Güzel Sözler, En Güzel Mesajlar

Sevdikleriniz için en güzel sözler ve en güzel mesajları bulabileceğiniz bu sayfamızda, birbirinden farklı özgün ve yeni güzel sözler’i bulabilirsiniz.

 

Yürek acıtır derlerdi de inanmazdım. Güzelliğin can yakıyor. Uzansam, dokunsam sana belki hafifleyecek ama yok dokunamıyorum Gözümün önündesin ve aramızda kilometrelerce mesafe var. Git git bitmiyor. Yürü sürün geçmiyor. Ya benzin bitiyor, ya teker patlıyor. Ben sana yaklaştıkça; savruluyor saçların rüzgârlarda, doluyor burnuma teninin kokusu. “Ahhh sevgili” diyorum içimden; ” bir görsen, bir fark etsen beni.”” Bu çocuk sevdi” cümlesinin gizli öznesi olsan. Ne mutlu olurum.

 

Günün karanlığı büktü boynumu, pencerede kanayan gökyüzü. Esmer bulutlar kesiyor yıldızların gülen yüzünü. Sensiz geceler daha bir zindan. Aç gözlerini de günüm aysın. Aysın da çeksin bulutlar hüznünü, ısıtsın güneş iliklerimin soğuğunu. Çözülsün dilimin bağı, dökülsün saçların sonbahar rüzgarlarına. Arada kaldır başını yukarı, gülümse. Güller açsın gökyüzünde, papatyalar yağsın üstüne yağmur niyetine.

güzel sözler

Gözlerimi kapatıp seni düşledim gecelerce. Yanımda nefes aldığın zamanları, saçlarının yatakta dağılışını, bir kolunu yastığın altına sokmadan uyuyamadığın anları düşledim. Bir nefes bile kırpmadım gözlerimi, bir yudum bile yutkunmadım yüzündeki huzur lokmalarını. Bitme istedim, bitmesin istedim güzelliğin. Her gece yanımda nefes al, her sabah bana aç gözlerini istedim. Geceler kara değil, aydınlık sen olunca. Şimdi yoksun ya; yatak karabasan, yastık kör kuyu.

 

Merhaba aşkın bel kemiği. Sen bunları okurken, ben kilometrelere lanet okuyor olacağım büyük ihtimal. Bunları güzel yüzüne bakarak söylemek, seni öpe koklaya sarmak isterdim. Gözlerin dolar da yaşların akar diye söyleyemedim. Sakın dolmasın gözlerin. Nefes aldığım ve kalbinde attığım sürece; başını koyduğun yastıkta, yüzüne dokunan rüzgarda, tenine değen yağmurda, gökyüzündeki kuş cıvıltılarında, kulağındaki tınıda, içindeki sızıda olacağım. Yollar uzun, aşk meşakkatli. “Sabır” de can özüm. Nefeslerimizin çarpması yakın.

güzel mesajlar

Etrafım kalabalık ve ben yalnızım. Kimseyi görmüyorum, seni arıyorum sadece. Yoksun. Vapurlar, istasyonlar, duraklar bomboş. Taksiler suskun, köşe başları sisli, küçük yavru kedi aç. Belki ben de çok saçmalıyorum. Topuklu ayakkabı sesleri doluyor kulağıma, karşısı buğulu. Yürüyorum, kokun yakınlarda. Gözlerimi kapatıp derin bir nefes çekiyorum. Boynuna yerleşmiş kokun sarıyor bedenimi. “Buldum!” diyorum “evet bu sensin”. Açıyorum gözlerimi bir bakıyorum koskoca İstanbul. Işıkları sönmüş, denizi uyumuş, martıları son vapurla geri dönmüş. Sen ağlayınca işte tam olarak bunlar oluyor buralarda. İstanbul suskun, martılar kayıp, sokaklar küskün. Sen bu dünyaya, bu kalbe nimetsin sevgili. Çekme bereketini, akmasın yaşların.

.
Paylaş:

Bizi Takip Edin:

2 yorum Yorum Yap

  1. Bu siteyi güzel sözler icin arada kullanıyorum bazıları klişe olsada cogu güzel sözler.

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.