Sevgiliye Uzun Cümleler

Sevgiliye uzun cümleler yazımızda sevgiliye gönderebileceğiniz uzun mesajlar, sevgiliye romantik uzun sözler bulabilir ve bu cümleleri sevgilinize bahşederek sevgiliyi mutlu edebilirsiniz.

Sevgiliye Uzun Cümleler

Günaydın benim gül yüzlüm, canımın canı can parçam… Ben yine güne senin o güzel fotoğrafına bakarak başladım, içimi açıyor gülüşün ve o cennet gözlerin. Keşke yanımda olsan, kokunla uyansam, öperek uyandırsam… Biliyorum o günlerde gelecek, sabahlarıma güneş diye sen doğacaksın. Gecelerimde ay gibi parlak o nurdan yüzünle sen çıkacaksın. Ellerimi ve tenimi sen ısıtacaksın. Düşüncesi bile bu kadar güzelken bu kadar ısıtmışken içimi kim bilir gerçeği nasıl olur be sevgili?

Hani bazı anlar vardır etrafındaki her şey ve herkes durur… Öyleydi işte seni ilk görüşüm… Hem yüreğim hem de bedenim yorgundu bana geldiğinde, hayatım anlamsız, yavan ve öylesineydi işte… Biliyor musun sevgilim daha ilk sesini duyduğumda anladım hayatımın adamının sen olduğunu, daha o an tutulmuştum sana, içimdeki heyecan, kalbimin atışını sana anlatamam. Sonra sen çıktın hiç ummadığım ve beklemediğim bir anda karşıma… O kadar güzel gülüyor ve bakıyordun ne ara atladım ve sarıldım boynuna hiç bilmiyorum… Yıllardır hayatımdaymışsın gibi, sanki seni hep tanıyormuşum gibi, uzaklara gitmişsin de yeni gelmişsin gibi özlemle ve hasretle sarıldım sana… İşte dedim geldi öteki yarım, tamamlandım şimdi… Kalbimin acısını almaya, yaralarımı sarmaya ve beni yeniden hayata bağlamaya gelmiştin sanki… Ellerin, bakışların ve sözlerin aktı içime ılık ılık… Kokun aklımı aldı başımdan, sarhoş oldum inan. Konuşuyordun benimle ama inan öyle aldın ki beni benden sadece gülüyor ve susuyordum, aşk sarhoşu olmuştum. O an içimden geçen tek şey şuydu sevgilim, dilerim ömrüm seninle son bulur çünkü ben diğer yanımı buldum.

Meğer ben hiç aşk neymiş, sevmek neymiş bilmemiş ve yaşamamışım ta ki hayatıma sen girene kadar. Aklımı ve kalbimi aldın benden sevgili… Gündüzüm ve gecem kısacası her anım seninle dolu, alamıyorum kendimi seni düşünmekten. Bir an kendime geliyorum yüzümde bir gülümseme sebepsiz değil elbet, tek sebebi var oda sen… Ama korkuyorum; bu kadar delicesine severken bu kadar aşkla ve tutkuyla bağlıyken ya kaybedersem seni? Ya sensiz kalırsam? İşte o an buz kesiyor her yanımı, nefessiz kalıyorum. Ne ara alıştım sana bu kadar, ne ara bağlandım delicesine bilmiyorum… Dileğim ömrüm seninle bulsun, ellerim ellerinden hiç ayrılmasın, gözlerim hep seni görsün, kulaklarım hep senin o güzel sesini duysun sevgilim… Sabahları gözlerim güneş diye seni görsün çünkü sen benim parlayan güneşimsin. Ey aşk seni delicesine seviyorum anlıyor musun?

Ben bu yazıları yazarken sen o güzel uykunda olacaksın bitanem. Umarım rüyanda da beni görüyorsundur, ben uyuyamıyorum seni düşünmekten, hayal etmekten… Neyimi hayal ediyorum, elbette bana o beyazlar içinde adeta bir melek gibi geleceğin günü sevgilim. Bu düşünce beni benden alıyor, heyecanım tüm bedenimi sarıyor, bir an önce gelsin o günler istiyorum işte bu yüzden uyku tutmuyor gözlerimi. Benim tek derdim sensin can parçam, seninle kuracağım mutlu yuvada huzurlu ve mutlu olmak. Güne seninle başlamak, her anımı seninle paylaşmak ve gecelerime ışık olman. Sabırsızım biliyorum; ama artık tek günüm benden uzak geçsin istemiyorum, benimle nefes al, benimle uyu, benimle uyan ve benimle yaşlan istiyorum. Ve dua ediyorum ömrün ömrüme yazılsın diye, yol arkadaşım, dert ortağım ve en güzeli de çocuklarımın annesi ol diye… Seni çok seviyorum can özüm, tatlı rüyalar…

