acı sözker

Acı Sözler

Acı sözler yazımızda üzgün acılı sözler, en acı sözler, acı dolu sözler, kısa acı sözler ve duygusal acı mesajlar bulabilirsiniz. Bu yazılar ile acınızı insanlara hissettirebilirsiniz.

Acı Sözler

Çok darbeler yedim şu hayatta. Her sırtımı sıvazlayanı dostum zannetsem de, vuracağı darbenin yerini yokluyorlarmış aslında.

Aşk acısı bu. Ne sigara yanığına benzer, ne bıçak kesiğine. Yarası en derindedir. Acısı en uzun sürendendir. Çekmeyen bilemez, çeken iyileşemez. Derdin dermanı, ne tabiptedir ne ilaçta. Derdin dermanı Yaratanda, derdin dermanı yarda.

En derin acıyı yaşadım ben. Bayram çocukları gibi gülüp eğlenirken, şen şakrakken sen. Diyardan diyara attı beni bu acı. Dost dedik, aşk dedik, yar dedik. Bunlar en ağırıydı. Artık bırakında düşmandan gelsin. Mert düşmandan gelen, bizde baş tacı.

Ayrılık sözleri için tıklayın.

Aşk acısını çekmeyen, acı çektiğini zanneder. Aşk acısı çekende,  Allah acından başkasını vermesin der. Çeken bilir derdi. Bizi de yaktı gitti, bir vefasız sevgili.

Aşk acısı kangren gibidir. En önce, en dipten başlar. Sonra yavaş yavaş ilerler. Kurtulmak için, acıttığı yerden kesmek gerekir.

Hayatta öyle acılar vardır ki, en mutlu olduğun zamanlar bazen bir morfin gibi olur. Sadece belirli bir süre, o acıyı hissettirmez. Etkisi geçtiğinde ise, kalırsın acının en acımasız haliyle baş başa yine.

Gittiğin an attın beni aşk acısıyla yanan bir ateşin içine. Yandıkça acım büyüyor. Bir başımayım acılarımla. Dertler, yorgunluklar, bıraktığın büyük bir acı girdi artık aramıza. Dönsen ne fayda, dönmesen ne fayda.

İstediğin kadar uzaklaşmaya çalışsan da yaşanmışlıklardan, her şeyi terk edebilirsin ama, aşk acısı gölgen gibi gelir arkandan. Öyle bir acıdır ki bu, sen gidip varmadan, gideceğin yerde bekler seni. Ölsen ölür, koşsan koşar, ne kadar acısını hissetsen de, en vefalı odur hayatta.

Kader sadece seni benden almadı. En derin acıları başıma sardı. Sen en mutlu günlerini yaşarken, bana miras kaldı büyük bir acı senden. Eyvallah be güzelim. Sen mutlu ol şu yalan dünyada da, ben en kral acıları da çekerim.

Acılı Sözler

Bazı acılar vardır ki, tam kabul bağladı derken hem kanatır, hem acıtır hayatta. Sensizlikte öyle bir acı işte. Kabuk bağlamak üzere alıştım alışmasına da, hayalime gözlerin değdiğinde yeniden kanamasa.

Gidişine, her türlü kalleşliğine alıştım alışmasına da. İçimi kanatarak bıraktığın acılar ne olacak ya? Söküp atabilir miyim sanıyorsun? Ben beceremedim bunu. Her aklıma gelişinde, içimde yeniden büyüyorsun.

Aşk acısı çekenleri kınamayın. Onlar hayatta, en onurlu bir ayrılığa sahip kişilerdir. İçlerine attıkları acı, tepeden tırnağa yakar. İçleri kanasa da en büyüğünden, yaşadıklarını tam olarak anlatamazlar. Böyle onurlu bir ayrılık sonrası acı çekenler, aslında acınacak ya da kınanacak kimseler değil, bu kadar acıya karşı ayakta olmaları sebebiyle, ayakta alkışlanacak kişilerdir.

Ayrılığımızın sebebinin benden kaynaklı olması, acılarımı daha da büyütüyor. Ellerimle yıktığım bu aşk, her gece büyük bir kabul oluyor. En büyük acılar, her gece gökyüzüme doğuyor. İstediğin kadar suçla, istediğin kadar kız kendine ey dilim, ey kalbim. Artık ellerim, kendimi boğuyor.

Damar sözler için tıklayın.

Gözlerimi ne zaman kapasam, acılarım bir kabus gibi çöküyor üzerime. En büyük acılara gark olsam da, hala leke getirmedim ben sevgimize. Peki ya ben bu kadar acıyı çekerken, sen mutlu musun? Bundan hiç kuşkum yok. Umursamaz tavrın beni acılara boğarken,  sen hep mutluluk peşinde koştun ben sessizce ağlarken.

Azrail oldu acılarım. Ne zaman binbir umutla yeniden doğsam hayata, ölüm meleğim acılarım o an yanımda. Kestim artık her şeyden umudumu. Acılara boğulmuş bir halde, bekliyorum artık sonumu.

Hiç mi vicdanın sızlamadı? Hiç mi dilin tutulur gibi olmadı? Bir gün mutluluk yaşatmadın. Allah aşkına bu yaptığın, böyle büyük sevene revamı?

Yokluğun diye geçiştiremiyorum işte. Unuttum diye boş veremiyorum. En acısından değiyorsun yüreğime. Acıttığın yerden doğmak istesem de her seferinde, bir daha kendime gelemiyorum işte.

Unut deme vefasız boşuna. İnsan unutamaz yaşadıklarını asla. Unutamam ne seni, ne  açtığın yarayı. Belki alışırım gözlerime kan dola dola. Belki alışırım yüreğime taşları basa basa. Ölüp gitsem de bu aşk acısından kaçamam. Sen gittin ya, bu gidişle belki ben daha yaşamam.

Hasretin dolduğunda geceme. Acılara bürünürüm ben yine. Ne ellerini hissediyorum hayallerimde, ne gözlerini görebiliyorum düşlerimde. Seni unuttuğum için zannetme. Aşk acısı bu güzelim. Acıların en büyüğü işte.

Niye durgunsun, gül diyorlar bana. Bu kadar acının içinde nasıl güleyim? Gülmek bir yana dostlar. Bırakın ya acımı çekeyim. Ya da sessiz olun, rahatça öleyim.

Uğruna yaktığım şarkılar vardı oysaki. Ölürsek bile beraberiz diye. Ne beraber olabildik. Ne de ölebildik birlikte. Birimiz mutlu oldu, birimizin yüreği yandı delice.

Acıtmıyor artık yüreğimi, gelsen de aklıma. Sadece gözlerimden kan akıyor. Kalbim sıkışıyor. Alıştım bak sensizliğe.  Toz kaçtı. Bakma sen gözlerimden yüreğime inene.

Öyle yaralar açtın ki bağrıma. Yeminler ettim, kimseleri sevemem ben daha. Bir tutam mutluluktu aradığım. Şimdi dünyanın en acısıdır, herkesten gizli sessizce yaşadığım.

Baharımı zemheriye çevirdin. Aşk acısını çekmeyen, acı çekmeyi ne bilir? Acı çektiğini zanneder sadece. Çektiğini elde görür.

Hayattaki en büyük acı, insanın mutluluğu bulduğunu düşünüp delicesine bağlandığı anda terk edilmesidir. Hayatta sevgiyi en hak etmeyen kişi ise, acıyla bırakan kişinin, acı çeken tarafından hala sevilmesidir.

Acı sözler yazımızın sonuna geldik daha fazlası için bizi takip edin.

racon sözler, delikanlı sözler, baba sözler

Racon Sözler

Racon sözler yazımızda birbirinden anlamlı racon sözler, giderli racon mesajlar, atarlı racon yazılar ve delikanlı racon sözler bulabilirsiniz.

Racon Sözler

Şimdi ağır geliyorsa konuştuklarım, geçmişte susturduklarına say!

Seni sahiden adam yerine koyuyorum da her defasında yerini hepten yadırgıyorsun.

Rastgele sevenler işine gelmeyince gele deyip yeniden zar atarlar.

Anlamak zordur; bazıları uzaktan mı insandır yoksa insanlığa mı çok uzaktır!

Benim yokluğumda o gülemez demişsin ya, en çok da bu şakana güldüm;  aşkından ateş olduğum anlarda bile galiba senin için küldüm! Kahrımdan o zaman buna öldüm! Şimdi anla bunları da bu kez sen öl. Ölemezsen aptallığına kendin gül!

Sen pişmanlık nedir bilmezsin! Ama az kaldı, onu sana ben öğreteceğim; söndürdüğüm yangını sende yakıp seyir bakacağım!

İnsan olmayı başaramıyorsan da bari iç olmazsa taklit yeteneğini geliştir!

İstediğin formda biri değilsem, bence aradığın tipi değiştir; yoksa yanında kimseler olmayacak, tipsiz ve tripsiz kalakalacaksın!

Ben artık yok oldum sol tarafından. Trafiğe açabilirsin o kısmı. Solun açık ve trafiğin bol olsun.

Galiba ben kötü değildim ama sen iyi birini hak etmiyordun!

Kaçarak gidenler yanarak geri döner. Bense arkama bile bakmadan yürürüm. Krallar en önde ve yalnız da gider!

Yüz dilde seni seviyorum desen ne fayda, bir dilde adam gibi söyleyemedikten sonra.

Bırakın kafasına göre kendi özünde dönsün dünya, bu kadar sözünden dönen insan varken hazır!

Bakıyorum da şakulünüz kaymış sizin, benimse rüzgârım yeter. Hepiniz artist olmuşsunuz ya, bana da yönetmenlik düşer.

Kimseyi mum olup arayacak değilim! Bulmak isteyen insan beni ışığımdan tanır.

Arkamdan konuşup tek sesli müzik yapma, yüzüme konuş birlikte senfoni yapmış olalım.

Nasip olarak alacak nefesimiz varsa gelecekte, kısmet olarak soracak hesabımız da olacak bir gün elbette.

Dünya ve hayat işte bu: Onca insanı ve kafayı güzelleştiren şey varken, bu kadar kafasız insanın olması gerçekten çok garip!

Ya av olmak lazım ya da avcı; ama hiçbir şartta avı avcıya sunan köpek olmamak lazımdır.

İnsanlar vardır sevginin en yücesine layıktır da, öte yanda öyle de insanlar vardır sevginin en yücesini versen o kendisi yine de aşağılıktır.

İyi niyetinden ötürü kaybedenler bir gün olur artık niyetlerini de kaybederler.

Mutluluk için kalbiniz kadar kafanızı da dolduracak birine âşık olun; felsefeye doğru gitmek içinse kalbinizi kırdığı kadar, kafanızı her an şişirecek birine kapılın!

