Cuma Mesajları, Cuma Tebrikleri

Cuma gününün anlamını, o güzel manasını dostlarınızla sevdiklerinizle paylaşmanız için cuma mesajları paylaşıyoruz. Cuma tebriklerini kişi listenize sms atarak onları mutlu etmiş olursunuz. Dini sözler ve farklı cuma mesajları yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Cuma Mesajları

Rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı bu mübarek gününüzün en hayırlı zikirlerle geçmesi dileğimle, hayırlı cumalar diliyorum.

 

Ey cemaat, ezan seslerine ve okunan selaya kulak verin bu kutsal günde.

 

Namaza çağırıldığımız bu mübarek Cuma gününde, dualarınızın kabul olmasını ve hakkınızda en hayırlısının olmasını diliyorum. Cumanız mübarek olsun.

 

Biz müninler cennete hasret, peygambere (s.a.v) hasret, Allah’a hasretiz. Bu mübarek Cuma gününün bütün hasretleri dindirmesi, dualarınızı kabul ettirmesini Yüce Rabbimiz Allahu Tealadan dilerim. Cumanız mübarek olsun.

cuma tebrik sözleri

Bol sevaplı, bol dualı ve bol cemaatli bir cuma günü diliyorum. Dualarınızın arşa yükselsin, cumanız mübarek olsun.

 

Mübarek Cuma-ı şerif hürmetine; günahlarınız af, dualarınız kabul, yüzünüz nur, gönlünüz pak olsun. Yüce Rabbim bizi ve milletimizi savaştan, kazadan, beladan, günahtan, sıkıntıdan ve şeytanın şerrinden uzak tutsun. Kendi ışığından bize üflesin. Cumanız hayırlı olsun.

 

Ellerimizi göklere açtığımız bu mübarek günde akla ilk gelen isimlersiniz. Mübarek Cuma gününde Rabbim siz dostlarımın günahlarını bağışlasın, dualarınızı kabul eylesin inşallah. Cumanız mübarek olsun.

 

Günahın tövbenin büyüklüğünden ağladığı, şeytanın kötülükten sakındığı bu mübarek günde sizi ve ailenizi kaza ve beladan sakınsın Rabbim. Allah’a açılan ellerinizin içi nurlarla dolsun, Rabbim dualarınızı kabul eylesin. Hayırlı cumalar.

cuma tebrikleri

Haftamıza güneş gibi doğan bu mübarek günü değerlendiriniz. Ellerinizi açıp bol bol dua ediniz, af dileyiniz. Namazlarınızı kaçırmayınız. Bilhassa bu Cuma gününde cemaatle hareket edip, ibadete gömülünüz zira Rabbimiz Cuma günleri çok merhamet eder. Bütün merhametin üzerinize dolması dileğimle, cumanız mübarek olsun.

 

İçinizde merhamete ve inanca yer verin. Rabbimiz merhametli olan insanı sever, inancı olan insanı sever. Ne zaman ki Cuma günleri bir insan merhamet eder, Rabbimiz o insanın merhametine kendi merhametinden daha çok üfler. Dualarınızın kabul olmasını ve cumanızın hayırlı olmasını canı gönülden isterim. Hayırlı cumalar.

 

Kim ki cuma günleri selayla birlikte camiye gider ve abdest alıp ezanı bekler, Rabbimiz o insanın ilgisini karşılıksız bırakmaz. Cennet kapılarının sizin için ardına kadar açık olmasını temenni ediyor ve cumanızın mübarek geçmesini diliyorum. Cumanız mübarek olsun.

 

Kötü söz söyleme ey mümin, ellerini aç Rabbine yalvar. Gönlünü kara tutma ey mümin, gönlünü yumuşat, Rabbine sığın. Rabbinden çok kimseyi sevme ey mümin zira Rabbin seni kollayıp gözetliyor. Mübarek Cuma gününüz hayırlı, Rabbimizin ışığı üstünüzde olsun. Hayırlı cumalar.