Motivasyon Sözleri

Motivasyon sözleri yazımızda motive edici güzel sözler, etkileyici motivasyon sözleri ve motivasyonunuzu arttıracak sözler bulabilirsiniz.

Motivasyon Sözleri

Mola vermekte özgürsün fakat pes etmemeyi bil.

Yaşamanız için oksijen değil, amacınızın olması gerekir. Oksijen hayatta kalmanız içindir.

Başaramayacağın bir şey olduğunu düşünmemelisin. Unutma ki hayallerin her şeyden büyük!

Sadece bugün yapacaklarınız bütün yarını değiştirebilir. Bunu unutmayın.

Başarabilmek zor bir eylemdir. Kolay yolu seçersen sonucu basit olur.  Unutma ki yokuş aşağı inerken kolay inersin fakat manzara tepeden daha güzeldir.

Bugün yaşadığın sıkıntıların her biri senin yarın ki gücün olacak!

Ayağa kalkmalısın artık! Etrafındakilerin yapamayacağı söyledikleri şeyleri yapmanın zamanı geldi.

Uyandığın zaman önünde iki seçenek bulunuyor. Tekrar yatıp rüyayı görebilirsin ya da uyanarak rüyanın peşine gitmek.

Eğer kendine gerçekten inanıyorsan hayalini gerçekleştirmek imkansız değil.

Artık büyümenin zamanı geldi diyorsan küçük düşünmeyi bırakmalısın.

10 dakika bile işini ertelesen bu haftalara neden olabiliyor. Düşünmelisin, istemelisin ve yapmalısın.

Ağacın üzerinde yer almak istiyorsan eğer hedefin büyük olmalı; yıldızları seçmelisin.

Keşke dememek istiyorsan, çalışmaya devam etmelisin.

Zaman yaratmalısın. Zaman yarattığın da gerçeğe dönüştüreceksin. Herhangi biri de düşünüp bir şeyleri elde etmediler. Zamanı yaratıp, uygulamaya geçtiler.

Yalnızca kendine güvenmelisin. Etrafındakileri unutman gerek.

Başarının sırrını merak ediyorsan; ‘’Durmadan yolunda devam etmelisin.’’

Devamlı aynı şeyleri yapmaya devam edersen eğer sürekli de aynı şeyi elde etmiş olursun.

Geleceğin senin elinde. O yüzden çevrendeki seslere kulağını kapat ve istediğini elde et.

Bana mutlu olmayı nasıl başardığımı sordular. Ben de elimdeki nasırları, suratımdaki çizikleri gösterdim. Acı çektim mi? Evet. Gözyaşı döktüm mü? Evet. Ancak asla hiç kimsenin önünde diz çökmedim ve hiç kimseye kölelik etmedim. Dik durdum ve mutluluğu ellerimle inşa ettim.

Motive Edici Güzel Sözler

İnsanoğlu her zaman mucizeler aramaya ve sonunda onları bulmaya ihtiyaç duymuştur. Ne kadar büyük bir vakit kaybı… Çünkü her insan başlı başına bir mucizedir bu dünyada.

Yeni yerler keşfetmek istiyorsan, sahip olduklarını bir kenara bırakıp harekete geçmen gerekir. Keşfetme tutkusunun dayanağı vazgeçmektir. Ancak her vazgeçişin yeni bir tercih olduğunu da unutmamak gerekir.

Aslında kim olduğunu merak ediyorsun? Duvardaki aynaya bakarak bunu öğrenemezsin. Bakmak gereken kalbindeki aynadır. Kim olacağını mı merak ediyorsun? Bakman gereken hangi davranışları sergilediğindir.

Seçim yapmaktan asla korkmayın! Yaptığınız seçim sonucunda iyi bir durumla karşılaşıyorsanız, bu harikadır. Yaptığınız seçim sonucunda kötü hatta berbat bir durumla karşılaşıyorsanız, bu daha harikadır. Çünkü bunun adı tecrübedir.

Güneşe uzak olduğun için üzülme, azim edersen güneşe gidebilirsin. Güneşe yürüyenlere türküler yakılmıştır bu coğrafyada, güneşe çok yakın uçtuğu için kanatları yanmıştır Ikarus’un. Önemli olan amacını bir hedefe yöneltmektir.

Bu sefer kaybedeceğimi biliyorum, fakat mücadeleyi bırakmadan devam ediyorum. Eğer mücadeleyi bırakırsam kendimle çelişmiş olurum. Çünkü öleceğimi bildiğim halde yaşamaya devam ediyorum.

Ölümsüz mü olmak istiyorsun? Önce kendini değiştirmekle işe başla. Sonrasında dünyayı değiştirebilecek gücü kendinde bulacaksın. Einstein ve Tesla öldüler mi sanıyorsun? Ölen sadece bedenleriydi. Fikirleri dünyada ölümsüz olarak yaşamaya devam ediyor.

Hata bulmak kolaydır, çare bulabilmek ise özen ister. İnsanların hatasını ortaya çıkarmak değildir marifet, önemli olan o hatanın üstünü örtebilmektir. Böylece çare bulabilmek adına bir adım atılmış olur.

Dünyada herkesin başarılı olabileceği bir iş bulunur, önemli olan insanda bulunan yeteneklerin ortaya çıkarılmasıdır. Her insan ayrı bir dünyadır, her dünya ise yeni bir yaşamdır.

En güzel >başarı sözleri< için tıklayın.

Bilgiye efendi olmak istiyorsan öğrenmenin hizmetkarı olmak zorundasın. Bilginin gücünü eline almak isteyen kişilerin her zaman bu yoldan geçtiği görülür.

Bundan otuz yıl sonra ‘neden yapmadım ki?’ diyerek pişman olmamanız için, yapmak istediğiniz şeyi gerçekleştirin. ‘Neden yaptım ki?’ demenin vereceği pişmanlık daha tatmin edici olacaktır.

Kararsız kalan insanların başarıya ulaşması imkansızdır. Size seçenek sunulmasından hoşlanmıyorsanız, ortaya kendi seçeneklerinizi dökün. Kendi seçimlerinizin sonucunu iyi ya da kötü olarak yaşamanız, başkasının seçeneklerine yönelmenizden daha mantıklıdır.

Motivasyon sözleri yazımızda en güzel motive sözleri paylaştık.

BU YAZIYI PAYLAŞ:
BİZİ TAKİP EDİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Anonim Anonim 11 Aralık 2019

    şiirler guzel mi

  2. Herkezin Bayramı Mübarek Olsun ;) Herkezin Bayramı Mübarek Olsun ;) 4 Haziran 2019

    Herkezin Bayramı Mübarek Olsun 😉