Yazdıklarıma bozulanlar oluyormuş; doğaldır bu, ucuz şeyler pek çabuk bozulur.

Eyvallah sözü her kapıya uyan anahtar gibidir. Bazen bir kabulleniş, bazen bir boş veriş, bazen de yol veriştir; anlaşılıyor ki sözü anlamlı kılan, söyleyenin ona verdiği özdür.

İyi niyetliler birkaç kez kaybedebilir hayatta. Karaktersizlerse sürekli kaybeder iki dünyada!

Dansözlük artık herkesin marifeti oldu; etrafa baksanıza, herkesin her yeri oynuyor durmadan!

Seni seviyorum demekle kalma; sahiden seven bunu davranışlarıyla gösterir yahut ebediyen yoldan çekilir!

İnsanlığını kendi elleriyle öldürenleri ben de hep yüreğime gömdüm, artık onlarla bir daha işim olmaz! E ama ölüyü diriltmek Allah’a mahsus bir iştir.

Kimi kimsesi yok mu bu kederin? Üç günde bitmesi gerekir misafirlik dediğin!

Yeteneksiz olmak problem değildir, karakterin bozuksa o problemin ta kendisidir.

Ölmeyi göze alarak yaşıyoruz, yanımızda kimi götürebiliriz onu da hesaba katıyoruz.

Erkek yakışıklı olmaz, delikanlı olur. Sevdiği zaman sonuna kadar değil mezara kadar gider.

Delikanlı olmak, sert olmak değildir. Delikanlı adamın yüreği, sevdiği kadını ağırlayacak kadar misafirperverdir.

Hiçbir zaman çok lüks hayatlar arzu etmedik. Hiçbir zaman geldiğimiz yeri unutarak hareket etmedik. Biz sadece sevdiğimiz insanı mutlu ederek yaşamak istedik.

Ölüme kadar sevmelisin. İhtiyaçların bitene kadar değil.

Hayatta her istediğimiz olmayabilir. Yeter ki yapmak istediklerin için çaba göster. Sevdiklerin için ölmeyi değil, yaşamayı göze al. Delikanlı adam ‘eyvallah’ da der, sonuna kadar da gider.

Gülü seviyorsak, dikeninin kanatacağı ellerimizi saklamayız. Yağmuru seviyorsak, ıslanmamak için köşe bucak kaçmayız. Yari seviyorsak, sevdiğimizi söyleyecek kadar delikanlıyız.

Bizim sevgimizi sınamaya çalışacakların sonunu hayır görmeyiz. Biz sevdik mi, eleştiri falan kabul etmeyiz.

Gözümüz ne krallıklarda, ne hükümdarlıklarda. Bizim gözümüz sevdiğimiz insanların davasında.

Yüreğim merttir, gönlüm bir siperdir. Kimler geldi kimler geçti, hiçbiri bize dert değildir.

Hayallerde yaşayarak mutlu olmaya çalışmaktansa, gerçeği yaşayarak mutsuz olmayı tercih ederim.

Kimim kimsem yok, bir anam var bir de babam. Dik yürüyemedikten sonra hayatta, dostların olduğunu iddia edenler olsa da yanında ne fayda?

Delikanlı adam da kıskanır. Sevdiğini ellerden sakınır. Sarf etmese de özlü sözler, delikanlı adam sevdi mi yürekte biter.

Cebimde resminle sokaklarda deli divane dolaşıyorum. Ağzımda sigaram, elimde sensizliğim, aklımda gerçekliğin.

Kimseden korkumuz yoktur, bir tek sevdiğimizi incitmekten korkarız.

Geçmişini unuttuysan, geleceğini aramaya kalkma bile. Bulamazsın.

Büyüklerimizin dediklerimi başımızın üstünedir, sevgilinin dedikleri yüreğimizin en derinine.

Delikanlı adam sadece bugünü düşünerek yaşamaz. Geldiği yeri de iyi bilir, gideceği yolu da iyi seçer.

Hatamız varsa düzeltmeyi biliriz. Yanlışımız varsa dinlemeyi biliriz. Ama isyanımız varsa ölüme kadar gitmeyi de biliriz.

Olmadığım gibi davranarak sahte mutluluklar kazanmaktansa, olduğum gibi hareket ederek gerçek mutsuzluklar yaşamayı göze alabilirim.

Karakterinden vazgeçtiğin gün aslında öldüğün gündür. Yaşamaya devam eden tek şey yüzsüzlüğündür.

Elimde olmasa da geleceğin, kuracağım hayallerde hep yaşayacak özlemin.

Delikanlılık yürürlülükten kalkmayacak kadar önemli bir yasadır.

Seviyorsak eğer sonumuzu düşünmeden, korkmadan, üşenmeden karşılığını veririz.

Sen benden vazgeçecek kadar küçüldüysen, ben senin için her şeyi yapacak kadar büyümüşüm demektir.

Delikanlı adam uyurken bile tetiktedir. Uyurken bile sevdiklerini aklından çıkarmaz.

Dönüp dolaşıp geleceğin yer yine benim yanım. Boşuna uğraşma hiç.

Anlamlı Racon Sözler

Aslan kükreyinceye kadar çakallar kendilerini kral zanneder.

Farkındaysan soru sormuyorum. Yaptıklarının hesabını soruyorum.

Sen kendini bir şey sanıyorsun ya, sanma. Rakı masasına meze mi etmem seni.

Öfkeyle kalkarım.  Sorun değil zararla oturmam. Hışmımdan sakın. Hesabını sen yap.

Delikanlı dediğin boş boş konuşmaz. Ağzını açtığında ise lafı oturtur. Delikanlılık herkese nasip olmaz, hak etmek gerekir. Dişini tırnağını hayatın sırtına geçirmek gerekir

Dostumuza kapımız sonuna kadar açık alçaklara huzur vermeyiz. Başımızın üstündedir dostumuz. Düşmanlarımızı ayağımızın altına paspas bile etmeyiz.

Rakı gibiyim. Ancak dostlarımla gezerim. Sohbetimize limon sıkanı masamıza meze ederim.

Aman dileyerek ayaklarına kapanacağıma, ayaklarımın üzerinde asılmayı tercih ederim.

Yarin bir sözü bizim için emirdir. Onun bir gülüşüne senin gibi çok hıyarlar telef ettim.

Yeter ki yanımda olsun yârim. Dünya karşımda olsa güler geçerim.

Her zaman arkanı kolla ne zaman geleceğim hiç belli olmaz benim.

Geldiği yeri unutan gideceği rotayı şaşırır.

Sevgimiz sonsuz dostumuza, nefretimiz çağlayan olur, akar düşmanımıza.

Bize ağbi diyenlere ağbi diyenler mi çıkacak karşımıza?

Ateşle oynayan kefenini hazırlar.

Zehir içenin panzeri yanında olur.

Bin kurşun olsa da korkmam. İhanetin tek çiziğine bile katlanamam.

Sevdiğini başkasının yanında görmektense kendi ellerimle kör ederim gözlerimi.

Ben sadece Allah’tan korkarım. Atıp tutanlara duyurulur.

Bazen racon kesilir. Bazen bileti alçakların.

Ölmek için çok nedeni olanlar, sevdikleri tek nedenleri için yaşarlar.

Her şeyi paylaşır delikanlı adam. Bir tek sevdiği yâri hariç.

Aslan ne zaman kükreyeceğini bilir. O kükredi mi tüm çakallar susar.

Benim hakkımda söylenenlerin iki katını yaptım. Sıkıntı yok sen devam et.

Bazen ya sabır der ses etmeyiz bazen Allah der alayına girişiriz.

Bazılarını bir kere dövmek yetmiyor. Özel seans ayarlamak gerek.  Bazı pislikleri dinlene dinlene dövmek lazım.

Ben de sende yani bu dünyada ki herkes, kendine yakışanı yapar. İçinde olan ne varsa eylemlerine yansır.

Öylesine olan hiçbir şey yoktur.

Yardım elimiz uzattıklarım elimi ısırıyorsa hoşt demek suç mu? Herkesi insan sanmak bir tek benim suçum mu?

Ses çıkarmıyorsak korkaklığımızdan değil. Ben o suskun geçen saatlerde senin defterini dürmenin ince planlarını yapıyorum. Sen devam et atıp tutmaya.

Adam yerine koyduklarımız aslında yerlerinin değerini kendileri verirler.

Bazen öyle bir susarsın ki, bin ömre sığacak kadar konuşmuşsundur aslında.

İnsanlığa uzak, insanlıktan uzak bu ikisi arasında yoktur aslında fark.

Benden korkar demişsin benim hakkımda. Meğer ne kadar esprili biriymişsin sen.

Ateşimle yakarım, öfkemle yıkarım. Kendine dikkat et fazla yaklaşma yanıma. Bir kurşunluk mesafemde duruyorsun.

Bazılarını sevmeye kıyamıyorum. Bazılarını dövmeye üşeniyorum.

Yalnız da kalsam inandığım yolda yürürüm ben. Ulaşamasam da menzile, tarafımı belli ederim ben.

Şu artistik yapanlara benim gibi bir yönetmen lazım olduğu doğrudur.

Bu can bu bedenden çıkmadıkça verdiğim hiçbir sözden geri dönmem.

Sinirimin üstünde zıplıyor, cinnet bahçelerimde geziyorsun. Şu halinle cami duvarına işeyen itlere benziyorsun.

Bu kadar kıvırmakla dansözlere taş çıkartıyorsun.

Yüreğime gömdüklerimin sayısı gün geçtikçe artıyor. Her şey sahte, yalan, bu gözler neler görüyor.

Hüznün gönlüme geldi çöktü. Oysa benim bildiğim misafir dediğin üç günden fazla kalmaz.

Delikanlılığın cinsiyeti olmaz.  Gerçek olanı olur.

Delikanlının yüreği yâri için yumuşak, düşmanları için cehennemdir.

Delikanlı ince hesaplar yapmaz, aklına esti mi dalar olayın içine. Sevgisi de böyledir; bir anda hesapsızca sever.

Sevdiğimiz gül için elimizi kanatmaya çoktan razıyız.

Racon sözler yazımızda racona dair sözler paylaştık ve racon kesmenin ince detaylarını sizlerle paylaştık. Daha fazlası için damar sözler ve kapak sözler yazılarımıza göz atabilirsiniz.

damar sözler

En Damar Sözler

Damar sözler yazımızda damardan giren sözler, en acı sözler bulabilirsiniz. Müslüm baba sözlerini aratmayacak kalitedeki damar sözler ile çok efkarlanacak ve efkarlandıracaksınız. Kırgın olduğunuz kişiye üzgün olduğunuzu belirten sözleri facebook gibi ağlarda paylaşabilirsiniz.

