İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Platonik Aşk Sözleri, Karşılıksız Aşk Sözleri

Platonik aşk sözleri yazımızda karşılıksız aşk sözleri, kısa platonik aşk sözleri ve anlamlı karşılıksız aşk sözleri paylaştık. Bu sözlerle sizlere yol göstermeye çalıştık. Belki de karşılıksız sevgi dünyanın en zor olaylarından biridir.

Platonik Aşk Sözleri

Bir fark etsen beni, bende ki yerini… Neden her gün güneş doğuyor anlarsın belki. Karşılıksız bile bu kadar güzelken, karşılıklı olsa diyorum. Sen duymuyorsun, görmüyorsun, bilmiyorsun ama ben seni seviyorum…

Tek taraflı bir hikayeydi bu başladığım. Dilimde tüy kalmayana kadar haykırdım, çığlık ata ata bağırdım, “Seviyorum.” diye haykırdım. Duymadın, duyuramadım.

Senin aşkın bende vuku bulmadan ölmek istemiyorum. Sarsın istiyorum bedenimi aşkın saf yanı.

Ey aşk, bana uğradığın gibi uğra ona da. Beni sardığın gibi sar onu da. Benim onu gördüğüm gibi görsün onun ay parçası yüzü beni de. Ya bu aşkı tek taraflı yaşayıp parça parça öleceğim yahut gözlerinin içine bakarak son nefesimi vereceğim.

Yüzüne bakarak, ellerini tutarak geçirmek istiyorum geri kalan ömrümü. Bana bakmadığın, beni fark etmediğin her geçen gün biraz daha ölüyorum. Dilim tutuluyor karşında, seviyorum diyemiyorum. Sen anla sevgili, dilim hükmünü yitiriyor yanında.

Bu kadar yakınken sana ellerini tutamamak yakıyor canımı. Yüzüne elimi sürememek tüketiyor gençliğimi. Versek el ele diyorum, aşarız belki. Bu tek taraflı aşk bana kendimi kaybettirdi.

Can evim yanıyor en derinden. İlmik ilmik düğümleniyor boğazımda kelimeler. Kalbimde saklı hazineler var, gösterebilsem keşke sana. Beni sevmediğin her gün için, sev diye sadaka dağıtıyorum etrafa.

Benim görebildiğim gibi görebiliyor musun beni? Bir umut olsa içimde keşke, beni sevebilsen… Benim gibi yapabilsen. Aşk seninde bedenine girse benim için, onu değil beni seçebilsen…

Karşılıksız Aşk Sözleri

Başkalarındaki aşkı hiçbir zaman sevemedim. Yumurtadan çıkan sürpriz gibi çıktın karşıma. Hiç beklemediğim ve en ihtiyacımın olduğu anda. Sadece sevmek bile iyi geliyor bana. Sevilmek nasıl bir duygu bilmiyorum ama şikayetim yok sevmekten yana.

Güzel yüzünle ilk karşılaştığımda yaşamaya başladı kalbim. Senelerce varlığından bir haberdim ve nasıl olduğunu bile anlamadan birden saplandın ruhuma. Söyleyemeyeceğim sanırım sana. Ben söylemeden sen anla, sev beni.

Her şey karşılıklıydı hani? Neden karşılık bulmuyor sana olan sevdam? Neden yanmıyorsun ben gibi?

Yeni yeni yaşamaya başladığımı anlamam uzun sürmedi. Seninle başladım ben yaşamaya, seninle başladım gülmeye. Aşkın bu kadar güzel olduğunu hiç düşünmemiştim. Nasıl etsem söylesem sana?  Ey aşk, sapla hançerini de ona.

Eros bana düşmandı galiba. Yahut sadece tek oku kalmıştı aşktan yana. Seni değil beni kurban etti bu karşılıksız aşka.

Sana kavuşamamaktan daha da acı bir şey varsa, oda seni ne kadar sevdiğimden hiçbir zaman haberinin olmayacak olmasıdır.

Sever bazen insan. Sever uzaktan uzağa. Ellerini tutup, gözlerine bakamayacağını bile bile sever. İçini kanatırcasına.

Karşılığı olmayacak bir aşka ram oldu yüreğim. Şimdi uzaktan uzağa da olsa, bir gün sana kavuşmaktır en büyük hayalim.

