. O yüzden ben terk ettim onu demeye kalkma. Bu yalanlarla daha da kendini küçültme gözümde.

 İstersen göklere çık istersen kral ol, ister sultan ama ne olursan ol. Ben den uzak ol.

Hiç kimse ayrılsın diye başlamaz bir işe. Hiç kimse ayrılmak için aşık olmaz. Kimse sevgilisi için kurduğu hayaller yıkılsın diye kurmaz o hayalleri. Demek ki; Ayrılık her aşka pusu kurmuş. Bu ilişkinin sonu daha en başından belli olmuş.

Senden de öğrendiğim çok şey oldu. İnsan nasıl kırılır, nasıl ihanet edilir seni sevenlere. O yüzden hiç suçlama beni sana yaptıklarımdan, sen iyi bir öğretmensin. Ayrılığın kollarında umarım rahat edersin.

Bazı insanların kalplerinde sevgi tohumları açmaz. Baharı olmayan kışlar gibidir bazı insanlar. Ayrılınca anlarlar hatalarını ama bundan yine de ders almazlar. Vicdan ve sevgi dağıtılırken bunlar kapının arkasında kalmış olanlardır.

 Unutamayacaksın beni. Ayrılık hediyem bu işte; anılarımız. Unutmaya çalıştıkça onlar her köşe başında çıkacaklar karşına. Ayrılık bütün anıları daha canlı hale getirir. Şarkılarda duyulur, bir filmde hatırlatır daha çok kendini. Unutamamak ayrılığın hediyesi benden sana.

Aşk sevgiye dönüşürse değerlenir. Tıpkı altın gibidir. Sana düştü gönlüm diye benim aşkım değerinden bir şey kaybetmez. Altın çamura da düşse altındır. Tıpkı senin benim gönlüme düştüğünde yerini yadırgadığın gibi.

Ayrılıkta aşka dair derler ama sen ona bile değemeden geçip gittin bu aşktan. Ellerimde kayan kum taneleri gibiydin. Tutunamadın bu aşka. Tutunamadın bana.  O halde ne diyelim yollar açık olsun sana.

Bazı aşklar sadece bazılarına rezerve edilmiştir. Geç kalan bir sipariş gibi de olsa, o aşk, her zaman o kişi tarafından beklenilir.

Ayrılmak kendime verdiğim tek büyük ödül. Senden gönlümün sultanı yapmak istedim. Oysa köşe başındaki şarapçı bile değildin sen. İnsan kendine uymayan kalıplara giremiyor doğru. Sana her zaman 10 numara büyük gelirim ben.

Aşk hayali kuran ve aşka değer veren temiz insanlar. Ayrılık bazen bizi kendimize getiren soğuk duş olsa da iyidir. En azından bedenimizden siler layık olmayan insanların parmak izlerini. Ayrılık aşka işlenen suçların delillerini karartır. Kendi ellerimizle boğduğumuz hayallerimizi özgür bırakır.

Senden ayrılmakla ben kendime iyilik ediyorum. Başka biri beni bekliyor biliyorum. Layık olana saklıyorum artık kendimi. O yüzden kalbimi senin adından temizliyorum. Bu yüreğe layık olan için temizlik yapıyorum ben.

Senden ayrıldığım bugün yeniden hayata doğuşumun ilk günü. Aşka karşı tüm görevlerini yerine getirdim ben. Ayrılıkta aşkın bir parçasıydı.

Seven rolünü çok iyi oynadın tebrik ederim. Ayakta alkışlıyorum. Yalancılık ve iki yüzlülüğe terk ediyorum seni. Ayrılık benden alacağın ve layık olduğun tek mükâfat.

Bana hesap sorduğun günler artık çok gerilerde kaldı. Ayrılıyorum senden. Şimdi değil bana hesap sormak yanıma yaklaşıp hatırımı bile soramazsın.

Senden ayrılmak istediğim için seni bu kadar çok sevdim zaten. Dudaklarında hep benim unutamadığın adımla öpeceksin yeni sevgililerini, hep hatırlayacaksın ihanetlerini.

Senden bir aşk yarattım ben yetmedi en güzel şiirleri yazdım adına. Kıymet bilmeyen sen layıksın bu ayrılığa.

Aşkın hiçbir günahı yok sen ona uymuyor ve hakkını vermiyorsun. Yerin kalbimin en soğuk katı. Ayrılık kuyusunda haykır adımı.

