En Güzel Hasret Sözleri

Hasret sözleri ile özlediğiniz kişilere özlediğinizi anlatabileceğiniz güzel özlem sözlerini bulabilirsiniz.

 

Hasretinle yandı gönlüm diyor bir şarkıda… Gerçekten yanıyor sevgili, bu özlem beni yakıyor. Ya eriyip su olacağım, ya buhar olup havaya karışacağım. Sensizlikten çıldırmak üzereyim, kulaklarımda sesin, ellerimde elinin sıcaklığı. Hala gittiğin günkü gibi sıcak ve tazesin.

 

Hasret çekmeyen nereden bilsin, sen hasret edilen tek güzelsin. Yürüyüşünü, bakışını, gülüşünü, gözlerindeki buğulu yaşları, bana ellerini uzatışını… Hiç birini çıkaramıyorum aklımdan. Öyle deli özledim ki seni, sanki devirecek dağları bu hasret, yollar kapanacak yine de gelemeyeceksin. Sanki hep bir engel çıkacak ve sen bir daha hiç benim evimin kapısından içeri giremeyeceksin.

 

Özledim diye ağlamak gerek bazen, akmalı o gözyaşı. Karışmalı yanaklarıma bıraktığın öpücüklerin kıyısına. Yerleşmeli o yaşlar o yanaklara, değer bilinmeli her şeyden önce, beklemeli ve beklenen gelmeli.

hasret sözleri

Hasret çekmek zor zanaat vesselam… Her yeni güne büyük bir acıyla uyanmak, her yeni güne eksik başlamak ve her yeni günden güzelliğini saklamak… Sen gittiğinden beri yanmıyor sobam, tütmüyor bacam. Evime ayak bastığın gün gönlümün ateşiyle harlanacak duman, ısınacak odam. Kış başladı sevgili, bu soğukta dondurma beni…

 

Ellerimi cebime atıp yürüyorum artık. İlk başlarda çok zor oluyormuş. Yanımda olup, elimi tuttuğun günler geliyor aklıma. Sıcacık avuçların vardı ellerimi ısıtan. Bu kadın benim diyordun ellerimi tutarak ve bu kadın çok gurur duyuyordu senin olmaktan. Hasret kaldık desem olmayacak, ben hasret kaldım.

 

Gülkurusu dudaklarından öpeyim kadın, o masum bakışlarında dinleneyim. Hele bir gel bitsin bu hasret de, razıyım beklemeye. Özledim seni ve sana dair her şeyi. Şımarıklıklarını, kahkahalarını, uykunda sıçrayışlarını… Gel de şımar, kahkahalara boğ duvarlarımın soğuk yalarını.

hasret yazıları

Gözlerimin içine bakıp, bana aşk dolu şarkılar söylemeni özledim. Hasret türküleri tuttur istedim yine bu gece. Yeşil gözlerinden bir özlem bulutu gönder istedim bu gece. Sadece seni ve senin olmayı istedim.

 

Hasret gemileri uğramış limana, herkes hasretini bırakmış. Şişeler vurmuş sahil kıyılarına, yazılan mektuplar yırtılıp atılmış. Sigaralar içilmiş hunharca, kimisi yarım bırakılmış kimisi izmarite kadar yanmış. Bu gece bu limanı hasret kuşatmış. Bütün aşıklar bu limanda yanmış.

.

Paylaş:

Bizi Takip Edin:

3 yorum Yorum Yap

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.