İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Özlem Sözleri

Özlem sözleri yazımızda sevgiliye duyulan özlemle ilgili sözler, sevgiliye özlem sözleri, özlem mesajları ve özledim mesajları bulabilirsiniz. Bu sözlerle sevdiğiniz kişiye içinizdeki hasreti anlatabilirsiniz. Bir insana özledim diyebiliyorsanız şanslı hissetmelisiniz, özleyip özledim diyemeyen o kadar çok insan varken…

Özlem Sözleri

Gel be gel işte. Küfrüm tövbeme karışsın aklım fikrime. Öyle bir gel ki bana nefes nefese.

Özlemin azı çoğu olmaz, ağırdır işte!

Özledim seni sevgilim, uykum gibi gelsen ve hiç gitmesen.

Tahammül gerek özlem iyice arsızlaştı.

Öperken kokusunu içine çekersen, özlerken burnunun direği sızlar.

Romantik sözler için tıklayın.

Özlemin düşer gönlüme. Gecenin en acımasız ve sessiz yerinde. Sonrasında, hafif bir rüzgarlar sallanır perde. Yıkılır duvarlar üzerime, kahrolası hasretinle. Yıldızlarım kayar ansızın. Aklıma geldi yine, cennet gözlerin, havalı saçların. Özleminin en dibindeyim. Hasretin tüketmeye başladı. Bitmek, yok olup gitmek üzereyim.

Dönmeyeceğini bile bile, karşılıklı bir aşkın özlemi ile bekliyorum işte. Çıkmadık candan umut kesilmez dercesine. En bitti dediğim anda, belki çıkar gelirsin. Sana olan aşkımın büyüklüğü gelirde aklına.

Hasretin en karanlık noktasındayım. Gelişin bir güneş gibi aydınlatacakken tüm karanlıkları, gidişin mekanım edecek, en karanlık mezarlıkları. Hasretini içime gömdüm. Özlemin beni mezara gömmeden, ne olur dön artık.

Ölürcesine özledim seni. Belki bana inanmıyorsun. Ama özlemlerimin dili de yok ki, o haykırıp anlatsın. Uzatma bu aşkın vuslatını. Her an gelirsin diye bekliyorum. Açtım en büyüğünden kollarımı.

Hasretin adını Azrail koyalım. Zira en ufak ayrılığımızda, canımı almak için çırpınan, nereden ve nasıl geldiğini bilmediğim garip duygularım var.

Esen rüzgarlar, alıp getirsin sana özlemimi. Öyle çok özledim ki. Anlatamam sana çektiklerimi. Biraz vicdan, biraz merhamet varsa eğer, çık gel. Bir kez sarılayım ne olur? Benim için dünyaya değer.

Ben en acısından yaşadım bu aşkın hasretini ve ahını. Daha fazla bekletme artık, uzatma sürgün yemiş vuslatı.

Özlemin olmasaydı. Boş verecektim derde kedere. Hasretin beni param parça ediyor. Dağılıp, dökülmüşüm artık yere. Çıkıp gelsen. Ben geldim desem.  Bayram çocukları gibi sevinirdim. Anlardın çektiğimi anlar, seni ne kadar sevdiğimi bir bilsen.

Öyle bir özledim ki seni. Dağların sırtına yüklesem bu hasreti, emin ol yıkılır kalırdı o yüce dağlar. Leyla’ya koşan Mecnun’a, Şirin için Ferhat olana anlatsam, bu  hasretin büyüklüğü karşısında, tüm aşıklar oturur ağlar.

Şu yüreğim, seninle geçecek günlere hasret. Varlığına aç. Ansızın çıkıp gelsen, sımsıkı sarılırım. Ağlarım. Sızlarım. Ayrılmamazcasına, başımda olursun taç.

Neredeysen çık gel artık. Özlemin, en derinden yakıyor canımı. Bu ayrılık donduruyor artık kanımı. Sözler kifayetsiz kalıyor. Gel artık vefasız, gel de dindir artık eşsiz acımı.

Yokluğun beni benden aldı. Öyle çok sevmiştim ki seni. Şimdi senden geriye, bir tek acılar kaldı. Özlemin dinmiyor içimde. Hasretin tüter hala, sensiz yaşlı gözlerimde.

Özleminizi anlatabilmeniz için sevdiğinize bir şiir gönderebilirsiniz. En güzel şiirleri aşk şiirleri ve sevgiliye şiirler yazılarımızda bulabilirsiniz.

Dönmez, haber etmez oldun. Hazan vurdu, sensizlikte yüreğimi.  Çağrılarım sana basit gelse de, öyle bir özlem ki bu, yangın yerine çevirdi şu garip yüreğimi.

Sımsıkı sarılmayı özledim. Yaşıyorum sanma. Özleminle bir hayat geçer mi? Belimi büke büke. Hangi söze, hangi şiire sığar yokluğun? Merhamet etmeden, acımadan gidiyorsun yine. Göz yaşlarımı döke döke.

