Platonik Aşk Sözleri, Karşılıksız Aşk

Karşılıksız sevgi zordur ama belkide en güzelidir. Biz bu yazımızda platonik aşk sözleri ve karşılıksız aşk mesajları yazarak sizlere yol göstermeye çalıştık.

 

Bir fark etsen beni, bende ki yerini… Neden her gün güneş doğuyor anlarsın belki. Karşılıksız bile bu kadar güzelken, karşılıklı olsa diyorum. Sen duymuyorsun, görmüyorsun, bilmiyorsun ama ben seni seviyorum…

 

Tek taraflı bir hikayeydi bu başladığım. Dilimde tüy kalmayana kadar haykırdım, çığlık ata ata bağırdım, “Seviyorum.” diye haykırdım. Duymadın, duyuramadım.

 

Senin aşkın bende vuku bulmadan ölmek istemiyorum. Sarsın istiyorum bedenimi aşkın saf yanı.

 

Ey aşk, bana uğradığın gibi uğra ona da. Beni sardığın gibi sar onu da. Benim onu gördüğüm gibi görsün onun ay parçası yüzü beni de. Ya bu aşkı tek taraflı yaşayıp parça parça öleceğim yahut gözlerinin içine bakarak son nefesimi vereceğim.

platonik aşk sözleri

Yüzüne bakarak, ellerini tutarak geçirmek istiyorum geri kalan ömrümü. Bana bakmadığın, beni fark etmediğin her geçen gün biraz daha ölüyorum. Dilim tutuluyor karşında, seviyorum diyemiyorum. Sen anla sevgili, dilim hükmünü yitiriyor yanında.

 

Bu kadar yakınken sana ellerini tutamamak yakıyor canımı. Yüzüne elimi sürememek tüketiyor gençliğimi. Versek el ele diyorum, aşarız belki. Bu tek taraflı aşk bana kendimi kaybettirdi.

 

Can evim yanıyor en derinden. İlmik ilmik düğümleniyor boğazımda kelimeler. Kalbimde saklı hazineler var, gösterebilsem keşke sana. Beni sevmediğin her gün için, sev diye sadaka dağıtıyorum etrafa.

 

Platonik aşk sözleri diğer adıyla karşılık aşk sözlerini beğendiniz mi? İşte devamı…

 

Benim görebildiğim gibi görebiliyor musun beni? Bir umut olsa içimde keşke, beni sevebilsen… Benim gibi yapabilsen. Aşk seninde bedenine girse benim için, onu değil beni seçebilsen…

 

Başkalarındaki aşkı hiçbir zaman sevemedim. Yumurtadan çıkan sürpriz gibi çıktın karşıma. Hiç beklemediğim ve en ihtiyacımın olduğu anda. Sadece sevmek bile iyi geliyor bana. Sevilmek nasıl bir duygu bilmiyorum ama şikayetim yok sevmekten yana.

karşılıksız aşk sözleri

Güzel yüzünle ilk karşılaştığımda yaşamaya başladı kalbim. Senelerce varlığından bir haberdim ve nasıl olduğunu bile anlamadan birden saplandın ruhuma. Söyleyemeyeceğim sanırım sana. Ben söylemeden sen anla, sev beni.

 

Her şey karşılıklıydı hani? Neden karşılık bulmuyor sana olan sevdam? Neden yanmıyorsun ben gibi?

 

Yeni yeni yaşamaya başladığımı anlamam uzun sürmedi. Seninle başladım ben yaşamaya, seninle başladım gülmeye. Aşkın bu kadar güzel olduğunu hiç düşünmemiştim. Nasıl etsem söylesem sana?  Ey aşk, sapla hançerini de ona.

 

Eros bana düşmandı galiba. Yahut sadece tek oku kalmıştı aşktan yana. Seni değil beni kurban etti bu karşılıksız aşka.