Laf Koyan Sözler

Laf koyan sözler ile sevmediğiniz kişilere laf koyabilirsiniz ve laf koyan sözler ile sosyal medyada fenomen olabilirsiniz. Eski sevgiliye sözler ve kapak sözler yazılarımızda da birbirinden koyucu sözler bulabilirsiniz.

Laf Koyan Sözler

Şimdi sana şeref ve haysiyetten bahsetmek isterdim, ama kaybettiğin şeyleri dinlemek ağır gelecektir sana. İnsan neyi kaybettiyse, o kaybettikleri bir şekilde çıkarmış karşısına.

Bazı insanlar içeri girer ve odayı aydınlatır, bazı insanlar dışarı çıkar ve odayı aydınlatır. Umuda düşme sakın, umut dediğin bir anda bulanıklaşır, bu yaşamı rengarenk sürdürüyorum sanma bütün renkler kirlenir ve siyahlaşır.

İnstragram’da bazı kişilerin resimlerini görüyorum. Gerçekten çok güzeller, sürekli o resimlerde kalmaları gerekir. Çünkü karakterleri objektife giremeyecek kadar bozuk.

Bakıyorum da insanlar; kırılmasınlar diye söz söylemeyip susanları ödlek, hata yapılınca görmezden gelenleri salak, kıyamayıp çabuk affedenleri aptal olarak görüyorlar. Bu insanlar benim izin verdiğim kadar hayatımdalar. İstesem tek bir sözümle yok olacaklar.

Büyük bir düş kırıklığı yaşadın ve hiç kimseye karşı bir şeyler hissedemeyeceğini düşünüyorsun. Fakat hatırlaman gerekir; en güzel çiçekler mezarlıklarda yetişir.

Bana her “napıyoruz?” diye sorduğunda “bilmiyorum” diye cevap verdiysem, kendime ait bir fikrim olmadığından değil. “Seninle birlikte ne yapılabilir ki?” anlamına gelir o. Anlayabiliyor musun, ‘bilmiyorum’.

Beni neden terk ettiğini falan hiç düşünmüyorum, umurumda değil çünkü. Doğru kişi sen olsaydın, şimdi yanımda olman gerekmez miydi? Demek ki doğru kişiyi bırak, tanıdığım en yanlış kişisin. Kurtulduğuma şükrediyorum.

Bazı denklemleri çözmek o kadar zor ki… Yine de sana değer vererek aşkı bulmaya çalışacağıma, x’e değer vererek y’yi bulmaya çabalarım ve zoru seçerim daha iyi.

Her insanın ayrı bir yeteneği vardır, benim yeteneğim insanları resmetmek. Karakalem çalışarak resim yapıyorum ve bu işi çok seviyorum, çünkü herkesi olduğu gibi kapkara renkte çiziyorum.

Geçen gün rahatsızlanınca doktora gittim. Doktor hemen tanıyı koymayı başardı ama duruma çok şaşırdı. Çünkü bende simetri hastalığı olduğu ortaya çıktı, yamuk duran eli ayağı oynayan insanlara dayanamıyormuşum.

Karakter sahibi olmak, o karakteri büyütebilmek çok önemli. Herkes bunu başaramaz. Anlıyorum ki karakterini tam oturtacağın sırada birileri altından sandalyeni çekmiş. Ondan böylesin.

Aslında seni çok da suçlamak gelmiyor içimden. Bir şeyler denedik ve olmadı. Bazı malları kullanırken kullanıcı hatası aramamak gerekir, malın kendisi defoluysa yapacak bir şey yok.

Yeni yıl zamları geliyormuş, cep yakacakmış. Umurumda mı? Bazı insanlara bakıyorum da, zamlardan en çok onlar etkileniyor. Kendilerini eskisi kadar ucuza satmıyorlar.

Bana yakışsaydın yanımda olurdun. Bu yüzden hiç üzülme sen. Vıcık vıcık yapışanları değil, yanıma yakışanları tercih ediyorum. Şimdi başkasında şansını deneyebilirsin.

Bazı insanlar o kadar boş konuşurlar ki, moralinizi bozmaya sadece bu davranışları yeterli olacaktır. Yine de siz moralinizi bozmayın, çünkü boş tenekeden daha fazla ses çıkar.

Beni kendinden uzaklaştırarak kendi aklınca şov yaptığını sanıyorsun. Böyle yapınca güçlü değil komik görünüyorsun. Çünkü istesem aklına girmeyi başarırım, ama içi o kadar boş ki uğraşmak bile istemiyorum.

Hayal kurmanın bedava olduğunu düşünerek hemen atlatın olaya değil mi? Hata yaptın bence, çünkü o hayaller yıkılınca anlayacaksın bedelinin ne kadar ağır olduğunu.

Ben ağlamam deyip duruyorsun erkeklik gururunla. Sen yine de şunu sakın unutma: Gözlerinden yaş akmıyorsa ruhunda gökkuşağı oluşturamazsın.

Laf koyan sözler yazımızın sonuna geldik.

 

BU YAZIYI PAYLAŞ:
BİZİ TAKİP EDİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. sacma sapan biri iste sacma sapan biri iste 24 Mayıs 2018

  Intihar haram dediler biz de yuzumuzu astik..:'(

 2. Ferahtaysa Ferahtaysa 22 Mart 2018

  Fazla Bişey Yapmadık 🌺 Esen Yele karşı Harman Savurduk 🚬

 3. funda ıskender funda ıskender 7 Kasım 2017

  laf sokmak cok iyi gelıyo ınsana

 4. Tosun Tosun 23 Ağustos 2017

  Laf sokarım derinden aklın oynar yerinden

 5. yasemn ince yasemn ince 2 Ağustos 2017

  senin yürüdüğün yollarda benm ayak izlerim var 🙂 😉

 6. zeynep zeynep 29 Temmuz 2017

  Ölüm onsuz yaşamaktır …

 7. zeynep_ umut zeynep_ umut 29 Temmuz 2017

  Çok güzel on Numara beş YILDIZ

 8. Buse2517 Buse2517 20 Temmuz 2017

  Yüzüme söyleyemeyeceğin şeyleri Arkamdan konuşman seni başkasıyla sırdaş yapmaz aksi takdirde seviyenin 7 kat altında olduğunu gösterir…?

 9. Buse2828 Buse2828 20 Temmuz 2017

  Arkamdan konuşman umrumda mı sanıyorsun?
  Eğer yüzüme söyleseydin bunu da beceremezdin…

 10. sude nz sude nz 16 Temmuz 2017

  fon da tenini çkarda yüz yüze konuşalm ****

 11. seren seren 26 Ocak 2017

  vazgeçmeyi düşünüyorsan şimdiye kadar niye uğraştığını bi hatırla istersen

 12. Bayram Büyükoruç Bayram Büyükoruç 6 Ocak 2017

  Facebookda bir sayfa açılsa bu isimlerle dehşet bir beğeni sağlanır. Çok teşekkür ederiz bu tarz paylaşımlar için

 13. Taner Kaya Taner Kaya 6 Ocak 2017

  Laf sokmak için seçilmiş çok güzel sözler var gerçekten. Gıcık olduğumuz kişiler için rahat bir şekilde kullanabiliriz