En Güzel Sözler 2016

En güzel sözler ve en güzel mesajların bulunduğu en güzel sözler 2016 yazımızdaki tüm sözleri rahatlıkla sosyal ağlarda paylaşabilir ve beğenileri kapabilirsiniz 🙂

 

Sizi seven ve size değer veren insanların peşinden gitmeyi asla bırakmayın zira bazıları sadece sürüklemeyi biliyor.

 

Aşk gönlüne merhaba dediyse, onu içeri al lakin kafese kapatma. Uçmak ister aşk gönülde, dolanmak ister gönül çemberinde. Uçmasına izin vermesen hastalanır, kaçar senden.

 

Elleri güzel kadıları sevmeyi unutma üstadım, elleri güzel kadınların gönlü de güzeldir.

 

Yüreği yaralı kadınların, yüreğine dokunmayı bilmeli insan önce. Tamir edemezsen sana da faydası olmaz. Kadın bir kere sevdi mi unutması, iyileşmesi zaman alır. Ömürlük sever kadın dediğin, gönüllük değil. Evlenmek ister, eğlenmek değil. Kadın dediğin yaralı olur, kırılır kanadı, uçmaz başka bir erkeğe. Sana uçsun istiyorsan önce onu iyileştir.

 

Gönül düştü mü aşka ne çare. Ne yer kalır ayakların altında, ne gök kalır tepelerin üstünde. Yıkılır dağlar taşlar, bir tek aşkla yaşar.

güzel mesajlar

Edep bir insana en çok yakışan giysidir. İster al ayağına sar, ister başına. İster al gömlek yap, ister boynuna bir şal. Ya da bütünüyle giydir kendini. Edebi giydin mi nerenin açık olduğu çok önemli değil.

 

Kalbi yumuşak insanları sevmekten kendini alıkoyarsan, yumuşak sandığın kalbin bir gün taş kesilir.

 

Çocuklara gülmeyi öğretin, iyi bir birey olmayı ve kendilerini geliştirmeyi öğretin. Ağlamamalı hiçbir çocuk ve asmamalı suratını. Güveni olmalı kendine, bilinçli bireyler için, mutlu çocukluk gerekiyor.

 

Ağlayan gözler gördüm etrafta. Ağlayan insanlardan uzaklaşma sakın, bir peçete uzak önce… Sonra da omzunu…

 

Genç kalalım diye değil, büyüyüp kendimizi bulalım diye tüketiyoruz bu yaşları. Yaşlılığa az kaldı, seneler gelip geçiyor. Daha dün koşan bir çocuktum diyebiliyorsunuz ama bugün belki yirmili, belki otuzlu belki de daha büyük yaşlarınızdasınız. Yüzünüze vuran çizgilerin kıymetini bilin, yaşın kıymetini bileceğiniz gibi.

güzel sözler

Güzelliği için değil, zekası ve iyiliği için sev kadınları. Güzellik gelip geçici, aldanma sakın. İyilikten yana alnı pak kadınları görsün gözlerin ve sen sadece iyilerle layık olmayı hak eden bir erkeksin.

 

Yürümeyi kendine dert edinen bir insan emeklemeye mahkumdur.

 

Yüreğinin açlığını bastıramamış insanlardan uzak durun. Onlar ki sizi deli de eder, hakir de.

 

Müzik dinlemeli bir insan. Dinlediği her müzikte eğlenebilmeli ve ağlayabilmeli. Sokaklarda çığlıklar atarak koşabilmeli, bazen en sessiz yerde ıslık çalabilmeli. Silkelenin, sadece bir kere geliyorsunuz bu hayata, tadını çıkarın.

En Güzel Sözler

güzel sözler

2016 yılında popüler olacak ve hiç bir yerde olmayan en güzel sözler’in ve güzel mesajların olduğu “güzel sözler” yazımızda, her türlü güzel söz bulabilir ve sosyal medyada rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Doğru yolda yanlış insanla yürünmez. Doğru yol zaten yanlış insan sevmez.

 

Her yüzüne gülene itimat etme, gün gelir arkandan güler.

 

Dostluklar güzeldir, lakin doğru kişilerle kurulduğunda. Sır diye bir barınak vardır dostta, barınakta kalıyorsa sır ne ala, kalmıyorsa dost olmuş karaçalıdan yana.

 

Bir yola girdiğinizde bu yolda nasıl yürüyebilirim diye düşünün en önce. Yollar yürünmek için var deyip, koşar adım ilerlemeyin. Bu yolda sizi karşılayacak olanları gözden geçirin. Hepsini almayın yanınıza. Aşka rastlarsanız da bu yolda; kartları açık oynamayın, çalıyorlar.

 

Olmuyorsa zorlamak niye, bırak gitsin. Dönecek belki de… “Dönmese de olur.” de önce kendine. Sen Değerli bir insansın ve seni kaybeden sensizliğine utansın.

 

Hak yolunu seçmek gerek bazen. Dürüstlüğe koşmak, sevdadan olmak, sızı içinde kalmak ama yılmamak… Yıkılmayan taşlardan olmak lazım bazen, kara kışlara bile ayak uydurmak.

güzel mesajlar

Kim istediğini alamıyorsa, bilsin ki bu işte bir şer var zira hayır bu kadar insanı boğmaz.

 

Yalnız olmak, yanlış olmaktan iyidir.

 

Yanlış kalplerde demir atmak yerine, doğru limanlara yüzmeyi deneyin.

 

Adam adamlığını bilecek her şeyden önce. Elini tuttuysa bir kadının, bırakıp gitmeyecek. Savaşmayı bilecek, bakışları gökyüzünü delecek.

 

Kadın kadınlığını bilecek her şeyden önce. Bir adamın yatağında sabahladıysa, başka adamların yataklarını görmeyecek, deli gibi sevecek.

 

Gülmekten büyük servet yoktur. Her anınızda, bazen acınızın ortasında bile kendinizi kahkahalara boğun zira yüzdeki gülücük sayıları artıkça, vücuttaki acı oranı düşecektir.

 

Güzel kadın diye adlandırmak yanlış, kadın başlı başına bir afet. Hem doğuruyor, hem seviyor, hem bakıp büyütüyor.

güzel sözler tumblr

Ellerinden öperim seni, sonra omuz çukurlarından. Orası yaşamak için bir lütuf.

 

Güzel insanlar tanıyın, çirkin yüzleri sevmeyi öğrenin ve gülen gözlerde şarap için… İyi geliyor.

 

Hiç tanımadığınız insanlara anlatın kendinizi, tanıdıklarınız insafsız oluyor.

 

Acıyla dolu bir kalbi kazanmak kolay olmayacaktır, savaşabildiğiniz kadar savaşın. Eğer kaybetmezseniz, acıdan sıyrılan bir insanı mutluluğa kavuşturduğunuz için çok daha mutlu olacaksınız.

 

İnsanları sevmeye kalbinden başlayın. Kalp iyileştikçe yüz güzelleşir.