Gözlerini özledim. Onlarda tutuklu kaldıklarımı bilmeseler de. Ellerini özledim. Avuçların avuçlarımda hiçbir zaman titremese de. Gamzelerini özledim. Aşkıma mezar olmaları dileğimle.

Sen benim için hem duamsın, hem kendime ettiğim bedduam. “Allah’ım onu bana yaz. Canımı alacaksan, onunla al” diyorum her seferinde. İnşAllah ikisinden birisi kabul olur.

Bak gör ki ben hep karşındayım. Ah bir hissetsen! Gözlerini kapatsan yanı başındayım.  Hayallerdeyim. Bazen kabuslarda. Gecelerde saklıdır gizemim, bazen gün ışığında. Yeter ki bir zerre hissetmeyi bil beni.

Sanma ki aşk sadece el ele tutup dolaşmak. Sanma ki sadece öpüşüp koklaşmak. Aşk bazen uzaktan uzağa sevmek, bazen kaderine boyun eğmek, bazen acı verse bile, onun mutluluğunu bilmektir.

Aramızda  somut mesafeler yok biliyorum. Manen olan mesafelerin bir adımını bile, ışık yılı uzaklıkta sayıyorum.

Asilce bir seviş bu. Karşılığı olmasa da. Uzaklar uzağı bir sevgi olsa da. Senin bensiz mutluluğunu isteyecek kadar asilce bir seviş bu. Böyle aşklarda, an olur ki ayrılıkların, uzak kalmaların ve yaşanmamışlıkların hiçbir önemi yoktur.

Yaksa da uzaktan uzağa seni sevmek, ölsem de  bilmem bu yoldan dönmek.

Ne umutlarıma, ne şu koskoca aşka bir karşılık beklerim. Belki ağlarım, belki gözlerimden yaşlar süzülür, acılar her yanımı sarar ve belki yüreğim dağlanır ama, ben seni böyle uzaktan da severim.

Karşılıksız aşk sözleri ve mesajları paylaştığımız platonik aşk sözleri yazımızın sonuna geldik daha fazlası için sevgiliye uzun mesajlar yazımıza göz atabilirsiniz.

BİZİ TAKİP EDİN

Instagram adınla yorum yap, takipçi kazan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Profil Yalnızlığın Perisı 11 Nisan 2020

  Bende artık wazgeçtim ne olursa olsun “Yıldız Tilbe” dediği gibi:wazgeçtim yana yana…

 2. Profil B harfli kişiyi seven kişi 5 Aralık 2019

  Ben seni öyle bir seviyorum ki yüreğim fırtına koparıyor içerisinde gözlerim yangın çıkartmış fırtına ile dağılıyor yangın kuvvetlendiriyor her rüzgar yangınımı. Denizde ki batan gemiler den medet umuyor gibiyim. Sensiz olmuyor. Senin ellerini özlüyorum o ilk ve son kez dokunduğum ellerinden tekrar tutmak ve hiç bırakmak istemiyorum ben senin sen benim ol istiyorum. Ona bakıp ona gülümsesen bile onu düşlesen bile ben o düşlerinde o kadraja girmeyi hayal ediyorum ve biliyor musun 1 yıl önce dokunduğun hırkayı saklıyorum hala hiç yıkanmadı ama çok güzel kokuyor aynı senin gibi. Seni seviyorum burak

 3. Profil hasan isminde birini seven kisi 1 Haziran 2019

  Beni sevmesende vazgecmiyorum senden cunku vazgecmek kolay olsaydi bu kalp bu kadar acimazdi

 4. Profil Anonim 12 Nisan 2019

  allah belanı versin

 5. Profil GizliAşıkkk 4 Şubat 2019

  Biz özlemek için sevdik, kavuşmak ne haddimize :(:(:(:(:(

 6. Profil efkarlı genç 5 Kasım 2018

  beni başkalarına bırakma görünce dayanamazsın

 7. Profil bulutsuzluk özlemi 14 Ekim 2018

  kalbim acıyo o kızın yerinde olmak için neler vermezdim

 8. Profil bulutsuzluk özlemi 14 Ekim 2018

  seviyorum seni başkasını sevmen acı veriyo