Yabancı Modeller İçin İstihdam Sahası Yaratan Ajanslar

Ülkemizde mankenlik, oyunculuk ya da modellik yapan yüz binlerce kişi söz konusudur. Bu kişiler içinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanların yanı sıra yurt dışından gelen yabancı modeller de vardır. Yabancı modeller çoğunlukla Balkan ülkelerinden gelen Slav kökenli modeller olmakla birlikte Asya, Afrika ve Batı Avrupa taraflarından da birçok model, manken ve oyuncu ülkemizdeki model piyasasında hizmet vermektedir.

• Yabancı Modeller En Çok Hangi Alanlarda Faaliyet Gösterirler?

Ülkemizde bulunan yabancı modeller tıpkı yerli modellerde olduğu gibi TV dizisi ve filmi, TV programları, sinema filmleri, fuarlar, sergiler, defileler, reklam kampanyaları, promosyonlar gibi birçok çeşitli alanda görev almaktadırlar. Bu kişilerin istihdam edilmesi için birçok yabancı model ajansı hizmet vermektedir.

• Yabancı Model Ajansları Ne İş Yapar ve Sağladıkları Faydalar Nelerdir?

Yabancı modelleri portföyünde bulunduran yabancı model ajansları, özel projelerinde yabancı kökenli bir model, manken ya da oyuncu bulundurmak isteyen yapımcılara, prodüksiyon şirketlerine ve sinema firmalarına söz konusu bu portföylerini sunarlar. Daha sonraki süreçte talepte bulunan kesim olan işveren firmanın uygun gördüğü modelin projede istihdam edilmesi süreci yaşanır.

Son yıllarda özellikle TV kanallarında yayınlanan ve sinemada da bir ekol haline gelmiş vaziyette olan belli bir tarihsel tanıklığa dayalı dönem dizileri ve filmlerinde uygun fiziki özelliklere ve oyunculuk meziyetlerine ehil olan yabancı modeller çok fazla tercih edilmektedir.

Yabancı model portföyüne sahip olan ajanslar çalışanlarına oldukça geniş yelpazelere uzanan birçok fayda sağlarlar. Bu faydalar arasında ilk olarak en fazla öneme haiz olan ise yabancı modellerin istihdam edilmesi mevzusudur. Hiç bilmedikleri bir ülkede, belki de dilini dahi konuşamadıkları bir kültürde kişisel yabancılık çeken söz konusu bu profesyonellerin, kolay kolay iş bulamayıp kariyerlerinde bir sekteye uğramaları hiç kuşkusuz ki bir gerçekliğin ifadesidir. Yabancı modeller portföyüne sahip olan ajanslar, bu modellere iş sahası açarak onları maddi ve manevi açıdan açıdan ferahlığa taşıdıkları gibi, ayrıca bu kişilere kariyerleri konusunda finansal ve mentor danışmanlık hizmeti de sunarlar.

• Fenogram Ajans ve Yabancı Modeller

Fenogram Ajans, altı yıllık deneyimi ile sektör bünyesinde yer alan en önemli ajanslardan biri konumuna yükselmiştir. Portföyünde her zaman yabancı modeller için fazlası ile yer ayıran Fenogram Ajans, yabancı modellerine ülkenin en büyük projelerinde yer veren bir ajans profili çizmiştir. Kariyerini daha da ileri taşımak isteyen yabancı modeller için başvuru adresi www.fenogram.com.

.

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.