Bir anlık bir hasret değil bu. Çok özledim. Hasret kaldım. Sımsıkı sarmak istesem seni, yokluğundan kırık bu kollar. Belki dönmem diyorsun ya. Söylesene, merhametini de mi aldı gittiğin yollar.

İnsan en büyük acıyı yaşarmış, sevdiğinden uzak kalınca. Hasret acısı derler buna. Her hasret okunda, daha derinden hisseder acısını. Ayrılıklar acıtmıyorsa canını, hissedersin bir gün, sende benim gibi sevdalanınca.

Özleminle yanar yüreğim, en karanlık gecelerde. Yanmayı gör ey zalim. Ne halinden anlayan olur, ne bir soran. Herkes ayrı bir yerlere kaçar. Kaçarda daha derine iner yaran. Sen özlemin en acımasız hali ile şavaşırken, bilmez kimse derdini. Olmaz halinden anlayan.

Sevgiliye Özlem Sözleri

Bak. Yine esti ayrılık rüzgarları. Bu mevsimde mutluluk yok. Çünkü hazan mevsimi. Birde ayrılık varsa işin içinde, kısılır sesin, kırar belini. Ya vuslat istersin, ya tamamen bir ayrılık. Vuslata ersen heyecandan, ayrılsan acından keser nefesini.

Özlem en acısından yaşanır yarsız. Sende gittin, dönmek bilmiyorsun vefasız. Ben böyle hasretinle kıvranırken, bir acı daha ekliyorsun umarsız.

Bak. Dönmem daha diyenlerde geldi. Geçti ömrümüzden aylar, ömür biraz daha eksildi. Gel de dindir esen fırtınaları. Mevsimler zemheri, zaman buz kesti.

Bir biz miyiz şu dünyada hasret çeken? Bir bizim mi iyileşmez yaramız? Ayrılıklar dolmuş gönlümüze. Özlem vurur sırtımızdan. Bir bizim mi kara alın yazımız?

Bağrıma basasım var seni. Bakmasın göz ayrı. Söylemesin dil ayrı. Gitmesin yar ayrı. Ben sana kavuşayım. Mevsimler bahara. Ağaçlar tomurcuklara. Olmasın mevsim ayrı, gül ayrı.

Olsan da bana dünyalar kadar uzak. Hiç düşünme çık gel. Tüm acıları geride bırak.

Ben şu dünyada, yar hasretiyle kanadı kırık uçan bir kuşum. Ayrılıklar içinde doğmuş, acıyla yoğrulmuşum. Son nefesimde gel diyorum sana. Takatım kalmadı ey yar. Aşk acısıyla yorulmuşum.

Hasret, vuslata erince ayrı bir mana kazanır. Bambaşka bir tat katar hayata. Büyük bir özlem sonunda vuslata erersen, ölsen bile gam yemezsin yar kollarında.

Böyle giderse, sensiz can vereceğim. Yazık oldu. Heba oldu sensiz geçen gençliğim. Hasretin dayanılmaz oldu bana. Ne olursun çık gel artık ansızın, ey benim sevda çiçeğim.

Bekliyorum yokluğuna türküler yaka yaka. Belki ansızın gelirsin diye, özlemle yollarına baka baka.

Daha şimdiden özlüyorum… Ayak seslerini arıyorum yanımda yöremde, nefes alış verişlerini arıyorum hemen çevremde, arada bir sıkılıp yanıma gelmelerini, beni öpüp sevmelerini. Çok özledim sevgili, inanabileceğin gibi değil, tahmin edebileceğinden çok fazla.

Uyurken seni izlemeyi dahil, bütün hallerini özlüyorum. Bana nasıl sihirli dokunduğunu, üzerimdeki yorgunluğu nasıl aldığını anımsıyorum. Öyle çok özlüyorum ki, burun kemiğime kadar sızlıyorum. Özlemin bu kadar zor olduğunu bilmezdim. Evet yanlış duymadın, ben ilk defa özlem çekiyorum. Senle başladı, sana kadar devam ediyor.

Aynı evin içinde nefes alışlarımız vardı, bilmem hatırlar mısın? Ben hiç unutamadım, ben hiç çıkamadım o evden. Ben hala özlemle anıyorum o yılları, o günleri. Günlerce süren kavgalarımızın verdiği tatlı sancıyı şimdilerde anlıyorum. Heder etmişiz sanıyorduk hayatı, oysa çok tatlı hallermiş. Ah be kadın, öyle özledim ki odanın içinde dönüp duran seslerini… Gelsen yine şenlense gönlüm…

Bir özlemmiş bir insanı, diğerine bağlayan. En güçlü bağ, önce aşktan sonra özlemden geçermiş. Özledik biz, deli gibi hem de… Özlemin en dibini, aşkın en delisini gördük. Hala özlüyorum sevgili, göremediklerimizden çok, gördüklerimizi özlüyorum.