Dönüp bakmayacağım. Kulaklarım duymaz olsun sesini. Oysa ne çok hayaller biriktirmiştim senin adına. Al şimdi bozdur harca doya doya.

Aşkın suçu yok. Üşüdüğün benim yokluğumdur. Şarkıların suçu yok. Duyduğun benim sana intizarımdır. Ayrılıkta boğdum sesini. Artık kulaklarımda dudaklarım da mühürlü sana. Yalvarman faydasız bu yürekte yerin çoktan kapatıldı.

Ayrılığın tadını çıkar. Çünkü son kertesine kadar bileğinin hakkıyla kazandın onu.

Kendine iyi davran. Yüreğinin en gizli yerinde haksız olduğunu biliyorsun. Bu ayrılık senin eserin. Hakkıyla altına imzanı atıyorsun.

Sana yine de mutluluklar diliyorum ayrılırken bile elimden bırakmıyorum asaleti. Şimdi arkana bile bakmadan git. Hesaplaş vicdanınla değdi mi yaptığın adilikler bu yüreği asil insana?

Bir gün yaşlandığında aklına bir kurşun gibi düşeceğim. Yüzünün çizgilerini aşıp bir göz yaşı olup düşeceğim.  İçini sızım sızım sızlatan bir anıyım kalbinde. Ne kendinden gizleyebilirsin bunu ne benden. Ayrılık acısını bir ömür yüreğinde taşıyacaksın. Adını bildiğin gibi biliyorsun.

Mutluluk sadece anlarda saklanır ve hayatımıza anlarla uğrar. Sen beni ıskaladın. Ayrılık vakti mi bunu anladın?

Bana yaptığın haksızlıkları ve ihanetleri bir metelik yapıp bir köşeye saklasaydın şimdiye milyarder olurdun.

Ben kendimi sana hep hatırlatacağım. Şarkılarda, şiirlerde yolun hep bana tesadüf edecek. Başını çevir istediğin kadar görüp görebileceğin en güzel kişi bendim. Ayrılıkta sadece unutulmaz, unuttuklarının kendini böyle böyle hatırlatmasıdır ayrılık acısı.  Unutmak yoktur ayrılıkta. Hatırlamayı unutmaya çalışırsın.

Kaybedenlerin hikâyesinde sen başkaraktersin. Ayrılığın her zerresini zehir gibi içiyorsun ama fark etmeden. Donuyorsun ama sen yaşadığını sanıyorsun. Aşk diyorsun oysa ayrılık senin adın.

Seni sana bıraktım. Artık yalanlarını kendine söyler, kendi kendine ettiğin ihanetlerle baş başa kalırsın. Bu aşka geldiğim yollardan geri dönmesini de bilirim. Ne seninle var oldum ne de seninle biterim.

Aynalarda gördüğüm yüzünü parçaladım ellerimde. Kırıklarını avucumda bastırdım. Kanasın ellerim kanasın. Ayrılıktan beterdir ihanetin acısı. Yazık sana n çok aldandım.

Senden ayrılmak koymuyor da hayallerimin kırılması parçalıyor yüreğimi. Ne yazık değmezmiş sana. Ama aşk böyledir işte gözleri kör eder, akılları karıştırır.

Ayrılık aşkın kaybedilmiş savaş alanıdır.  Ayrılıkta kazanan yoktur. Kaybedilmiş ve boşa geçen zamanlar, uğruna harcanmış güzel duygular vardır.

Ayrılırken içim rahat. Aşkın bütün işkencelerinden yeterince geçtim. Bir tek yalanlarına dayanamadı bu yürek.

Ayrılığın bedeli her gün yalanlarınla baş başa kalmak olacak. Çok fazla bir ceza mı oldu yoksa?

Resimli ayrılık sözleri yazımızda hem resimli yazılar hem de normal sözler paylaştık. Daha fazlası için ayrılık sözleri yazımıza göz atabilirsiniz.

sensizlik sözleri - eguzelsozler.com

Sensizlik Sözleri

Sensizlik sözleri yazımızda sevdiğiniz fakat yanınızda olmayan sizi terkeden ayrıldığınız kişilere sensizlik sözleri bulabilirsiniz. Sensizlik mesajları ile yanınızda olmasını istediğiniz fakat yanınıza olamayan kişilere sensizlik kelimeleri bulabilirsiniz.

