İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Umut Sözleri

Umut sözleri yazımızda umutla ilgili güzel sözler, en umutlu sözler ve anlamlı umut veren sözler bulabilir, bu sözleri paylaşabilirsiniz.

Umut Sözleri

Kitabı okurken, en son okunan yere ayracı koymamız, yarına çıkacağımızı sessiz bir şekilde umut etmektir.

Göğüs kafesimi geniş tutan umudum olduğu sürece, güzel günleri beklemeye devam edeceğim.

Umut, bugünlerde hiç göremeyen kişiye gökkuşağının renklerine anlatabilmek kadar zor.

Umut etmeyi bırakmayın. Hayalleriniz sizinle olduğu sürece umut edin. Vazgeçmek demek acizliktir.

Etrafındaki herkes seni vazgeçirmeye çalışırken biranda ortaya umudun çıkar ve denemeye ikna olursun.

Biri girer hayatına işte o an her şeyden umutlu olduğunu görürsün. Senin o karanlık dünyana renk katar ve tüm umutlarını da o kişi üzerine kurarsın.

Umudu olanların acısı da asla bitmez.

Umut ediyorsan eğer uyanık olmasını da bileceksin.

Yapraksız kalıp üzülüp gövdeni kestirirsen, önündeki baharı da ortadan kaldırmış olursun.

Her zaman insanları kendim gibi sanıp, onlara inanarak hayatımdan çok şey götürdüler. Bende hala benim gibi var olan insanların olduğuna umut edip duruyorum.

Her birimiz hayatımızda olmasını istediğimiz şeye umut ederiz. İster çocuk olalım, ister genç, ister yaşlı. O istediğimiz hayatı her daim içimizde bir umutla bekleriz.

Her gün umut ediyorum belki bir gün beni seversin diye. Ama artık umudun da sonuna geldik sevgilim, buraya kadarmış.

Güneşi söndürebilirsiniz, umutlarım gittiler.

Ne olursa olsun umudunu yitirme sen. Bu hayatta her güzel şeyin bitişi vardır ama onun başlamasına da umut neden olur.

Çaba göstermeden umut etmek bir hata olabilir, fakat umut etmeden çaba göstermeye çalışmak da insanın kendisine söylediği en berbat yalan olacaktır.

Bir kişi parasını yitirebilir, bu durumda hiçbir şeyini yitirmemiş demektir. Bir kişi sağlığını yitirebilir, bu durumda ömrünün yarısını yitirmiş demektir. Bir kişi umudunu yitirebilir, bu durumda bütün her şeyini yitirmiş demektir.

Umut İle İlgili Sözler

Yaşadığınız gün ne kadar kötü olursa olsun, henüz yaşanmamış olan gün daima çok daha güzel olacktır. Çünkü geçmişiniz yitenlerle, yarınınız ise umutlarla doludur.

İnsanın elinden parasını alın, o parayı tekrar kazanmanın bir yolunu bulacaktır. İnsanın elinden ekmeğini alın, o ekmeği taştan çıkarmayı başaracaktır. Bir insanın elinden umudunu alın, o umuda sahip olabilmek için bütün ömrünü adayacaktır.

Umudun nasıl kaybedildiğini bilmiyorum. Umut aslında yok olamaz bir kavram değil midir? İnsanın içindeki ‘daha iyi ve daha güzel’ tutkusunu hangi eylem yok edebilir?

Biraz daha zamanımız var, umut etmek henüz yasaklanmadı. Yasaklansa bile insan umudunu koruyabilir, onun uğrunda savaşabilir kaybetmemek için. Umuttan başka ne kalabilir insanın insan olmasında?

Umudu bir işkence olarak görmemek gerekir. Yaşama arzunuzu yüksek tutabilmeniz için umudunuza sıkı sıkıya tutunun. Hatta umudunuzu bir iç organmış gibi sahiplenin, kalbinizin yakınına ekin.

İnsan aklını kaybederse deli olur, parasını kaybederse fakir olur, karakterini kaybederse yüzsüz olur, hayatını kaybederse mezar olur ama umudunu kaybederse sadece bir hiç olur.

Şu hayatta çayımı, kahvemi tazelemek isteyen oldu da, umudumu tazelemek isteyen biri hiç olmadı. Anladım ki bu konuda tek başıma kalmışım. Umudu tazeleyecek olan da benim, başaramayıp yitirecek olan da ben.

Günde 12 saat çalışarak emek harcayan bir işçi yorulur, evine ekmek götürebilmek için ek işlerde çalışan baba yorulur, evinin kirasını ödeyebilmek için geceleri uykusuz kalarak taksiye çıkan genç yorulur. Umut ederek yorulmaya hakkı yok kimsenin.

En güzel >mutluluk sözleri< için tıkla.

Allah’tan umudu hiçbir zaman kesmemek gerekir. Şüphesiz bütün duaların karşılığı yalnızca Yaradan’ın elindedir. Umudunu kaybeden kişi imanını dahi kaybedebilir. Umut etmek ve dua etmek arasında köprü kurunuz.

Sakın unutma; ufacık tırtıl umut eder yaşamını sürdürebilmek ve güzelleşebilmek için, sonunda kozaya girer beklemeye başlar. Umudunun karşılığını gökyüzüne doğru uçan bir kelebek olarak alacaktır.

Herkes zamansız gidiyor bu hayatta. Ama kimse zamansız gelmiyor nedense. Zamansız gel, sebepsiz gel, aniden gel, ben istemeden gel. Umutla, aşkla, sevgiyle gel. Ne olursan ol yine de gel!

Umut sözleri yazımızda umut ile ilgili güzel sözleri sizlerle paylaştık.

BİZİ TAKİP EDİN

Instagram adınla yorum yap, takipçi kazan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Profil Poyraz 13 Şubat 2017

  Umutsuzluk yaşan insanları motive edebilmek için, yazmış olduğunuz sözler gerçekten etkili olmuş. Kendi adıma teşekkür ediyorum.

 2. Profil murat 8 Şubat 2017

  Çok harika insanın tamda duygularını anlatan türden olmuş.

 3. Profil umut dalgıç 6 Şubat 2017

  Umut sözleri çok güzel ve detaylı şekil de aktarılmış teşekkürler.

 4. Profil Kaan 5 Şubat 2017

  Ellerinize Sağlık Yazılarınızın Hepsi Birbirinden Güzel Aşk,sevgi ancak bu kadar güzel anlatılabilir…