Özlüyor insan, kim ne derse desin. İçimiz bu duyguyla yoğrulmuş, özümüz bu ipten geçmiş. Özleyen insanlar iyi insanlardır, onlardan kötülük gelmez. Demem o ki; özleyin ve özlediğiniz insana sıkı sıkı sarılın. Üç günlük dünyada beş günlük eziyet etmeyin birbirinize. Özlemle, aşkla, sevgiyle var olun.

Sesini duymayı özlüyorum en çok. Sonra kızgın hallerini, kahkahalarını, şirinliklerini, avuç içlerini… Hepsini özlüyorum işte be, gün boyu oyalıyorum da kendimi akşam olup eve gelince elim hemen sigaraya gidiyor. Bir sigara içimlik gidiyor aklım başımdan, başıma hemen sen geliyorsun. Özlüyorum kadın, çok özlüyorum.

İçimdeki aşkın özleme dönüşmesi o kadar ağrı veriyor ki kalbime, dayanamıyorum bazen. Bütün camları kırıyorum, duvarları yıkıyorum yine de erişemiyorum sana. Camlar batıyor ayaklarıma, her yanı kan bürüyor. Özlemden kanıyorum sevgili, çok özlüyorum. Hiç gitmemiş ol, hiç özlememiş olayım. Ben seni özlemek değil, yaşamak istiyorum. Ben seni aşka boğmak, aşkla yoğurmak istiyorum.

İçimi en dağlayan duygudur özlem. Ne zaman saklansam gelir bulur beni, hiç bulamadığı olmaz. Hemen yapışır yakama, hesap sormaya başlar. Ben de fazla direnemeyip teslim olurum hemen. Özlemek çok zor be kadın… İnsan özledikçe gözleri doluyor. İnsan özledikçe gırtlağına kadar batıyor.

Hatırlıyor musun birlikte gülmekten büyük keyif alırdık. Hatta birbirimize bakınca, kahkahalarımız soluksuz kalana kadar kendimizi durduramazdık. Çok özledim sevgili. Seninle katıla katıla gülmeyi, bayılana kadar ağlamayı çok özledim.

Özlüyor insan değil mi? Yanı başındaki aşkın birden uzaklaşması ağır geliyor kalbe. Aynı masada yanan mumları izlediğimiz ve mum alevinde birbirimize nasıl taptığımızı düşünmeden edemiyorum. Çok özlüyorum, tahmin edebileceğin gibi değil.

Uyurken seni izlemeyi çok seviyordum.  Bebek masumluğunu saklıyordun göz kapaklarında. Korktuğunda sıçrıyordun, bazen ağlayarak uyandığın ve sımsıkı bana sarıldığın oluyordu. Hepsini çok özlüyorum.

Sesini duymayı özledim. Arasam açar mısın meçhul. Deli cesareti sarıyor bazen bedenimi, elim gidiyor telefona, basamıyorum tuşa. Sonra lanet okuyorum sensiz olduğum, özlemle dolduğum her güne.

Aynı gökyüzünü paylaşıyoruz hala. Kafam her yukarı kalktığında aklıma ilk sen düşüyorsun. Göz bebeklerim büyüyor ardından. Bütün yaşlarıma sen karışıyorsun. Damla damla akıyorsun gözlerimden ve ben senin yaşattığın özlemde, her geçen gün biraz daha boğuluyorum.

Hiç birinin ten kokusunu özlediğiniz oldu mu? Dokunuşlarda kaybolduğunuz yahut sırf kokusu burnunuzun ucuna geldi diye gece yarıları uykunuzu böldüğünüz? Benim oldu. Aşk tarif edilebilecek bir duygu değil, özlem de başa vurunca sek içiliyor rakılar.

Ciğerlerime dolan sigara dumanı bile seni arıyor her köşemde. Öyle çok özlüyorum ki sesindeki narinliği… Özlem yerini öfkeye bırakıyor, nerede nasıl olduğunu bilmemek canımı acıtıyor sevgili. Boğazımdan tek yudum geçmiyor sensiz günlerde, bak kilo da verdim. Her gün daha çok ve çabuk yaşlanıyorum. Gel de bitsin artık bu kavga. İçimde bağıran sesleri bir tek senin soluğun kesebilir.

Dün yağmura tek başıma yürüdüm. Çekebildiğim kadar çektim yağmur kokusunu fakat sen doldun içime her nefeste. Özlemiş burnum seni, kokun uzun zamandır uğramamış hücrelerime. Sırılsıklam oldum seni çekeceğim içime diye. Katlanılır gibi değil gerçekten, özlem büyük mesele.

Özlediğim ne varsa bavula tıkıp gönderdim ilk trenle uzaklara. Artık özlemeyeceğim, vazgeçiyorum. Aşktan, geceden, günden, sevgiden ve özlemden vazgeçiyorum artık. Hiçbir kıyıma vurmayacak artık senin izlerin, sen özleme bile ihanet edensin.

Özlem sözleri yazımızın sonuna geldik.

BİZİ TAKİP EDİN

Instagram adınla yorum yap, takipçi kazan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.