Sensizlik Sözleri

Bütün bunlar içinde kalbimi en çok acıtanı, sensiz de yaşayabileceğimi düşünmen. Beni ne kadar da ‘tanımadığını’ görüyor ve paramparça oluyorum.

Çünkü ben bir kalbin bir kere sevebileceğine inanıyorum. Kalbim jübilesini seninle yaptı. Hangi aşk sonsuza kadar sürebilir ki? Bana aşkın sonsuz olduğunu fısıldayan kalbim, gidişinden beri, sessiz çığlıklar atıyor.

Ruhum sensizliğe alışmakta o kadar çok güçlük çekiyor ki, bazen kendimi bile tanımakta zorlanıyorum. Dünyanın en zor hissi, seni tamamlayan bir kalbi kaybetmek olsa gerek.

Sensiz, benim dünyam aslında karanlık, ne yapsam aydınlanmıyor. Yüreğimdeki ateş bile, sensizliği aydınlatmaya yetmiyor. En acısı da giderken verdiğin öğütlerin hiçbiri artık işe yaramıyor.

EN İYİ AYRILIK SÖZLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Yıldız Tilbe şarkıları bile seni unutturmaya yetmiyorsa, bu dünyanın hangi derdine yanayım?

Kalbin yalnız birine ait olabilir bu hayatta, iki kişi ağır gelir. Yıllardır seni unutamamamın tek sebebi, kalbimi dolduracak tek bir kişinin bile olmaması belki de. Bu acı ile yaşamak bazen çok zor. Hangi insan, tek zaafının kalbini kırıp giden bir eski sevgili olduğunu fark ettiğinde güçlü kalabilir ki?

Senden ayrıldığımdan beri en sık duyduğum sözcük ‘İyi misin’ olduysa, sakın bana sensizlikle aramın iyi olduğunu söyleme.

Kalbini titretecek bir adam/kadın bulduğunda; seni üzecek tek şey onu kaybetmek olur. Ancak gittiğinde söyleyecek tek bir kelime bulamazsın. Bu öylesine bir gidiştir ki, senden hitabet yeteneğini bile götürür. Şerefine içilecek hiçbir sevda kalmamıştır artık, zaman derin düşünceler zamanıdır.

Beni sevdiğini söylediğin her an zihnimde bir plak gibi çalıyor. Öylesine tutkulu, öylesine aşk dolu ki, gidişine bazen halen inanamıyor.

Bazı gidişler öylesine koyar ki, insan günlerce kendini duyamaz. Bir zamanlar güneşin olan insanın, içinde sürekli yanacak bir muma dönüşmesi, işte böylesine acı verir insana..

Bana aşkla bakan o gözlerin şimdi aynı aşkla bir başkasına bakıyor olması, ayrılığı insan için en acımasız kılan özelliklerden biri. Sensiz yarım kaldım, adını başkaları ile her duyduğumda parça parça eksiliyorum. Sanırım, ben sensiz bitiyorum.

Kalbim mısra mısra sensizliği yazarken, hasretinin sessiz fısıltıları beynimi kemiriyor. Neden gittin ve neden bittik, sanırım bu asla cevabını veremeyeceğim sorulardan birisi..

Kalbim sensiz alev alev çağlayan bir şelale gibi, ne yapsam bu acımı dindirir; bilemiyorum. Sensizlik beni kahrediyor; yerine başkasını koyamıyorum.

Ben bugüne kadar hayatta pek çok şeyi başardım. Ancak başardığım en büyük şey; seni kalbimden söküp atmak olacak. Kısacık bir aşkın canımı bu kadar yakabileceğini nereden bilebilirdim ki?

Arkandan ‘Gitme’ diye bağırmak isterken; beyninin buna engel olması çok acı. Biliyorum ki bizim için en hayırlısı bu. Sensizlik içimi yaksa da güle güle sevgilim.

Sensiz ben, amacı olmayan bir rüzgar gibiyim, öylesi başıboş, öylesi yalnız.

Yalnızlık değil, sensizlik zor olan. Hasretin her kapımı çaldığında, bizim şarkımızı söylüyor sanki. Kalbimden çıkaramıyorum, bana bir iyilik yap ve en azından aklımdan çık sevgilim.

Oysa sensiz ben gülemiyor, konuşamıyorum. Gel, yalnızlığımın tek ilacı; gecemin sabahı, öylesine özledim ki..