Canım aşkım, helalim, sevgilim, nur yüzlüm… Bu gece bensiz geçireceğin son gece, başını yastığa tek koyduğun, bensiz uyuduğun son gece. Şuan evimizdeyim, yatağımızın ucuna oturdum, heyecandan ölüyorum. Nihayet bitti artık sensiz geçen günlerim ve gecelerim. Artık bu aşk dolu evimizde seninle geçecek ömrüm. Her odasından sen çıkacaksın, senin sesin yankılanacak her yerde… Her akşam eve gelirken evdeki eksikleri söylemek için sen arayacaksın beni. Aşkla pişirdiğin yemekleri koyacaksın önüme. Sevgiyle demlediğin çayı getireceksin sonra. Aşkımızda böyle demlenecek her gün. Zaman sınırlamaları girmeyecek aramıza, her an birlikte olacağız sevgilim… Bunlar artık hayal değil biliyorum, bu gece son gecemiz helalim. Ben heyecandan uyuyamıyorum ama bu gece ne olur çabuk bitsin istiyorum…

Şimdi sen gittin ya bu şehir de nasıl yaşanılır be aşkım? Nasıl nefes alınır, nasıl gezilir bu ıssız sokaklarında bu şehrin sen yokken? Biliyorum kızacaksın bana, hani konuşmuştuk, hani üzmeyecektik birbirimizi diyeceksin… Kısacık bir ayrılık hâlbuki ama gel de yüreğime anlat bu derdi. Benim sensiz bir anım geçmez ki… Dışarıda çıkamam ki ben sensiz, gördüğüm her sevgiliye düşman olurum, el ele tutuşan her çifti ayırmak gelir içimden çünkü sen yoksun yanımda, elimi tutanım, gözlerime bakanım, kalbime dokunanım yok yanımda. Çok ıssızlaştım şimdiden, halimi hiç sorma. Ne olur çabuk geçsin zaman, günler su olup aksın, seni getirsin bana… Hayatımın anlamı, ömrümün tek sahibi şunu bil ki sensiz ben bir hiçim, ben seninle varım, seninle mutlu ve seninle hayata bağlıyım. Ne olur çabuk dön geri…

Yine nefesim kesildi, kalbim çarptı, ellerim buz kesti ve soluksuz kaldım… Dur korkma sevgili sadece yine o güzel resmine baktım… Aldın aklımı başımdan; yapamıyorum sensiz, ellerini tutmadan, yüzüne dokunmadan ve o güzel saçlarının kokusunu içime çekmeden gelemiyorum kendime. Ne olacak benim bu halim? Niye bu kadar çok güzelsin, masumsun, özelsin… Ama biliyorum ki benimsin! Seni delicesine seven bu adam umarım daha da çok delirmez bu güzelliğinle sevgili, öpüyorum o baldudaklarından, nefesimi teninde hisset…

Belki şuan ayrıyız ama biliyorum ve hissediyorum ki bitmedi bu aşk ve bu sevgi… Sende en az benim kadar üzgün benim kadar acı çekiyorsun. Alıyorum haberlerini, senin de hiç yokmuş tadın tuzun, eski neşen, yüzündeki gülümseme gitmiş… Dalıp dalıp gidiyormuşsun uzaklara? Ben senden farksız mıyım sanki? Hani derler ya ne seninle ne sensiz… İçinden çıkılmaz bir hal bu. Hem birbirimize zarar veriyor hem de yapamıyoruz biz olmadan. Ne yediğim yemeğin tadı var ne de içtiğim suyun. Hepsi seninle anlamlıymış anladım. Ben yapamıyorum sensiz, olamıyorum, çare yine sensin biliyorum.

Sevgiliye uzun cümleler yazımızda sevdiğinize iletebileceğiniz güzel cümleler paylaştık. Daha fazlası için sevgiliye uzun mesaj yazımıza göz atabilirsiniz.

BU YAZIYI PAYLAŞ:
BİZİ TAKİP EDİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.