En Güzel Sözler 2016

En güzel sözler ve en güzel mesajların bulunduğu en güzel sözler 2016 yazımızdaki tüm sözleri rahatlıkla sosyal ağlarda paylaşabilir ve beğenileri kapabilirsiniz 🙂

 

Sizi seven ve size değer veren insanların peşinden gitmeyi asla bırakmayın zira bazıları sadece sürüklemeyi biliyor.

 

Aşk gönlüne merhaba dediyse, onu içeri al lakin kafese kapatma. Uçmak ister aşk gönülde, dolanmak ister gönül çemberinde. Uçmasına izin vermesen hastalanır, kaçar senden.

 

Elleri güzel kadıları sevmeyi unutma üstadım, elleri güzel kadınların gönlü de güzeldir.

 

Yüreği yaralı kadınların, yüreğine dokunmayı bilmeli insan önce. Tamir edemezsen sana da faydası olmaz. Kadın bir kere sevdi mi unutması, iyileşmesi zaman alır. Ömürlük sever kadın dediğin, gönüllük değil. Evlenmek ister, eğlenmek değil. Kadın dediğin yaralı olur, kırılır kanadı, uçmaz başka bir erkeğe. Sana uçsun istiyorsan önce onu iyileştir.

 

Gönül düştü mü aşka ne çare. Ne yer kalır ayakların altında, ne gök kalır tepelerin üstünde. Yıkılır dağlar taşlar, bir tek aşkla yaşar.

güzel mesajlar

Edep bir insana en çok yakışan giysidir. İster al ayağına sar, ister başına. İster al gömlek yap, ister boynuna bir şal. Ya da bütünüyle giydir kendini. Edebi giydin mi nerenin açık olduğu çok önemli değil.

 

Kalbi yumuşak insanları sevmekten kendini alıkoyarsan, yumuşak sandığın kalbin bir gün taş kesilir.

 

Çocuklara gülmeyi öğretin, iyi bir birey olmayı ve kendilerini geliştirmeyi öğretin. Ağlamamalı hiçbir çocuk ve asmamalı suratını. Güveni olmalı kendine, bilinçli bireyler için, mutlu çocukluk gerekiyor.

 

Ağlayan gözler gördüm etrafta. Ağlayan insanlardan uzaklaşma sakın, bir peçete uzak önce… Sonra da omzunu…

 

Genç kalalım diye değil, büyüyüp kendimizi bulalım diye tüketiyoruz bu yaşları. Yaşlılığa az kaldı, seneler gelip geçiyor. Daha dün koşan bir çocuktum diyebiliyorsunuz ama bugün belki yirmili, belki otuzlu belki de daha büyük yaşlarınızdasınız. Yüzünüze vuran çizgilerin kıymetini bilin, yaşın kıymetini bileceğiniz gibi.

güzel sözler

Güzelliği için değil, zekası ve iyiliği için sev kadınları. Güzellik gelip geçici, aldanma sakın. İyilikten yana alnı pak kadınları görsün gözlerin ve sen sadece iyilerle layık olmayı hak eden bir erkeksin.

 

Yürümeyi kendine dert edinen bir insan emeklemeye mahkumdur.

 

Yüreğinin açlığını bastıramamış insanlardan uzak durun. Onlar ki sizi deli de eder, hakir de.

 

Müzik dinlemeli bir insan. Dinlediği her müzikte eğlenebilmeli ve ağlayabilmeli. Sokaklarda çığlıklar atarak koşabilmeli, bazen en sessiz yerde ıslık çalabilmeli. Silkelenin, sadece bir kere geliyorsunuz bu hayata, tadını çıkarın.