Etiketlendi: cuma mesajları

Cuma Mesajları

cuma mesajları

Cuma mesajları yazımızda cuma günü mesajları, cuma sözleri, cuma yazıları, anlamlı cuma mesajları facebook, mübarek cuma günü mesajları bulabilirsiniz.

Cuma gününün önemi nedir diye soracak olursanız; Cuma günü İslam dininde önemli bir yeri olan gündür, cuma gününde kıyametin kopacağı söylenmektedir. Hatta Adem aleyhisselam Cuma günü dünyaya gönderilmiş ve Cuma günü cennete götürülmüştür. Özellikle Cuma gününde öyle bir saat vardır ki o saatte tüm duaların kabul olacağı söylemler arasındadır. Tüm din kardeşlerimin cumasını kutlar mübarek ve hayırlı bir cuma günü dilerim. Allah dualarınızı kabul olanlardan eylesin. Dini sözler yazımıza da göz atabilirsiniz.

Cuma Mesajları

Bir duam var sana ve ailene. Temennim bugünün güzel duaları seni ve aileni bulsun. Yaprak misali dolan her anının hüzünleri bu günün hatırına son bulsun. Hayırlı ve huzurlu Cumalar.

Takvim’in bildirimi yine Cuma’yı gösterdi bugün. Dileğim o ki Rabbim kapına belayı, yoluna tenhayı, umutlarına hüsranı ve sevinçlerine tek kalmayı nasip etmesin. Tüm güzellikler seni bulsun hayırlı Cumalar.

Diyeceğim o ki; bugün yine güzel bir gün ve Cuma olması da ayrı bir güzelliği bizlere taşımakta. Rabbim’in kulları üzerindeki görevlerini en iyi şekilde sergileyecekleri sınav günü bugün. Camii’nin kubbesi aşkına dileğim o ki günlerin en hayırlısı olan Cuma’ya seninle varabilmek secdeye. Hayırlı Cumalar.

Sevgili Rabbim; bizlere bu Cumayı da bahşettiğin için binlerce kez şükür olsun sana. Biz ki sancak altında sana sonsuz selam ve sonsuz salat dileyen aciz kullarınız. Bize ihsan eyle ya Rab, yolundan şaşırtma ve her Cuma evinde sana dua etmeyi nasip eyle. Hayırlı Cumalar.

İnsanların alışverişi, kahkahaları ve boş eğlenceleri bıraktığı nefis dünyasında Allah’a koşmanın adıdır Cuma. Her Cuma olduğu gibi bugünde Rabbim huzuruna kabul eylesin bizi hayırlı Cumalar.

Duaların topluca gökyüzüne yükseldiği bu güzel Cuma gününde hiçbir dileğinizi eksik etmemeniz dileği ile. Hayırlı Cumalar.

Rabbimize daha yakın olduğumuz bu muhteşem günün hatırına yüce Yaradan tüm günahlarımızı affetsin. Dostluklar ve sevgi çemberimiz gün geçtikçe büyüsün. Hayırlı Cumalar.

Her anımızda şüphesiz bize şah damarımızdan daha yakın olan yüce Allah’a sığınırız. Sadece onun önünde eğilir ve sadece ondan medet umarız. Hayırlara vesile olan bu güzel günde tüm dilekleriniz gökyüzüne ulaşsın. Hayırlı Cumalar.

Destelerce para ve mal/mülk bir kenara dursun, sana vermiş olduğu tüm zenginliğin az bir süreye tabii tutulan namaz sınavında dua olarak karşılığını vermen dileği ile Cuma’n hayırlara vesile olsun.

Dünyalarca zenginlik bir kenara dursun ve sen bugünün güzel ışığıyla Rabbine koş ve ondan duaların ile af dile. Şüphesiz Rabbim bağışlayandır, seni hiç ummadığın duandan bile  yakalar ve güzellikler ihsan eyler. Hayırlı Cumalar.

Dualar birleşince daha bir kuvvetli olur derler, Rabbimin huzurunda birlikte aynı kubbe altında nice dualar etmek dileği ile hayırlı ve güzel Cumalar.