Sensizliğin bu kadar zor olduğunu bilsem, hayatıma varlığını hiç katmazdım.

Sensizlik sözleri yazımızın sonuna geldik daha fazlası için ayrılık sözleri yazımıza bakabilirsiniz.

Aldatma Sözleri

Aldatma sözleri yazımızda aldatma sözleri kısa, aldatma sözleri faceboook, aldatma mesajları ve en güzel en anlamlı aldatma sözleri bulabilirsiniz. Evet aşk güzel bir duygudur ancak aşık olduğunu kişi tarafından aldatılmak dünyanın en kötü hissi olsa gerek. Günümüz de bir çok aşk ayrılık ile sonuçlanıyor ancak ayrılırken bile namuslu bir ayrılık herkese nasip olmuyor, namussuz oçler aldatabiliyor. İşte bu yazımızda aldatanlara kapak sözler ve aldatma sözleri bulmanız mümkün. Terk edilme sözleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Aldatma Sözleri

Binlerce acıya gebedir derler ayrılık sancıları. Düşler ve gerçekler kucaklar bir arada seni şehrin bu aziz gecesinde. Ne sen kalırsın bu gönülde seher vakti, nede yuvasız kuşlar cıvıldar sensizliğin ertesinde.

 

Düşleri kurak, umutları kırık bir yalnızlık var bu demlerde yüreğimde. Ansızın çeken giden varlığına bile gölgen şaşırmışken, ne diye bir ayrılığa gebe kalırsın mutlu olduğun ellerden.

 

Söz biter, avuntu başlar her düşün bir sancısında. Sensizliğin ertesi, gelmeyecek umutlu yarınların hevesini taşıyor. Ve daha bilmediğin tenlerin kokusuna merak salmışken sen, ben teninin yokluğunda üşüyorum.

 

Bir garip sevdaydı benimkisi, seni ben terk edişin bu sevda sancağının son gazabıydı. Ölü sancıların yeşerdiği ve hiç bitmeyecek umutsuz yarınların kapıları sonuna dek açılacak bu bahtsız perdede.

 

Kimileri bırakır gider, kimileri ise aldatır. Sen daha kolayına kaçıp beni seveceğine, zor olan şerefsizliği seçtin sevgili. Üç beş karaktere sahip adına sonsuz küfürler sergiliyorum cümle cümle..

 

Boğazıma kadar satır doluyorum bugünlerde, terk edişin ve aldatışının baş ağrısı yaptığı bu saatlerde dayanılmaz acıların perdesini açıyorum zifirin en karanlık ücra köşelerinde. Şimdi sana mı kanmak var, yoksa yokluğunun yarınlarına mı?..

 

Kahrolmak ve gözyaşlarına boğulmak şuan benim için en büyük çare, beni terk edişin ve aldatman buna en büyük bahane.

 

Gülüşlerinde saklı olan o şeytanı karakterini örten masum gözlerin vardı senin. Bir de tüm dertlerimi unutturan o tatlı gülüşün. Şimdilerde ise her gözümü kapattığımda şeytan gibi bakan gözlerin ve fütursuzca hayallerime güldüğün o halin önümde.

 

Ne seni getirecek bu mutsuzluğum ne de aldatışını unutturacak başka hayaller. Ama her darbe alan geminin bir yaması olmalı bu ihanet denizinde. Sana çıkan tüm yollarımı unuttum, sensizliğin ertesine düştü rüyalarım.

 

Sen benim mutluluğuma açık olan tüm pencerelerimin sonuydun. Ben ise sana olan tüm yolların başlangıcı ve bir rehber. Şimdi sana açılan tüm kapıları kapıyorum, kime tercih edildimse ondan medet um.

 

Nice şiirler yazıyorum ardından. Gelmeyeceğin iddiaları beynimi kemirirken ben hep senli yarınların düşleri ile besliyorum yüreğimi. Ama ne çare gidişinin gerçek yüzü vurmaz gönlüme.

 

Biz sevmeyi bildiğimiz kadar çekip gideni unutmayı da biliriz. Yeni bir umut sancağı altında yeşerecek olan fidanlarımız elbet sonbaharın rüzgarına kapılıp giden yapraklara inat olacaktır.

 

Beni ayazda sev sevgili, umutların yitirildiği yüreklerde an beni. Terk edip gitmen koymaz ama, aldatışın ayazdan da soğuk sevgili..