Manşetler: 

Beni yıpratan hayatın kahpeIiği değiI. İnsanIarın sahteIigi.

Bir çok kişi aşkın yaIan oIduğunu düşünür, eger aşk yaIansa; neden acısı bu kadar gerçek?

DikkatIi yaşayacaksın hayatı, insandan çok şeytan var.

En Damar Sözler

Gönül fethetmek için yanlış tavra girenler onu zapt etmeyi hiç bilemezler.

Kendime teşekkür ederim ki sızı ince ve yara derin olmasına rağmen tepkim sadece derin bir sessizlikti.

Seni görmeden seven ben bunca özlemden sonra senden nasıl vazgeçsin!

Şairin dediği gibi ne halde iyiliğim ve ne cepte param var; ama yürekte sevdan ve gelecekte umudum saklı; öyleyse benden mutlu ve zengini yoktur!

Gözleriyle sevenler kolayca veda eder, gönülden sevenlerse ayrılığı ebediyen dünya dışına sürer.

Ağla ama belli etme, haykır ama isyan etme, çaresiz kaldığında da asla pes etme; sevgilin senden gittiğinde de sen ondan gitme; böyle ulaşılır katıksız-katışıksız sevdalara.

Aşkın ne olduğunu geveze bülbüle sorabilirsin; lakin hakikatini özlemiyle sessizce ölen pervanelerden öğrenirsin.

Şiirlerden gelen rüyalar ömrümüzün renkli sayfaları ve satırlarıdır.

Sana saatlerce günlerce koşabilirim, çünkü sen hiç yormayan yolculuğumsun.

Sen dikiş tutmaz yaram ve tövbe tutmaz günahımsın.

Fotoğrafın seni bana getirsin de zararı yok derdim olduğu yerde kalsın.

Yalanınla rahatlanmandansa gerçek ile incitmen iyidir.

İçtenliğin izleri gözlerde ve dürüstlüğün göstergesi sözlerde saklıdır.

Sevdiğimize pişman edenlerin sayısı yükseldikçe sevebileceklerimizin oranı korkunç derecede düşüyor.

Sessizce gidenlerin vedası kolayca sezemeyenlerce hiç anlaşılmaz!

Bu şehrin en dip yalnızlığı kalbimde saklanır oldu gecelerde.

Sevdiğinin bu kentte yaşadığını bilmek bile seni mutlu ediyorsa gerçekten sevdaya düşmüşsün demektir.

Yokluğunla çok savaştım. Her savaşı en güzel ve en kesin biçimde ben kaybettim!

Gündüzü kaplayan acılar geceleri de işgal edip karartır.

Zor günlerin güzelliği kişiyi seçkinci olmaya mecbur kılmasıdır.

Yalnızlık haberini tekzip etmeye kalktığında davan düşerse sahiden ve sonsuzca artık yalnızsındır.

Gönül yorulduğunda kişi de susar.

Dost yanında olan değil, düştüğünde koşandır.

Seni kaybetmeyi göze alabilenler ilk kaybedeceğin kimseler olmalıdır.

Sahte mutluluklar parayla alınır ama hakikilerse yürekle kazanılır.

Beni kaybetmek zor iş, tekrar başa dönmek ise imkansızdır!

İyi günlere için tohum serpmeyen, kötü günlerde derman da aramaz.

İçten sevmeyen gidermiş, buna sevinin;  gelecek olan için şimdiden yer açıyordur.

İçimdeki sevdanın yaşaması için dışımdaki neleri öldürdüm, bilsen!

Meyve beklediğin ağacın dalını kırma; sevgi beklediğin kişinin gururunu incitme.

Damardan Sözler

Her şeyle savaşırım senin için ama yokluğunla savaşamam. Beni yokluğunla imtihan etme! Kaybederim!

Ne zaman seni düşünsem, ardından bir çakmak çıkıyor cebimden ve ciğerime derin bir duman çekiyorum.

Söyle sevgilim beni ağlatmaya yemin mi ettin? Ne bu vicdansızlığın sebebi? Hani günahın bedelisin böyle?

Ölesiye severken öylesine sevildik. Bundandır tüm iç çekişlerimiz.

Sen çekemezsin benim kahrımı. Yükün olurum ben senin.

Yokluğuna mı alıştım yoksa varlığından mı vazgeçiyorum, bilmiyorum! Tedirginim!

Kalpte akıldan daha fazla problem var! Bir giren bir daha çıkamıyor!

Bir his yitirilince yangından kurtarılacak hiçbir şey kalmıyor.

Sürekli aklımdasın ama yüzün git gide bulanıklaşıyor.

Yine her şey gönlümce olmamaya tüm hızıyla devam ediyor.

Yarım asırlık hayat yaşayacağız yüz asırlık acı çektik.

Kaç lisan bilirsen bil, terk edilmeyi yüreğine anlatamayacaksın.

Başrol olacağınız oyunlar varken, saçma sapan hayatlarda figüranlık yapmayın. Gerek yok!

Mezarıma çiçekle gelmiş olan, beni öldürmüş olduğun gerçeğini değiştirmez.

Sevmek bazen de vazgeçmektir. Kimine göre gidenden, kimine göreyse kendinden.

Kumar gibisin sevgilim. Kazansam haramsın, kaybetsem başkasınınsın.

Umarım yıllar sonra karşılaştığımızda birbirimize hala düşman gibi bakarız. Pişman gibi değil de!

Sırf sen içimde yaşa diye kimleri öldürdüm bir bilsen!

İlla birbirimizin üzerine gazete mi örtelim? Zaten mermi gibi bakıyor gözlerin!

Birçok şeyi tek başına yapan bir insanın belli bir süre sonra elleri demir kesiliyor. Korkmuyor. Tuttuğunu koparıyor.

Kendini ve yaptıklarını kimseye açıklamak zorunda değilsin!

Bir zamanlar dünya sandığım bahçeyi, ayrık otları dikenler bürümüş…

Allah insanı iddiasından vurur!

İnsanlara size nankörlük yapmaya mecbur bırakacak kadar büyük iyiliklerde bulunmayın yeter!

Vazgeçtiklerimi vazgeçildiklerine ikna edemedim gitti!

Bazı şeyleri hak edenden esirgemek kadar hak etmeyene vermek de haksızlık!

Biliyorum yarınlarım dünümden farksız olacak. Hayat mı bana küstü ben mi ona bilmiyorum ama şu sıralar fena dargınız.

Birini tanımaksa niyet, dürüstlüğün sevgiden ağır basmalı.

Unutma! Herkesi yanında götüremezsin. Bazılarını dünde bırakmak lazım.

Gittiği kadar değil, sustuğu kadar uzaklaşır insan. Anlayamadınız!

Kime yakın kime uzak olacağımı hiçbir zaman aradaki kilometreler belirlemedi.

Bir an bile aklımdan çıkaramadıklarımın şimdi aklımın ucundan bile geçmemesi…

Bazılarını anlatmaya kelimeler yetmez. Bazılarını anlatmak için ise tek bir yaka silkme hareketi…

Tepki vermiyorsam, gözden çıkarmışım demektir.

Oysa ben hiç insan kaybetmedim. Sadece zamanı geldiğinde vazgeçmeyi bildim!

Ne diyordu Şems: “Olduğu kadar, olmadığı kader!”

Sezar Brütüs’ün ihaneti karşısında benim kadar yıkılmamıştır.

Sıradan insanların ne düşündüğü önemli olsaydı kalabalığı severdim.

Baktım ki çözülecek gibi değil, bir düğümde ben attım.

Evet belki geçmiyor ama bir süre sonra eskisi kadar canını da yakmıyor.

Kendi değerini değiştirdi herkes yaptıklarıyla. Layık gördüğüm yerden aldım ve hak ettiği yere koydum! Böylesi daha iyi.

Damar Mesajlar

Hayalinizdeki insanın hayalindeki insan olabildiğiniz zaman en görkemli sevda köşkü yapılmış sizi bekliyor demektir; tapu da sizdedir artık, mutluluk da!

İnsanlar bazen masala benzer; heyecanla dinlenir ama inanılmaz bulunurlar. Bazı yürek çarpıntıları da böyledir; muhteşem ama imkânsız, işte!

Gözlerim herkese aynıdır ve aynı renktir, lakin herkesi görüşü her kişicedir; aynı gözler ayrı ayrı sonuca varıyorsa marifet gözlerde değil, görülen özlerdedir.

İnsanın gözünden önce özünden ağlar; içteki fırtına bulutları yağmura döndürür de dışarı akan o olur.

Yalnızlığım bulut buluttur gökyüzümde. Arada rüzgâr çıkıp toplar onları. Yağmur olup dökülür sonra. Ve mis gibi toprak kokar etraf. Yalnızlığım besler dünyamı.

Söyledim duyulmadı. Duyulsa onaylanmadı. Onaylansa gerçekleşmedi. İnsan çoktan insan olmaktan çıkmıştı da. Haberimiz olmadı!

En sessiz halimde bile tavrımda senin mührün görünür. Ve her sözümde senin izlerin okunur.

Dünyanın en yüksek intihar köprüsündeyim bu aralar; gözüm ve gönlümden yine ne çok atlayan var.

Bir verip bin kazanmak istersen, umut ver ve sonra boşa çıkar; anında ah zengini olursun.

İletilecek çok mesajı olup da susuyorsa belki de susmuyor, çok ağır konuşuyordur kişi.

Sözüm de sevdalanmış ki sana sonunu getiremiyor kendisinin.

Kişinin dünyanın çok küçüklüğünü ‘dünyalar kadar sevilme’den sonra terk edilince gerçekten anlar.

Vefasızlığın sisi bazen dağlardan düzlere her yeri kaplar da insan artık ‘insan’ı göremez-bulamaz olur.

Sevda eşli oynanan taş oyunudur; dön denince dönersin, bit denince bitersin.

Karşılaştığımızda sordukları ‘Nasılsın?’ı makul karşılıyorum da, ‘Ne var ne yok?’u çılgınca buluyorum; saysam, değil varlar’ı, ‘yoklar’ı bile bitiremem!

Çocuktuk, kollarımızı ısırır, sözde saat yapardık; daha o yaşta kavramış olmalıyız, zamanın insanı inciticiliğini.

Üzüntü geride kalanların muhtemel ve pişman olmak da gidenlerin mutlak hissesidir.

Şarkılar ki olmadık anlarda eksilen yanlarımızı tamamlamak için üretilirler, bu nedenle bir adları da ‘parça’dır. .

