İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kaliteli Sözler

Kaliteli sözler yazımızda en kaliteli sözler, dünyanın en kaliteli mesajları 2020 ve kaliteli laflar bulabilir ve paylaşabilirsiniz.

Kaliteli Sözler

Belki hayatımda her şey yolunda gitmemiş olabilir ama ben o yoldan çıkmayıp hep ilerlemeyi tercih ettim. Kazanan da ben oldum!

Hayat eğer seni güldürmüyorsa espriyi yakalayamadın. Geçmiş olsun.

Okuduğum kitaplar arasında en güzeli Annem’dir.

Adil davranılmadıktan sonra hacı ya da hoca ol ne fark eder?

Ulaşamayacağın olduğunu bile bile neden onu aramaktasın? diyor kimileri. Ama öleceğimizi bile bile yaşıyoruz? Neden öldürmüyorsun o zaman kendini?

Zaman geçtikçe terbiyesiz bir insan haline geliyorsan eğer hayatın ne olduğunu anlamışsın demek.

Güzel bir bayan göze, iyi kadın ise kalbe her zaman hoş görünmektedir. İlki pırlantadır. İkincisi ise hazinedir. Onlara değer ver.

Tutabileceğim kadar yakın ol yahut unutabileceğim kadar uzakta dur.

İstediğin kadar bağırıp, çağırabilirisn. Sustuğum zaman asla beni yenemezsin.

Toprak elbet bir gün yağmurun ne kadar değerli olduğunu anlayacak. Ama o gün de yağmur yağmayacak.

Sırtından seni vurana kızmamalısın. Sen ona güvendin ve arkanı döndün. Arkandan konuşan kişiye de darılmamalısın. Onu adam yerine koyarak ona güvenen gene sensin.

Hayat her zaman bizleri dört işlem ile sınayıp durur. Gerçekler ile çarpar, ayrılıklar ile böler, insanlığımızdan çıkarır ve sonundaysa artık topla kendini demeyi de bilir.

İnandığım doğrularım değişmedi ama inandığım tüm insanlar değişmeyi başardı.

Birini unutmak zorunda iseniz bunu yavaş yavaş yapmalısınız. Çünkü aklın biranda öldürdüğü kişileri, zamansız bir şekilde kalpte dirilebilirler.

Bilinmeyen bir yeri bulabilmek için ilk önce kaybolmanız gerekmektedir.

Gittikçe terbiyesiz bir insan oluyorsan, ağzına daha önce almadığın küfürleri dört bir yana saçıyorsan, çabuk bir şekilde öfkelenmeye başlıyorsan; tebrik ederiz, hayatın ne mal olduğunu anlamışsın.

Sırtından mı vurdular? Onlara değil kendine kızmalısın. Çünkü onlara güvenerek sırtını dönen sendin. Arkandan mı konuşuyorlar? Hiç darılma, onlara yüz vermeseydin konuşacak bir şey bulamazlardı.

İnsanlar yağmurların değerini elbet bir gün anlayacak, ancak o gün geldiğinde yağmur yağmayı bırakacak. Bu yüzden her şeyin değerini zamanında bilmek gerekir.

Kaliteli Mesajlar

Hiç kimse eşit olarak doğmadı. Eşit olarak da yaşamadı. Ama herkes eşit olarak ölecek. Bu yüzden ölümü korkunç bir son olarak görmemek gerekir. İlk defa şartların eşitlendiği bir şölendir.

Benden vazgeçerek eline ne geçti, neler kazandın hiç bilmiyorum. Sadece umuyorum, beni kaybettiğine değmiş olsun. Eğer değmediyse, aynı ben artık yok.

İnsanların birbirine hoşçakal diyebilmesi için bir araya gelmeleri gerekmiyor muydu? Anladım ki veda etmeyi bile başaramıyorum bu hayatta. Onu bile fazla görüyorlar bana.

İlaçlarda olduğu gibi insanların da yan etkileri bulunur. Bazı insanlar sizi yeniden doğmuş gibi hissettirirken, bazı insanları sizi doğduğunuza pişman edebilir. Bazen başınızı döndürürler, bazen kusma isteği verirler.

İstediğiniz kadar profesyonel fotoğraf makineleriyle yüksek çözünürlüklü resimler çekin, karakterini o resimlerde asla bulamayacaksın. Çünkü sen karakterini uzun zaman önce hiç değmeyecek birine satmıştın.

Siz olayın içinde olmasanız da, onların gelişimine katkıda bulunmasanız da, onlardan haberdar olmasınız da gerçekler ortaya çıkmaya hız kesmeden devam edecektir.

Eğer öğrenmekten vazgeçiyorsanız; yirmi yaşında olsanız da, doksan yaşında olsanız da yaşlı biri olacaksınız. Öğrenmek için çaba gösteren biri ise her zaman genç ve dinamik kalacaktır.

Birbirinizle iyi geçinmek istiyorsanız kusursuz ve mükemmel olmanıza gerek yok, önemli olan birbirinizin kusurlarını örtebilmenizdir. Ayıbı örten örtü, dostun yüreğidir.

>Dünya ile ilgili sözler< de dikkatinizi çekebilir.

Zayıf insanlar intikam almak için her şeyi yaparlar, güce sahip olan insanlar affetmeyi erdem olarak görürler, zekalarını kullanan insanlar ise bunların hiçbiriyle ilgilenmezler.

İlk doğduğumuzda dünyaya meraklı gözlerle bakarız, çünkü keşfetmek isteriz. Yavaş yavaş büyürüz ve bu keşif duygusu aile ve sistem tarafından dizginlenmeye çalışılır. Ancak unutulan bir şey vardır; en büyük keşif ölüme karşı yapılandır.

İstediğiniz kadar uzun bir maratona çık, kilometrelerce uzunlukta yolun olsa dahi başlangıç için adımını atmak zorundasın. Hayat da böyledir, başlamak için adım atman gerekir. Adım atmaya korkanlar yerinde sayarak öleceklerini günü beklerler.

Eğer sadece bir çekice sahipseniz, etrafınızdaki her şey sizin için bir çivi haline gelebilir. Eğer sadece iyi bir yüreğe sahipseniz, etrafınızdaki her şey sizin için sevilmesi ve korunması gerekenler haline gelebilir.

Neden sorusunu soran insanlar, neden olmasın diyen insanlardan daha fazladır. Dünyanın bu halde olmasının sebebi belki de bu durumdan kaynaklanmaktadır.

Kaliteli sözler yazımızın sonuna geldik.

BİZİ TAKİP EDİN

Instagram adınla yorum yap, takipçi kazan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.