 

Ne senli yarınlar besliyorum artık düşlerimde, nede sensiz var olan umutlarım burkar yüreğimi. Ben sadece sana vurgundum sevgili, sen sırtımdan vurup gittin ana dek.

 

Her gidiş bir umudu arkasından doğurur derler; kimileri bunu kadere kimileri ise sevgilinin şerefsizliğine verir. Ben senin sevgine verdim sevgili, ister kaderine ister şerefsizliğine uydur.

 

Aldatılma sözleri, aldatma sözleri yazımızın sonuna geldik.

Terk Edilme Sözleri

Terk edilme sözleri tumblr yazımızda terk edilme mesajları, terk edilme sözleri kısa, bırakıp gidenlere kapak sözler, terketme sözleri bulabilirsiniz. Birbirinden anlamlı terk edilme sözleri ile sizi terk eden, yarı yolda bırakanlara en anlamlı terketme sözleri bulabilirsiniz.

Terk Edilme Sözleri

Ben yokluğunda halen geleceksin umutları ile yaşarken sen kimin sevdasına gebe kaldın da ihanet doğuruyorsun bana.

 

Yeniden tanışalım, hiçbir zaman birbirimizi görmediğimiz sokaklarda yeniden bulalım senle aşkı, terk etme beni sevgili ben yokluğunda ölürüm.

 

Terk edişinin son demleriydi bana anlamsız gülüşler sergilediğin saniyeler. Oysaki celladımın son arzumu sormasıymış meğer hayatın en anlamsız dakikaları.

 

Bilsem ki terk edeceksin bir kısa mesaja sığdırmazdım sitemimi, bir göz göze gelip konuşmak vardı ya hani onu da başaramazdın.

 

Ben her ne kadar sevgime sadakat göstersem de, senin terk edişin beni intikama sürükler oldu. Yakındır kıyamet, iki elim vicdanında olacak.

 

Ömrünü ömrüme iliklemek varken, ne diye ömrümü alıp gittin yabancı ellere.

 

Seslenişimin son çığlıklarındayım. Neden beni fütursuzca iki kelimeye sığdırıp gittin.

 

Terk ediliş bir intikamın temel yapısını oluşturur. Ne denli bir intikama gebe kalmadan düşüncelerin oluştuğu o hain dakikalar insanı derbeder eder durur hayatın en anlamsız sokaklarında.

 

Kimi özlediğimi bilmeden hasretin en derin halini yaşarım, kendimi içine atamadığım cümlelerde yol kesip mısraları satırlarım.

 

Hiç ummadığım bir cümlede bulurum kendimi, terk edişinin en anlamı sözcüklerinin yer aldığı satırlarda isyan çıkartıp yakarım seni.

 

Her ne kadar terk edişin nefret dolu bir özlemi barındırsa da içimde dayanılmaz bir hasret kaplar beni.

 

Hani gittin ya, o son gidişinin arkana bakmayışının asılsız sebebi. İşte oralarda bir yerde duruyor hala kinim ve hasretim.

 

Sen gidince çok şey değişti demeli insan, ama senden sonra değişmeyen çok şey oldu mesela ihanetin.

 

Bu günde ölmek güzel gibi görünse de daha yüzünü görüp söveceğim tatlı dakikalar var.

 

Terk etmek kim sen kim, beceremezsin bırak inadı.

 

Dolu bir sayfa yüklüyorum defterimin en anlamsız kısmına. Senin gidişin her ne kadar yıpratsa da yüreğimi, gözyaşlarım kadar yıpratmaz defterimin her bir köşesini.

 

Aşık mı atmak gerekir, yoksa sitem mi? Bence her ikisini de küfürbaz düşlerimle sancıya çevirerek anlatmalıyım benliğimi. İşte o zaman anlarsın geride bıraktığın yıkık şehri ve divane bir deliyi.

 

Aşkın girdabında mest olmak güzeldir, fakat güzelin terk etme ihaneti ise acı şarabın ta kendisidir.

 

Terk etmek bu kadar kolay olmamalı, seni seviyorum dediğin kadar kolay mıydı?

 

Artık bende seni yokluğunu terk etmem gerek, zira kansere çeviriyor düşüncelerimi atamıyorum beynimden.

 

Bu gecede biraz hüzünle takılayım, lakin ihanetin daha ağır basmakta.