Ayrılık bu; gözler yaşarır, dudaklar kurur, yüzler sararıp solar; bütün bunlara sebep binlerce geçmiş damgalı gerekçe kalbe dolar.

Maymun iştahlı okur kitaptan kitaba atlar, böylece okumaktan çıkar; aynı iştaha sahip âşık da aşktan aşka derken yoldan çıkar.

Gözyaşının yürekten doğar yüze dökülür.

Acı Sözler

Ne sevene düşmanım, ne sevdiğime pişmanım. Seninle olmak varken, sensizliğe isyanım.

Hamal, yükü sırtında taşıyan kimse ise, âşık da sevda yüklü bulutu gözünde gezdiren kimsedir.

Sen tanıdıklarımın en yaramaz çocuğu gibisin: Geliyorsun, dağıtıyorsun ve gidiyorsun.

Çocukluğumun masumiyeti gibi baktı gözlerin, onun için anlamlı geldi belki sözlerin.

Susmak çözer mi saklı olan bütün gerçekleri? Can acısı diner mi bir kelebeğin omzuna konuşunda? Kafamdaki yerli yersiz sorularla baş başa bırakışında beni, söylesene nasıl susturdun vicdanının sesini!

Yangın yeri olan yüreği harlayarak atılan her adım, bir bitiş efsanesidir. Yitiriliştir, sevdiğinden çok kendini. Destanlar yazdıranı, adı dudaklarında name olanı tek nefeslik zamanda son kez sarmak isteyiştir. Yürünen sonun çıkmaz olduğunu bile bile devam etektir. Yangın yeri olan yüreği harlayarak atılan her adım, kesilen avuç içlerindeki umudun son bulmasıdır. Akan kanda kendi siluetinin yerine onun bakışlarını görmektir ve iç çekiştir ahların en acısından.

Kalbi kırık olana yer verilmez bu hayatta; değil bir bank hastane sedyesinde bile yer bulamaz kalbi kırık olanlar. Kalp kırıklığı kolay geçmez ama ölecek kadar olsanız nafile. Kırarlar ve hiç kırmamış gibi birden bire yok olurlar.

Dünyanın en büyük yükünü sadece çeken bilir. Nedir diye soracak olursanız; aklı sende olmayanı, ısrarla kalbinde taşımaktır.

Alıştım mı yokluğuna?
Vaz mı geçiyorum varlığından?
Tedirginim aslında,
Ya seni unutursam?
Peki ya başkasını seversem?
İşte o zaman asla affetmem seni!

Satırlarımın sonuna doğru yaklaşıyorum, ama iyi ama kötü. Bu da benim hayatım. Herkes yerinde sağ olsun kardeş.

Aşkı uzaklarda arayan kalbim her defasında senin için yandı, aşk için ağlayan kalbi; sen bilmezsin be aşk hırsızı.

1 Yaşında Aşkımız… Haykırsam göklere, duyar mı sesimi! 1 karış toprağa isyan etmekte ne fayda var. Her gece seni aradım, aradım da yok oldum, Sensiz geçen her gecenin kara toprağında.

Çaresiz bıraktın beni, bu vurdumduymaz hayatta. Sevgilim, ömrüm, kadınım sen yoksan eğer, Benim varlığımın ne anlamı var bu sahte dünyada.

Bırakın sahte ve para etmez laflarınızı. Benim sensizliğe mal olmuş suskunluklarım var. Sustum mu, yüzüne değil, kahpe yüreğine vurur kelimelerim.

Madem başkasını sevecektin ne diye oynadın fakir kalbimle? Fakir kalbimin, sosyete mahallesinin budala kızı senden vazgeçtiğimim göreceksin; eğer seveceksen lafta değil, yürekten seveceksin.

Kim fark edecek yalnız yasamayanların insana nasıl korku verdirdiğini; insan: Yaşar mı, ölür mü, sever mi, sevilir mi nasıl yok olur karanlıkta, sessizce kimseye eyvallah etmeden.

Sessiz, sessizce gidiyor bendeki emanet hayatın; damarlarımdan geçmiyor artık içimdeki sen! Yavaş, yavaşça ölüyorum sensizliğe, sensiz geçen yıllara…

Ben ve sen aramızda tek bir fark var? Ben hayatı senin için yaşarken, sen beni başkaları için kırdın, kırdın, kırdın her defasında kırdın, öldürdün beni.

Biliyorum günü geldiğinde benden gideceksin, ama anlayacaksın seni nasıl sevdiğimi Özleyeceksin gözlerimi, gözlerimin sana nasıl baktığını. İşte tam o sıra anlayacaksın ve titreyerek yok olacağım içinde ve sen, sen bunu damalarına kadar hissedeceksin. Bensizliği.

Bana Çok kırıldığını söylemişsin neden? Seni bu kadar seviyorken senin kırılman neden? Ömrümü yoluna sermişken bu kadar kırılman neden? Nedenlerle dolu hayatım artık. Neden?

Seni yürekten sevmek ancak bu kadar yok sayıla bilirdi. Bir hasret vardı içimde sana karşı ancak bu kadar yıpratılabilirdi. Artık sesinin, bakışlarının, gülüşünün hiçbir anlamının olmadığı bir ben varım artık.

Kendime soruyorum bazen, nerde? Ne zaman? Nasıl?  Seni unutacağımı, sensiz yok olacağımı… Derin anlamlı şarkı sözleriyle mi? Yoksa yüreğimi dağlayan bir şiirle mi veda edeceğimi düşünüyorum sensizliği çok acı veriyor çok.

Sevmiyorum ben seni artık bundan sonra. Alayına aynı muamele artık. Hak edenler müstesna, hak etmeyenlere zerre değer veren namerttir.

Hayatta görmediğim dert, çile, sıkıntı kalmadı ustam. Canım yanıyor ve canımın yandığından kimse haberdar değil. En çokta bu koyuyor insana be üstat. Neyse problem değil artık herkes kendi yoluna baksın.

Kimse geçmişte ne yaşadığınla ilgilenmiyor aziz kardeşim. Herkes şuanda ne yapıyorsan ona bakıyor. İyiysen herkes iyi, kötüysen herkes kötü bu hayatta. Sende bu kuralı aklından çıkarma. İleride gereksiz şeylere üzülmemiş olursun.

Yaktın be gülüm, harbiden çok derinden yaktın. Ben böyle tepe taklak duruma gelmemiştim. Keşke bazı şeyleri duymasaydım, görmeseydim de bu hallere düşmeseydik. Teşekkür ediyorum yine de bana bu acı tecrübeleri yaşattığın için. Bir daha güvenirsem birine bana da yazıklar olsun.

Evlat acısı gibi koydu derinden sözlerin, sevdim mi ölümden severim. Allah’ına kadar gider sevgimiz, ama sana nasıl olduysa uğramamış benliğimiz. Allah yolunu açık etsin sevdiğim, bu zamandan sonra ikimizde anladık ki, ne benden sana fayda var ne de senden bana. Ama şunu unutma ki sen benim için her zaman önemlisin, öyle kalacaksın.

Canımın cananı güzel sevdiğim, gel uğruna ölümü göze aldığım. Gel de bitsin artık bu hasret. Geceleri yatamaz oldum derin düşüncelere dalmaktan. Gel de kurtar artık şu illetten. Gel de nasıl gelirsen gel…

Aradım seni cadde cadde, bulamadım hiçbir yerde. Ne olur beni şaşırtta bir anda önüme geliver. Sensiz bir hayatı yaşamaktansa ölüm benim için en iyi tercih olacaktır.

Eğer beni az da olsa sevdiysen beni senden mahrum bırakma. Umut ver, seni bir ömür beklemeye hazırım canımın içi.

Sevdim, Allah’ına kadar sevdim. Ama değer bilen olmadı. Belki benim de hatalarım oldu ama seninkilerin yanında incir çekirdeği misali. Dön hatalarından seni affetmek benim için bir görev olur işte o zaman.

Anlamıyorsun seni sevmek benim için bir zorunluluk haline geldi. Seni öyle çok seviyorum ki her an sana bir şeyler olacak, üzüleceksin diye korkuyorum.

Sana bu kadar değer veren birine de bu namertliği yaparsan güzel kız, emin ol ilerde çok ağlarsın.

Seni benim gibi seven olmadı, bir daha da olmayacak.

Seni seven bir adam var burada. Seni bütün kusurlarına rağmen, bütün hatalarına rağmen seven bir yiğit var burada. Sevdiceğim, seni sevmeye devam edeceğimden kuşkun olmasın. Ama eğer bir gün senden soğursam, tam soğurum. Bu işin kesinlikle dönüşü de olmaz. Bunu bir hatırla istedim.

Aşkımızı dağlara taşlara yazmaya ne gerek var? Kalbimin en derin yerinde sen varsın ve oradan hiç çıkmayacaksın. Biz de böyle bir delikanlıyız usta. Sevdik mi tam severiz, sildik mi de tam sileriz evelallah. Bu sözlerim sana ey sevgili, sevilmeyi de isteyebilirsin, silinmeyi de…

Eyvallah be baba, düşene bir tekmede sen vur canın sağ olsun. Sen benim babamsın, atamsın. Ve bunu kimse değiştiremeyecek.

Ölüme gitmeye hazırım balım, senin bir emrine bakar bu gözlerim.

Koca dünyaya başıma oldu dar. Genişliğe, feraha çıkmam da sana bağlı yar. Allah yolunu açık etsin yârim, mutlu ve umutlu.

Öyle birine âşık olmuşum ki ben bile kendimin farkında değilim üstat. Bazen düşünüyorum geçmişte böyle değilken nasıl birine bu derecede bağlandım diye. Ama değer miydi, evet hem de sonuna kadar.

Kalp mi insana sev diyen yoksa yalnızlık mı bizi körükleyen? Sahi nedir sevmek; bir muma ateş olmak mı, yoksa yanan ateşe dokunmak mı?

Hiç kimsenin iyi gelmediği yaralarımdan sarıyordun ve ben yaşıyordum. Sonra baktım ki hiç kimsenin dokunamadığı yerlerden kanatıyorsun!

Aslında seni hayal kırıklığına uğratan şey insanlar değil, yanlış insanlar üzerine hayal kuruyor olman.

Yeterince kırmadın mı saçlarımı, tırnaklarımı. Bırak da kalbim ve hayallerim bana kalsın.

Çektiğin acı kadar olgunlaşırsın dediler, olgunlaşan elma tez çürür bilemediler.

İhaneti giymişsin yine üzerine, ben sana demedim mi bu kadar şık olma sen her halinle şerefsizsin diye!

Kendine kızıp, kendinden nefret ederek ayna kırmak çok kolay… Asıl mesele senden sonra kim toplayacak ortaya saçılan binlerce seni?