Nefsinizi bir kenara bırakın ve yıllardır sürdürdüğünüz yaşamınızın tüm zenginlikleri için şükür vaktidir. Zira yoksul, zira zengin olsun tüm bedenler. Yaradan’ın huzurunda bir olmak ve ona sığınmak bizi kardeşlik mertebesinde güçlü kılar hayırlı Cumalar.

Cuma Mesajları, Cuma Tebrikleri

Cuma gününün anlamını, o güzel manasını dostlarınızla sevdiklerinizle paylaşmanız için cuma mesajları paylaşıyoruz. Cuma tebriklerini kişi listenize sms atarak onları mutlu etmiş olursunuz. Dini sözler ve farklı cuma mesajları yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Cuma Mesajları

Rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı bu mübarek gününüzün en hayırlı zikirlerle geçmesi dileğimle, hayırlı cumalar diliyorum.

 

Ey cemaat, ezan seslerine ve okunan selaya kulak verin bu kutsal günde.

 

Namaza çağırıldığımız bu mübarek Cuma gününde, dualarınızın kabul olmasını ve hakkınızda en hayırlısının olmasını diliyorum. Cumanız mübarek olsun.

 

Biz müninler cennete hasret, peygambere (s.a.v) hasret, Allah’a hasretiz. Bu mübarek Cuma gününün bütün hasretleri dindirmesi, dualarınızı kabul ettirmesini Yüce Rabbimiz Allahu Tealadan dilerim. Cumanız mübarek olsun.

cuma tebrik sözleri

Bol sevaplı, bol dualı ve bol cemaatli bir cuma günü diliyorum. Dualarınızın arşa yükselsin, cumanız mübarek olsun.

 

Mübarek Cuma-ı şerif hürmetine; günahlarınız af, dualarınız kabul, yüzünüz nur, gönlünüz pak olsun. Yüce Rabbim bizi ve milletimizi savaştan, kazadan, beladan, günahtan, sıkıntıdan ve şeytanın şerrinden uzak tutsun. Kendi ışığından bize üflesin. Cumanız hayırlı olsun.

 

Ellerimizi göklere açtığımız bu mübarek günde akla ilk gelen isimlersiniz. Mübarek Cuma gününde Rabbim siz dostlarımın günahlarını bağışlasın, dualarınızı kabul eylesin inşallah. Cumanız mübarek olsun.

 

Günahın tövbenin büyüklüğünden ağladığı, şeytanın kötülükten sakındığı bu mübarek günde sizi ve ailenizi kaza ve beladan sakınsın Rabbim. Allah’a açılan ellerinizin içi nurlarla dolsun, Rabbim dualarınızı kabul eylesin. Hayırlı cumalar.

cuma tebrikleri

Haftamıza güneş gibi doğan bu mübarek günü değerlendiriniz. Ellerinizi açıp bol bol dua ediniz, af dileyiniz. Namazlarınızı kaçırmayınız. Bilhassa bu Cuma gününde cemaatle hareket edip, ibadete gömülünüz zira Rabbimiz Cuma günleri çok merhamet eder. Bütün merhametin üzerinize dolması dileğimle, cumanız mübarek olsun.

 

İçinizde merhamete ve inanca yer verin. Rabbimiz merhametli olan insanı sever, inancı olan insanı sever. Ne zaman ki Cuma günleri bir insan merhamet eder, Rabbimiz o insanın merhametine kendi merhametinden daha çok üfler. Dualarınızın kabul olmasını ve cumanızın hayırlı olmasını canı gönülden isterim. Hayırlı cumalar.

 

Kim ki cuma günleri selayla birlikte camiye gider ve abdest alıp ezanı bekler, Rabbimiz o insanın ilgisini karşılıksız bırakmaz. Cennet kapılarının sizin için ardına kadar açık olmasını temenni ediyor ve cumanızın mübarek geçmesini diliyorum. Cumanız mübarek olsun.

 

Kötü söz söyleme ey mümin, ellerini aç Rabbine yalvar. Gönlünü kara tutma ey mümin, gönlünü yumuşat, Rabbine sığın. Rabbinden çok kimseyi sevme ey mümin zira Rabbin seni kollayıp gözetliyor. Mübarek Cuma gününüz hayırlı, Rabbimizin ışığı üstünüzde olsun. Hayırlı cumalar.