 

Biraz daha mı düşünmek gerek gidişinin anlamını, yoksa daha da küfür’e mi bağlamak lazım terk edişini.

 

Bu kadar rahat mı geldi sana sevgim, terk etmekte ne demek oluyor şimdi? Bırak oyunu hadi bekliyorum gecemin karanlığında.

 

Ne kadar özlesek de gelmeyecek olanın hasretiyle yanıp duracağız sanırım. Ölmekte var işin ucunda, ama can çekişmek ayrı bir dert.

Anlamlı Ayrılık Sözleri

Anlamlı ayrılık sözleri yazımızda sevdiğinizden ayrıldıktan sonra paylaşabileceğiniz en anlamlı ayrılık sözleri’ni bulabilirsiniz.

Anlamlı Ayrılık Sözleri

EN İYİ AYRILIK SÖZLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Gözlerimden hiç vazgeçmeyeceğini söylemiştin, benim bakışlarım iyileştiriyordu seni. Şimdi o verdiğin sözlere dönme vakti. Bu ayrılık bütün sözleri, bütün yeminleri bozguna uğrattı sevgili. Ne sözün değeri kaldı, ne aşkın ederi.

Tam da bugün öldüm ben. Gözlerin çekildi üzerimden, kokundan eser kalmadı. Odamın duvarları aşk değil, ölüm kokuyor. Bu ihaneti aramıza soktuğundan beri odamın duvarları kanıyor. Ben bugün öldüm. Bedenim ayakta diye aldanmayın, ruhum kalbimi de alıp gitti başka diyarlara.

Sevmek güzel fakat tehlikeli bir şey. Sevince güzel bir masala başlıyorsunuz, önce kanınız çekiliyor. Eğer masal iyi biterse şanslısınız lakin kötü biterse kanınız donuyor.

 

Hadi öğrenelim şimdi yalnız yaşamayı. Terkedilişleri kabul edelim ve sonra tekrar hayatımıza birini alalım. Nasıl olacak bu? Önce kanıp sonra yanarak mı? Adalete sığınmak istiyorum lakin bu aşk masalı aldatmacadan ibaret, ayrılıklar burada filizleniyor.

Anlamlı Ayrılık Yazıları

Tam da en mutlu olduğun anlarda gelir ayrılık. Sevdiğin bakışlarını yere çevirir ve iki dudağının arasından çıkıverir ayrılık musibeti. O an dünya daha mı hızlı dönüyor yoksa aniden duruyor mu bilemezsiniz. Tek yapabildiğiniz durumu kabullenip, içinizi de dilinizi de susturmak olacak. Ayrılık başa gelen en kötü keder…

Seni öldüreli bir hayli oldu, çıkma sokaklarıma, geçme evimin önünden. Kalbimin kıyısında değilsin artık. Çok diyar aştın, çok can yaktın. Şimdi yanma vakti sendedir zira ben bugüne dek çok köz topladım.

EN İYİ AYRILIK SÖZLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Ayrılık acısı yakar derler. Benim cehennemim de bu sanırım. Yanıyorum ey sevgili, aşkın ateşini hissediyorum en derinlerimde. İçimi kavuruyor yokluğun, terim dahi tutuşuyor bu yangında. Gözlerimdeki yaşlara kadar kuruttu bu yangın beni. Ah ayrılığa bel bağlayan aşkı deryam, bilseydim vazgeçeceğini kendi ellerimle son verebilirdim bu yangına. Daha iki dudağından çıkmadan ayrılık sözü, ben kendi leşimi sererdim musalla taşına.

Gözlerime bak demeye dahi cesaretim kalmadı. Kırdın her parçamı; cesaretimi, saçlarımı, sakallarımı… Sana ömrünü adamış bir adama, sen parça parça ayrılık adamışsın. Bu adamalar neden sevgili, ne derdim bitiyor ne kederim. Ayrılık bu aşkın çelengi mi? Ne zaman gömdüler bizi, ne zaman toprak altına girdik biz…

Üşüyor bütün vücudum. Ayrılık kapıdan, bacadan her yerden giriyor usul usul koynuma. Her gece bir kez daha boğuyor beni. Her gece yeniden okunuyor selam, her sabah yeniden defnediliyorum toprağın altına. Her sabah dualar yükseliyor ama sen gelmiyorsun. Bu ayrılık reva mıydı bu aşka?