Hayali düşmanı yaratmadan önce gerçek düşmanlar yaratırız. En büyük düşman; kendi algınız, kendi vurdum duymazlığınız ve kendi egonuzudur.

Avuç dolusu gözyaşıyla yıkanmış bir aşktık biz, şimdi kucak dolusu bir hoşçakalın gözünden düştük.

İnsanlar gelmeleriyle yalnızlılarını dağıtanları severler, gitmeleriyle kendilerini yalnız bırakanlara âşık olurlar.

Dalgasız denizde herkes kaptan olur, asıl mesele dalgalı denize önce bir gemi sonra bir liman olabilmekte.

Nasıl ki kırılan bir sigaradan duman gelmez, kırılan kalpten de sevgi beklenmez.

Cam kırıkları gibidir bazen kelimeler, insanın ağzına dolar. Sussan acısını çekersin, konuşsan dilin kanayacak.

Yolların yasaksa tuzaklara, gözlerin uçurumsa intiharlara, seni sevmek günahsa cehennemde yanmaya eyvallah der geçerim.

Arkamdan kuyumu kazan gerizakalı, ben geri geri mi yürüyorum!

Alıp giderken en değerli varlığımdı gözlerin, bir şair olsam aşk için satırlarımda hislerin, benim gözaltlarım yaşantımın kayıtsız izleriyken ayrılık ağır gelen bir ızdırapdır.

Hislerim öyle yorgun öyle derin kırıklarla dolu ki, artık sana dönmeye derman yok yar.

Sen bakma böyle hüzünler çaldığıma, ben çok gülerim ve hiç kimse yalandan olduğunu anlamaz.

Yıkık dökük enkazların altında kalan bir çocuk gibiyim bu hayatta. Ne elini uzatan ne de yaralarımı umursayan var.

Kimseye göstermem ben hüznümü. Gündüz gülerim, geceleri tek başıma şarap kadehimin şerefine gözyaşları dökerim.

Ağlama kalbim bırak, kim yaktıysa canını elbet alacak bu yaşların ahını.

Neye güldüğümü merak edenlere sesleniyorum; hayatın koca bir boşluğu var.

Damardan Giren Sözler

En büyük ceza sana benim sessiz küfürlerim olacak. Sol kulağın çınlarsa hep beni hatırla.

Biletini kestim ne duruyorsun. Dönüşü yok mu bunun diyorsun. Gidişin olsun da dönüşün olmasın diye verdiğim cevap ağırına mı gitti?

Düşmanların hançeri acıtmıyor da; senin yapmadıklarının acısı zor geliyor.

Kötü günlerde sözde tatile çıkanlar, iyi günüm de ne yüzle yanımda olmaya çalışırlar?

Bazen sessiz kelimeler kulakları sağır eder. Anlayabilene şu dünyayı dar eder.

Sana yolluk hazırladım beddualarımdan giderken yersin.  Y a da aldığın intizarları güle güle kullanırsın.

Umutlarımı kırdın ama mühim değil gerçek yüzünü görmek için ödediğim bir bedeldi bu.

Hayallerin katili, güzelliklerin düşmanısın. Ceza alsan müebbet yerdin.

En fazla kırdığımız insanlar aslında kalbimizde en derin izler bırakanlardır. Dil başka söyler yürek başka. Bu dünyanın kuralı bu. Sevenler daima uzak, sevilenler hep yasta.

Aşık numarası yapıp, aşkın adını kirleten sen, sevenlerin kalbinde adın alçak olarak yazıldı. Sonsuza dek unutulmayacaksın.

Fırtına olsan tayfun olsan ne yazar sen benim dalımdaki tek yaprağı bile kıpırdatamazsın.

Beni asla unutamazsın. İnsan yalnızca kendinden uzak olanları hatırlar.

Sana söz söylesem ne olacak söylemesem ne olacak. Boşa harcanan zaman sadece kelime israfısın.

İnatla hayata direndim ben. Ne kasırgalar gördüm, ne kötü günlerden geçtim ben. Beni tehdit mi ediyorsun? Sadece güler geçerim buna. Tükürüğümle boğardım seni de o bile fazla sana.

Sana inat çok uzun yaşayacağım. Mezar taşını ben yazacağım.

Biraz kül, biraz toprak işte insan. Toprağa pislik karıştırınca sen oluyorsun.

Keşkeler ekerek kalbine, gidiyorum bu şehirden. Pişmanlıklarla geçecek bensiz hayatında başarılar dilerim.

Ne sensizliğe yenilirim, ne yalan sözlerine, ceketimi alır çeker giderim. Seni bensiz bırakmak cezasını işte böyle keserim.

Herkes laflarıyla döver insanı. Ben suskunluğumla.

Bir kadını kırdıysan, en büyük günahı işlemişsin demektir. Cehenneme biletin kesilmiştir.

Bakışlarım kişiye göre, bakış açım senin hareketlerine göre değişir.

Hikâye kitabı okumak gibisin sen. Okurken heyecanlı olsa da, adı üstünde; hikâye işte…

Düşerken tek hatırlayacağım beni itenler değil; beni tutmaya bile yeltenmeyen sen olacaksın.

Gönüldeki dert yer bitirir insanın. Hiçbir hastalık sebepsiz değil. Çoğu yürekten ince ince gelir.

İyi günümde her zaman yanımda olanlar, kötü günümde hep servis dışılar.

Güzel olan her şeyi sevmek çok kolaydır. Önemli olan insanları iyisiyle kötüsüyle sevmektir.

Seversen yüreğinde olurum, kin duyarsan daima aklında. Bu sözümü sakın unutma.

Yollarını beklemeye değecek olanı beklemek canını sıkmaz insanın. Zaman zor da geçse umuttur insanı yaşatan.

Ümitsizlik değil imkânsızlık. Sevgiliye duyulan özlem sadece. Hayallerin gerçek olmasını dilemek ve her gece bunun için dua etmek.

Hayatın bomboş geçiyor diyen sen acaba atomu mu parçalıyorsun?

Bahar dallarını kıranların yazın güneşli yüzünü görmeye ne hakları vardır ne de yüzleri.

Soğuk geçen bu kışta biter, gelir ilkbahar, dallarımıza konan kuşların, aşkımıza bestelenen şarkılarında gelir konuşacak zamanı.

Herkesin kolayına gelen tepelerden aşağıya inmektir. Ama herkesçe bilinir ki; en güzel manzaralar her zaman zirvelerden seyredilir.

İhanetin ve yalanın gerçek yüzünü görüyorsun sana tuttuğum aynada.

İhanet ettiğin kişiler pişmanlıklarla alır intikamını. Dünyanın öbür ucuna da gitsen bundan kaçamazsın.

Bana zamanını ayırmayana gönlümde yer yok. Bana değer vermeyene dönüp bir kez bile bakmak yok. Bundan sonra böyle. İşine gelirse.

Yüzünden ne hayır gördük de arkandan görelim. Kapıyı kapat ama dışardan.

Karanlıklarda kalmaya razıyım ben, yalancı ve şerefsiz insanların parlak sözleri olmasın hayatımda. Biraz kazıyınca pas ve küften başka hiçbir şey yoktur zaten altlarında.

Sevgiler ve dostluklar neden başka ülkelerin sınırına geçince bitmek zorunda? Gözden uzak olan gönülden de uzak olur derler ya, bunların hepsi palavra. Seven insanın gönlünde ne sınır vardır ne mesafeler, uzaklıklar dostlukları bitirir diye başlayan cümleler hep boş sözler.

Bana açtığın en büyük savaş aslında senin iç savaşın. Bir zaman dost olanlar ne demek istediğimi anlarlar.

Seninki emperyalist bir dostluktu. Yaktı yuttu güzel olan ne varsa. Sınırlarını aşan, haddini aşan yolunu şaşırmış birisin sen. Artık ne ben ne de başkası rehberin olabilir. Karanlıkta yürüyen hedefine nasıl varabilir?

İnsan en çok kendine savaş açar aslında. Baltaladığı ağaç hep kendisidir. Kestiği dal hep kendi dalıdır. İyi söz iyilere, kötü söz sahibine yakışır.

Bazen teğet geçer bazen deler geçer zaman. Ben tam kalbinden geçer, hayatını ters düz ederim. Benimle iyi geçin.

Dostunu arkasından vuranın ne bu dünyada ne de ahirette yoktur affı. Kalleşliğin ne geçer acısı ne de vardır ilacı.

Önce Tanrı sonra bendim tapacağın. Ezip geçmekle beni sen çok yanlış anladın.

Kırıp geçtiğin yüce gönüllerse eğer sakarlık bahanesine sığınamazsın.

Bazı insanların verdiği sözler senet değildir. Bazı insanların söylediklerine inanmak için senet imzalatmak gerekir.

Damardan sözler paylaştığımız en acı damar sözler yazımızın sonuna geldik. Dilerseniz kapak laflar için kapak sözler yazımıza göz atabilirsiniz.

edep sözleri

Edep Sözleri

Edep sözleri yazımızda birbirinden anlamlı edep sözleri, edep mesajları ve edep ile ilgili sözler bulabilir bu yazıları sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Edep Sözleri

Namaz beş vakit, edep 24 saat farzdır.

вιr ιɴѕαɴıɴ тαşıdığı αнιαĸ, ѕırтıɴdα тαşıdığı eιвιѕedeɴ dαнα öɴeмιιdιr!

ey edeвιɴe нαyrαɴ oιdυğυм yαr! вιLιr мιѕιɴ ĸι, ѕeɴdeĸι edep ѕeɴι ѕevмeмe ѕeвep.

ι̇мαɴ ιçιɴ αмιɴ dιyeɴ вιr yüreğιɴ, ɴαмαz ιçιɴ zαмαɴ αyırαɴ вιr ĸαιвιɴ ve eвedeɴ ѕüreвιιeceĸ вιr edeвιɴ vαrѕα ɴe мυтιυ ѕαɴα.

Hakiki edep, nefisi terk etmektir.

Edep, en hâyırIı sanattır. Hakk’a giden yoIun azığıdır!

Edep aklın sûretidir.

Edepsizlik şeytanın dostudur, hâyâ şeytanı öldüren silahtır!

Edep aklın dışa yansımasıdır.

Edepsiz insan, susuz dere gibidir. Boştur!

Hâyâ olmayan insanın kalbi çürümüştür!

Edebi terk eden kişinin cesetten farkı yoktur.

Kusurlarınızı edebinizle örtebilirsiniz.

Bir çok şey fazlalaştıkça ucuzlar fakat edep ne kadar fazla olursa sen o kadar değerli olursun.

En güzel edep, güzel ahlâktır.

Edebini kaybeden karakterini yitirmiş demektir. Edep sahibi olmak için öncelikle insan olduğunuzun bilincine varmanız gerekir. Aslında ne kadar kolay değil mi? Fakat insanlar bunu dünyanın en zor işi gibi görüyor.

İnancını zayıf mı görüyorsun? İnancına kuvvet katmak istiyorsan önce edebini genişlet. Edebi eksik kalan kişinin ne inancı sağlam kalır ne de ruhu.

Edep dediğimiz olgu aslında insanın aklını tercüme eder. Aklınız kadar edep sahibi olursunuz. Edebi eksik, ahlakı hasarlı olan kişilere gerçek anlamda akıllı denilemez.

Edebiyle oturup, edebiyle kalkan bu insanlara bakıyorum da; bu kirlenmiş dünyada edeplerini korumayı nasıl başarıyorlar? Unutmamalıdır ki, edebi yüksek olanın inancı da yüksektir. Saf olana kir işlemez.

Yüksek ahlak, edebin en üst seviyesidir. Dini edebe sahip olmayanların din içinde yücelmeleri imkansızdır. Allah’ın verdiği emirler esastır, peygamberin güzel ahlakı ise sünnet ve edeptir.

Bir insan eğer utangaç davranıyorsa, bu durumda bir yanlışlık aramak hatalı olacaktır. Çünkü utanma eyleminin kaynağını edep oluşturur. Edebin işlenerek yüceltilmesi sonucunda, kişi utanma eyleminden zaman içinde uzaklaşarak güzel ahlakın sembolü haline gelebilir.

Bilgelik başlı başına zor bir zanaattır. İlim ve bilgi sahibi kişilerin bilgelikleri edep ile ölçülür. Güzel edep, güzel ahlakın yolunu çizer.

İnsanlar bazen nefes alamayacak duruma gelir. Bunun sebebi havadaki kirlilik değildir, edep eksikliğinden doğan kirliliktir. Edebi insanlara öğreterek, kirletilen her şeyin temizlenmesini sağlayabiliriz. Böylece nefes alabilmenin yolu açılmış olacaktır.

Edepsizlerin sizi susturmasına izin vermeyiniz. Onlar ki, bütün zehirleri suya karıştırmaya çalışırlar. Suyun saflığına zehir işleyebilir mi? Ayrıca susacaksınız edebiniz ile susun, edepsizliğiniz ile değil.

Şeytan Allah tarafından neden kovulmuştu? Hatırlayın… Şeytanın hatası isyan etmek değildi, isyan etme duygusunu oluşturan edebini kontrol edememesiydi. Edepsiz kalan bir insanın şeytana dönüşmeyeceğinin garantisi var mı?

Çok konuşmak yerine az konuşmayı tercih etmeyin, az konuşurken öz konuşmaya özen gösterin. Bu davranış, edebinizin göstergesi olacaktır. Edep ile söz alın, edep ile susun.

Dünya karanlıklar içinde ufacık bir parıldamanın gelmesini bekliyor. Bu parıltının sahibi şüphesiz insanlık olacaktır. Edep ve ahlak sahibi olmayan insanlar sadece karanlığa zifirilik katarlar. Edebi olan insanların parıltısı karanlığın düşmanı olacaktır.

Edep ile ilgili sözler paylaştığımız edep sözleri yazımızın sonuna geldik damar sözler ve dünya ile ilgili sözler yazılarımızda ilginizi çekebilir.

ağır abi sözleri

Ağır Abi Sözleri

Ağır abi sözleri yazımızda birbirinden ağır sözler, ağır abilerin söylediği meşhur sözler ve ağırlığınızı yansıtabileceğiniz ağır abi yazıları bulabilirsiniz.

Ağır Abi Sözleri

Kan kussa ciğerlerim, seni içime çekmeye devam ederim.

Güzelliğin şarap koyusu… İçtikçe acıtıyor yudumlar. Benim aşkım olmasa, güzelliğin şarap şişesine kara çalar.

Böylesine deli sevmek, bir tek benim gönlümde var. Sen yine seni sevmeyen körlerle yat kalk.

Yüreğim alevler içindeyse, sebebi sensin. Ateşler içinde yaktın beni yar.

Böylesine sevilmek senin kahpe ruhunu taçlandırmak… Sen ellerin kucağına paspas olmaya alışıksın güzelim. Var git onlarla kahpelik yap.

Bizim beyaz çorabımız var leke değmemiş. Senin güzelliğin de beyaz sandık ama üzerinde çamurdan ayaklar var.

Tespihimi çeker,  yoluma bakarım. Güzelliğinden adam olur sandık, tespihimdeki taşlar kadar olamadın.

Sana o kadar kırgınım ki asla düzelmem ama seni üzen kendim olsam hiç affetmem!

Senin tarafından açılan yaraları kimse iyileştiremez, gittiğin yollara bile kinim var şimdi, ayrılık yoluna gidenler hiç dönmez, ruhuma çok dokunur artık her ağlama sesi!

Oynadın kalbimle ve vurdun sonunda onu düşünmeden, beni bir yalnızlık köşesine fırlatıp attın, artık ağlayıp inleyen benim, gülüp oynayan umursamazsa sen; artık ayrılık sürekli yanan bir ateştir bende, beddualarım sonsuza dek seninle.

Dertli bir dünyada kederin son zirvesindeyim, bir çift duygu var içimde şimdi sonsuz yoğun, o da sana olan kin ve nefret, artık ömrünce kendine dua et!

Nefes aldıkça sana kin ve bedduam olacak, unutma ki sürdükçe bu iki şey hayatın zehir olacak, olacaksa bir faydası sonunda, anlayamadığın aşkımı derinden anlaman olacak!

Her şeyi silebilirsin ama yaşadıklarımızı asla!.. Duygularını sürebilirsin kendinden ama mademki kaynağı sensin, bendeki kin ve nefreti al kendine pasla!

Ayrılığa ayarlı bir ezgiyim şimdi, ne mutluluk diye bir söz var güftemde ve ne de mutluluğun kendi var özümde; sayende gerçekleşti her şey, artık korlar alev alev göğsümde!

Yalanın kaynağı ve kendisi sensin ve her şey de senle yalan; nefret ettim böylece sayende bu hayattan, artık sen benim sadece nefretimsin; unutma sen şimdi bende her güzel şeyin azılı katilisin.

Geleceğe umutla ve getirdiği sevinçle bakıyordum, şimdiyse sadece kırgınlık ve kızgınlıkla bakıyorum; sense artık gülebilirsin eserine ama her güldüğünde nefretim daha büyüyecek, geçen her dakika senin de neşeni bir bir söndürecek; alınan ahların neleri yaktığını herkes görecek.

Boş bir evin içinde yalnızlığımla bıraktın beni, şimdi baş başayım kaderimle; sen de sarmaşıklar gibi sarılabilirsin, sonsuz nefretim hep seninle.

Dün sevdamı büyütüyordum gözlerinde, bugünse öfkemi bıraktım onlara; artık aşkının yerinde bir sonsuz kin oturuyor şimdi, onu besliyorum ellerimde!

Başıma gelen vefasızlık bir renk olsa hangisi olurdu bilmem ama bu durumda sen mutlaka gökkuşağı olurdun!

‘Güzelim, pek pahayım, peşimden çok koşan var’ diye sevinme sakın; unutma ki evrensel ekonomik yasadır ezelden bugüne, fiyat azaldıkça talep patlar. Yahut ucuz etin alıcısı çoktur, lakin suyu pek yavan olur.

Kaç kadeh daha içeyim ki bizi artık bir çift olarak görebileyim be güzelim!

Âşık ettin beni kendine, sen Leyla oldun ama ben Mecnun’dan beter… Tek bir dileğim var kaderden: Beni unutma sakın, bana bu kadarı yeter!

Yaptığım yanlışlar için pişman olmamayı anlıyorum da, yanlış insanlar için yaptığım doğruları hâlâ affedemiyorum!

Biz kimseyi arkamızda bırakmayız, lakin bir bırakırsak da artık insan yerine koymayız.

Saniye saniye beni huzurla mutluluk için yaşayabilirdin; bırakıp gittin ya, artık gün gün beni izlemek nasıl,  şimdi öğrenebilirsin

Ben kimseleri koyamadım ya senin yerine, şimdi düşün sorgula, bak nasıl koymuşlar sana benim yerime!

Sen benim hayattaki tek kumarımdın; kazansam haramdın, oysa kaybettim, şimdi başkasınınsın!

Yüreğimi satın alacak kadar pahalı değil senin şerefin. Şeref yoksunu, adi bir pisliksin.

Adam olursun sandım, boşaymış çabalar. Gittin de ardına bakmadın, bakalım başka hatunlarda seni sevecek kadar sığ mı yüz hatların.

Kalbimi yerinden söküp aldın. Başa gelen çekilir demişler adamım, çekeceğiz yok başka bir çaresi.

İki medeni insanmışız. Ben öyleyim de sen medeniyetten çok kahpesin be güzelim.

Çok geceler geçti seni severek uykusuz kaldığım. Sensiz kuyulardayım ve uykunun en karanlığındayım. İğrenç ruhun beni sarıyor her gece, gel insafsız diyorum. Hala gelmedin.

Esrarlı bakışlar atıyorum etrafa, yokluğun yudum yudum geçiyor boğazımdan. Ah be deli kadın, gelseydin de birlikte yudumlasaydık geceyi olmaz mıydı?

Şarabımın tadı daha güzel kirli bedeninin tadından… Meze olmuşsun masalara haberin yok çakma bir bebek olduğundan.

Saçın sarı, gözün mavi diye kendini gökyüzünde bulamazsın. Ne karalar gördüm geceyi utandıran, ne sarılar gördüm gökyüzünü aydınlatan. Senin maviliğin, en mavi güne bile kara çalar.

Kara kedi odun aramıza girdin. İkimiz için biçtiğim ömür bir kedinin karalığında kayboldu. Kedi de sendin, kara da sendin. Kendi ellerinle aşkı ziyan ettin.

Soğuk dudaklarına dokunup ısıtmaya geldim. Aç be güzelim şu kapıyı. Akayım sana, ısıtayım yatağını.

Güzel bir yuvamız olacaktı hadi vicdansız. Ben yuvamızın duvarlarını pembeye boyarken, sen boyayı söken tiner gibi söktün duvarın tuğlalarını. Yıktın beni. Can evimden vurdun. Duvarlar kara boyalı artık, sense pembe panjurlu afilli evlerde.

Kimsecikler bakmaz olur kalbindeki yaralara
Acıların kendine kalır, yaramaz adam sayılırsın
Çıkarı ve işi bitince yolları ayırır senle herkes
Hayata ve insanlara ayılırsın.
Artık tutunacak bir dalım bile yok diye düşünme!
Gözyaşını dökme sakın yastığa her gece!
Unutma, vardır her durumda öğreneceğin şeyler.
O anlarda fark edeceksin yılanın masumiyetini
Kurdun sadece kurt ve çakalın sadece çakal eskizi olup
Asıl kurt ve asıl yılanın içten pazarlıklı ve ikiyüzlü insan olduğunu!
Ömrünün en yararlı bilgisi olur sana da bu!

Ağır abi sözleri yazımızın sonuna geldik daha fazlası için damar sözler yazımıza göz atabilirsiniz.

sitem sözleri

Sitem Sözleri

Sitem sözleri yazımızda sitemli sözler bulabilir bu sitem sözleri ile facebook instagram tumblr gibi ağlarda onlarca beğeni alabilirsiniz.

Sitem Sözleri

Hayat ne kadar garip değil mi? İnsanların istediği gibi davranırsan senden iyisi bulunmaz. Onların isteklerine göre davranmazsan senden daha kötüsü olamaz.

Bir tek rüyalarımda her şey yolunda, gerçek hayata döndüğümde her yerde kaos, her yerde karmaşa. Senin gidişinin bu denli etki bırakacağını tahmin edemezdim.

Hangi kelimeyi kullandığına dikkat etmiyorsun sanırım. Bana ‘canım’ diye seslenirken nasıl benden vazgeçebildin? Nasıl bırakıp gidebildin benden? Şimdi kimlere ‘canım’ diyorsun, kimler aldanıyor benim gibi sana…

Üzgün müyüm? Hayır… Kırgın da değilim. Sadece yoruldum artık, bitkinlik çöktü üzerime. Kendime sabır gösteremiyorum ben, nasıl katlanabilirim ki ukala ve gereksiz tiplere.

Belki de bizim aşkımız suyun üzerine yazılmış olan bir masaldı. Gözümüzü kapayıp açana kadar ömrü bitecek olan bir kelebek kadardı. Bu yüzden ikimizin yüreğinde, ömrümüzün sonuna kadar unutamayacağımız yaralar kaldı.

Şu hayatta dört hata yaptım: doğdum, büyüdüm, yaşadım ve umut ettim. Tek bir doğrum vardı, o da seni ölesiye sevmek oldu. Bu doğrunun diğer yanlışları götürmesini beklerken sen gittin ve doğrumu da yanında götürdün. Şimdi hatalarımla baş başa kaldım.

Kırılan bir kalbi yeniden eski haline getirmek kolay mı sanıyorsun? Benim kalbim atomlarına kadar paramparça oldu, yeniden birleşmesi fizik kurallarına bile aykırı. Sen kim oluyorsun ki?

Gittiğin gün benim için bir anlamın kalmadı. Dünyanın en büyük ‘hiçi’ oldun benim için. Sana baktığımda hissettiğim tek şey boşluk duygusu. Boş ve gereksiz olduğunu gösteriyor bu.

İstediğin kadar uzağa git. Ne kadar uzaklaşırsan uzaklaş sesimi kulağında duymaya devam edeceksin. Mesafelerin bir işe yaramadığı anlayınca, bu sesle yaşayabilmek için yüreğinin sesini dinleyeceksin.

Bu yağmurlar bu yüzden işte, sevincime gölge düşürmek için değil acıma ortak olmak için yağıyor üzerime. Gözyaşlarıma ortak olan bir kişi bile çıkmazken, bulutlar ağlıyor benim için kaderime.

Ayrılık nasıl resmedilir, onu öğreniyorum sayende. Geceleri karanlığa dalıyor bakışlarım, gözlerimin yardımıyla çiziyorum gökyüzünü yıldızlardan. Belki sana benzetirim diye. Sonra aya doğru bakıyorum, belki güzelliğinin yansıması vurur diye.

Eğer var olacaksan benimle birlikte var olacaksın. Yanımda olmuyorsan yok hükmünde sayılırsın. Kararını ver ve harekete geç, çünkü hayat sandığından daha kısa.

Gittiğin günden beri ölümü düşünüyorum. Ölümün düşüncesi korkutmuyor beni, ilgi çekici bile denilebilir hatta. Sensizliğin verdiği acıyı bastırabilecek bir ilaç bulamadım henüz, tek kullanımlık bir ölüm hakkım var sadece.

Ağlamaktan göz kapaklarını kaldıramayacak kadar bitkin düştün mü hiç? Ben her gece boğuyorum gözlerimi gözyaşlarımda. Yorgunum ağlamaktan, ama senden vazgeçmedim daha.

Senin sevdiğin şarkıları açıp dinliyorum, seni hissedebilirim belki yeniden diye. Senin okumayı sevdiğin şiirleri okuyorum, belki kelimeler bir anlam ifade edebilir bana diye. Şimdi bana hiçbir şey yapmıyorsun deme, zorluyorum kendimi ama olmuyor işte.

Sitem sözleri yazımızın sonuna geldik. Adam gibi sözler, damar sözler, delikanlı sözler ve isyankar sözler yazılarımızda dikkatinizi çekebilir.

umut sözleri

Umut Sözleri

Umut sözleri yazımızda umut ile ilgili sözler, umut mesajları ve umut yazıları bulabilir ve bu umut sözleri facebook ve tumblr gibi sosyal medyalarda paylaşabilirsiniz. 

Umut Sözleri

Çaba göstermeden umut etmek bir hata olabilir, fakat umut etmeden çaba göstermeye çalışmak da insanın kendisine söylediği en berbat yalan olacaktır.

Bir kişi parasını yitirebilir, bu durumda hiçbir şeyini yitirmemiş demektir. Bir kişi sağlığını yitirebilir, bu durumda ömrünün yarısını yitirmiş demektir. Bir kişi umudunu yitirebilir, bu durumda bütün her şeyini yitirmiş demektir.

Yaşadığınız gün ne kadar kötü olursa olsun, henüz yaşanmamış olan gün daima çok daha güzel olacaktır. Çünkü geçmişiniz yitenlerle, yarınınız ise umutlarla doludur.

İnsanın elinden parasını alın, o parayı tekrar kazanmanın bir yolunu bulacaktır. İnsanın elinden ekmeğini alın, o ekmeği taştan çıkarmayı başaracaktır. Bir insanın elinden umudunu alın, o umuda sahip olabilmek için bütün ömrünü adayacaktır.

Umudun nasıl kaybedildiğini bilmiyorum. Umut aslında yok olamaz bir kavram değil midir? İnsanın içindeki ‘daha iyi ve daha güzel’ tutkusunu hangi eylem yok edebilir?

Biraz daha zamanımız var, umut etmek henüz yasaklanmadı. Yasaklansa bile insan umudunu koruyabilir, onun uğrunda savaşabilir kaybetmemek için. Umuttan başka ne kalabilir insanın insan olmasında?

Umudu bir işkence olarak görmemek gerekir. Yaşama arzunuzu yüksek tutabilmeniz için umudunuza sıkı sıkıya tutunun. Hatta umudunuzu bir iç organmış gibi sahiplenin, kalbinizin yakınına ekin.

İnsan aklını kaybederse deli olur, parasını kaybederse fakir olur, karakterini kaybederse yüzsüz olur, hayatını kaybederse mezar olur ama umudunu kaybederse sadece bir hiç olur.

Şu hayatta çayımı, kahvemi tazelemek isteyen oldu da, umudumu tazelemek isteyen biri hiç olmadı. Anladım ki bu konuda tek başıma kalmışım. Umudu tazeleyecek olan da benim, başaramayıp yitirecek olan da ben.

Günde 12 saat çalışarak emek harcayan bir işçi yorulur, evine ekmek götürebilmek için ek işlerde çalışan baba yorulur, evinin kirasını ödeyebilmek için geceleri uykusuz kalarak taksiye çıkan genç yorulur. Umut ederek yorulmaya hakkı yok kimsenin.

Allah’tan umudu hiçbir zaman kesmemek gerekir. Şüphesiz bütün duaların karşılığı yalnızca Yaradan’ın elindedir. Umudunu kaybeden kişi imanını dahi kaybedebilir. Umut etmek ve dua etmek arasında köprü kurunuz.

Sakın unutma; ufacık tırtıl umut eder yaşamını sürdürebilmek ve güzelleşebilmek için, sonunda kozaya girer beklemeye başlar. Umudunun karşılığını gökyüzüne doğru uçan bir kelebek olarak alacaktır.

Herkes zamansız gidiyor bu hayatta. Ama kimse zamansız gelmiyor nedense. Zamansız gel, sebepsiz gel, aniden gel, ben istemeden gel. Umutla, aşkla, sevgiyle gel. Ne olursan ol yine de gel!

Umut sözleri yazımızda umut ile ilgili güzel sözleri sizlerle paylaştık. Anlamlı sözler ve kapak sözler yazılarımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

Adam Gibi Sözler

Adam gibi sözler 2017 yazımızda adamlığı anlatan birbirinden anlamlı adam gibi sözler ve adam gibi mesajlar bulabilirsiniz. Ağır abi sözleri, damar sözler, delikanlı sözler, kapak sözler ve ağır sözler yazılarımız da dikkatinizi çekebilir.

Adam Gibi Sözler

Boynunu büküp yürüme sakın, dik dur ve adımlarını sağlam bas. Bu hayatta dik durmayanları ezmeye kalkanlar çoktur. Ne ezilen ol, ne de ezen tarafta ol. Adaletin sesi ol.

Bazı insanlara bir soru sorarsın ve susmayı tercih ederler. Çünkü konuşacak yüzleri yoktur. Bunun için, adamlığın kadar konuş demeniz yeterli olacaktır.

Adam gibi adam olabilmek için ne kavga etmeye ne de tespih çekmeye gerek var. Adam gibi adam olacaksan, evine ekmek götürebilmene ihtiyacınız var.

Erkekler aldatabilir, adamlar asla… Çünkü adam olmanın birinci şartı sevdiğin kadına ait olmaktan geçer. Başka bedenlerde aşkı arayanlar, gün gelir önlerine bakarlar ve hiçbir şeyleri olmadığını görürler.

Adam gibi sevenler adı altında bir yarışma yapılsa katılmak isteyen çok olur. Kazanan için ödül ne olacak peki? Daha fazla yalnızlık mı? Daha fazla gözyaşı mı? Yoksa daha fazla rakı mı?

Herkes alışmış artık çorap değiştirir gibi sevgili değiştirmeye. Siz de haklısınız biz daha alışamadık böyle bir gevşekliğe. Erkek adam sevecekse bir sever, sonsuz olur.

Bana benim için yaşayabilecek insan lazım. Uğruma ölebilecek bir insanı ben ne yapayım? Bana ceset değil, adam gibi adam lazım.

Mazlumun hakkını savunmayana, düşene bir tekme daha vurana, kadınına el kaldırana, haram mala göz koyana, evine ekmek yerine dayak sunana asla adam denilemez.

Sokaklara çıktım ki selam verecek adam bulamadım, meyhaneye girdim uğruna içilecek dava bulamadım, ortama baktım laflar sözler havada asılı kalmış, aleme daldım keşke hiç dalmaz olaydım.

Delikanlı adam tavla oynarken şansını zara göre belirlemeyi iyi bilir, satranç oynarken de nasıl hamle yapması gerektiğini. Delikanlı dediğiniz şansını sonuna kadar zorlarken ihtimaller üzerinde durmayı unutmaz.

Koşulsuz sevgiye cesaretin yoksa ne adamlığından bahsediyorsun? Adam dediğin koşulsuz şartsız sever, karşılığını bir an önce almak için tehdit etmez, gerekirse bir ömür boyu bekler.

Sevgimizi kalbimize gömmeyi bildiğimiz kadar, bazı insanları da geçmişe gömmeyi iyi biliriz. Ne büyük sevdamızdan vazgeçeriz ne hiç bitmeyen kavgamızdan. Delikanlı olduysak eğer özümüz belli, sözümüz tek renklidir.

Özgürlük için mücadele etmeyen korkaklar, özgürlükler tamamen sona erdiğinde kul ve köle olmaktan belki zevk alacaklar. Ama delikanlı adamlar özgürlüğün peşinde davalarını yaşatacaklar.

Bizi Allah’tan başka yargılayabilecek bir güç tanımıyoruz. Yaptıklarımız ortada, sevdiklerimiz yanımızdadır. Ne yaptıysak insanlar huzurlu olsun diye yaptık, kendimizi düşünmeyi biz çok önceden bırakmıştık.

Ağır abi sözleri yazımızın sonuna geldik.

Delikanlı Sözler

Delikanlı sözler yazımızda, en delikanlı sözler, delikanlı mesajlar, delikanlı yazılar, delikanlı damar sözler kısa, ağır abi sözleri bulabilirsiniz. Bu delikanlı sözleri, kamyon arkası yazıları olarak da kullanabilirsiniz. Dilerseniz aşk sözleri ile delikanlılığınıza zarar vermeden sevdiğiniz kişilere güzel mesajlar gönderebilirsiniz.

Delikanlı Sözler

Bir şey bilmen gerekmiyor veya çok şey bilmende sana taç taktırmaz. O vakit yapman gereken karakterini sağlama oturtup kendini bilmen.

 

Parçalanmış yalanlar dolu bir hayatım var benim, bilsem ki umuduma kurşun sıkan elleri kendi ellerimle boşaltılarım mermileri.

 

Hiçe sayılan onca sevginin namerdisin sen, ben ise gözlerine bakılınca vurulan yere dibe yıkılan. Sanma ki kanamaya devam ediyorum, sanma ki halen sevgiyle bakıyorum sana. Ben Anadolu çocuğuyum yenilsem dahi boyun eğmem ihanetine.

 

Gün gelir diyorlar, bir de bunun devranı varmış bide döner diyorlar. Etrafımda dönen çakallara inat, gün bugün ve ben sizli düşüncelerdeyim.

 

Biz sevdik mi taşın bile utanacağı şekilde sevdamızı yaşarız. Oysa ki zengin araçlara ve zengin bakışlara kalmış senin sevgin. Olabilir, üç kuruşluk bir tesbihimiz elimizde sallanan kahpe günlere inat. Amma velakin sensin bu küfürlerin en dip sesi.

 

Biz umudumuzu içimizde yaşayanlardanız, çakala inat dimdik ayaktayız. Ne sinsi oyunları bozar bizleri, nede sahte gülüşleri oyalar sevgimizi.

 

Biz çakala dost olmadık, namerde de sırt çıkmadık. Biz, sadece biz olduk bizden geriye kalanlara.

 

Bizi namerdin kurşunu yenik düşürmez, dost bildiklerimizin hançerleri deşer içimizi ve kahpe kurşunlara daha inat.

 

Sevmeliydik bilemedik, özlemeliydik en kralını yaşadık. İhanetinde bedeli ağır olacaktır elbet, sen ki gebe bıraktığın umutları kürtajla aldıran güzel.

 

Dünyası gelse önümüze yine de dönmeyiz biz sırtımızı sevdiklerimize. Ne paradadır gözümüz nede şöhrette, ne görülüyorsak oyuz.

 

Tiki olmanın derdinde olan insanlar ancak ve ancak egolarını tatmin etmek için pusuya yatan iguanalar kadar hareketsizdir gözümüzde. Bizler kaba olabiliriz ama sevdamızı da, dostluğumuzu da en derin yaşayanlardanız.

 

Küpe takmak bize ters, biz ceketimizi kolumuza takar sevdamızı gözetleriz ufkun en dip köşelerinde.

 

Sevmek delikanlıya ters düşmez, bırakıp giden kendi şerefiyle yaşarken bizler şerefsizliğiyle anarız bugünün en derin hücresinde.

 

Ne yarınlar bir şey bekler bizden, nede biz bir şeylerin rast gitmesine umutla bakarız bugünlere. Kopan giden mutluluklara inat yine ayaktayız dostlarımızla meyhane köşelerinde.

 

Delikanlılık iki satır veya mermi atan bir demir parçasında değil, yüreklerde gizlenen deli cesaretinde saklıdır. Amansızca çıkar kahpeyi vurur, dost kahpesi gelir sırtımızdan vurur.

 

Demli bir çay kıvamında severiz biz dostlarımızı, her ne kadar parçalansa da kalbimiz yine de dostlarımızı unutacak kadar hain değiliz. Güzel dostlukların temelleri bizim yüreğimizin virajlarında saklıdır.

 

Her güne inat biraz daha yeşeriyor içimdeki koca yürekli insan. Ve nicedir sevmelere karşıdır bu maço yüreğim. Ya çık gel kendi benliğinle ya da yok et sensizliğin girdabını içimde.

 

Yıllanmış şarap gibidir dostların en hası. İçersin huylandırır, ama tadını alınca bırakamazsın boşluğa. Gülmek gibidir şarap, her güldürdüğünde delikanlı dostlarla hatırlamaktır dünleri.

 

Bugünler bizi yıkmaz, bizler daha ertesini de gördük dünlerin.

 

Delikanlı sözler yazımızın sonuna geldik. Ayrıca sevgilinize doğum günü sözleri göndermek için doğum günü mesajları yazımıza, günaydın sözleri için günaydın mesajları yazımıza, iyi geceler sözleri için iyi geceler mesajları yazımıza göz atabilirsiniz.

Damar Sözler Anlamlı

Damar sözler yazımızda en güzel en anlamlı damar sözleri bulabilirsiniz. Damar sözler ile efkarlı anlarınızı efkarlı sözler ile anlatabilirsiniz.

Damar Sözler

Aşkın beni etti heder. Her gün oldum ölmekten beter.

 

Tek dileğim gözlerimi kapayıp hayallere daldığımda, hayalimden uyanınca karşımda seni bulmak.

 

Ben kimiz için olan hüzünlü kurşunu az önce kafama sıktım. Kalbim dahil bütün parçalarım dağıldı.

 

Hiç aynı kalpte defalarca dirilip öldünüz mü?

 

Sen virgül koymaya uğraş ve devam et. Ben noktayı çoktan koydum. Hiçbir soru işaretine mahal yok, ben seni az önceki cümlede ünlemlerle boğdum.

 

Hiç kimse sebepsiz girmez hayata. Kimisi bela olur kimisi sefa. Sen benim cefam oldun.

 

Kaç kalbi daha kıracağım içinde sen yoksun diye? Peki, sen nasıl Allah’ın huzuruna çıkacaksın, bir kalbi sensiz bıraktın diye.

 

Ah olmayan sebebim, ah görmediğim eşim, pişmeyen aşım. Ne zaman bulacaksın beni, ne zaman aşka davetli olacağım ben…

 

Kalbimi kıranlara bir çift lafım var. İyi koruyun kendinizi zira geri döndüğümde menzilimde bir tek yalan dolu kalpleriniz olacak.

 

Bu kadar kırılacağımı bilseydim, daha önceki kırklarımı sarmana müsaade etmezdim.

 

Kaderim gülseydi bir kere, gerek duyar mıydım böyle damar sözlere…

 

Duygusuz olmadığımı bir tek uykusuz gözlerimden anlayabilirsiniz.

damar sözler

Damar sözler yazımız devam ediyor, çokta damara bağlamayın 😉 🙂

 

Gülüşlerimi alacak kadar pahalı olsaydı şerefin, tüm dünyaya sırtımı döner bir tek sana gülümserdim.

 

Ne bu haller sürekli Hint kızları gibi öküze tapar olmuşsun.

 

Açacaksan ellerini bana değil Allah’a aç. Seni ben değil o affeder bir tek.

 

Böylesine seven bir adamı derinden yaraladın, alacağın olsun en mutlu gününde bu adam tarafından yaralanacaksın.

 

Kalbime dokunma bir daha, ellerini kor ateşlerde kavurur, buz dağlarına sokarım.

 

Kim dil uzatabilir benden başka güzelliğine, seni sevecek başka adam daha gelmedi yeryüzüne.

 

Bakma onlara, onlar sana ben gibi davranmaz. Ruhunu yaralar, kalbini kırarlar. Sana ancak ben iyi gelebilirim, bir de sana köle olan kalbim.

 

Kaç defa diyeceğim gelme diye, bir daha gelme sakın, geldiğin yollara mayın döşeyeceğim.

 

Yakınca sigarayı, çekince içime bir nefeste boğazıma takılıyorsun sevgili. Herkes sigaradan sanıyor, ama kimse bilmiyor her sigara içişimde dudaklarının bana verdiği dumanı anımsadığımı.

 

Kaç gün lazım unutmak için, kaç kere gece güneşe dönecek, kaç gün geceye yer verecek. Söyle kendimi en uzağa fırlatayım, bu derdin biteceği güne varayım.

 

Yeminim olsun ki benden başka kimse bakmaya cesaret edemeyecek katran karası gözlerine.

 

Bir ben bileceğim bu aşkın sefilliğini, bir de sen…

 

Senden başka ne dileğim yok benim. Gece kollarımda, sabah yanı başımda ol yeter.

En popüler damar sözler konumuz: Damar Sözler.