İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Adam Gibi Sözler

Adam gibi sözler yazımızda adam gibi laflar, adamlar için sözler, adamlık ile ilgili sözler 2020 ve adam gibi mesajlar bulabilirsiniz.

Adam Gibi Sözler

Delikanlılık kitaplarda yazmıyor gülüm. Gel ben sana en ince detaylarını öğreteceğim.

Delikanlı çeşme başında bekler. Suyunu kana kana içen yâre bardak tutmak için yol kollar.

Bizim kaderimiz böyle gülüm. Doğuştan yaralı ama bir o kadar sevdalı.

Dostluk denilen şey bize uğrar. Bizden öğrenip sizlere doğru yolu gösterir.

Her gün farklı bir kadınla uyanmak değildir asıl olan. Asıl olan her gün aynı kadınla uyanıp aynı kadına aşık olmaktır.

Yapabilir misin bilmem ama ben seni her gün daha çok seviyorum. Sen de bir denesen ne kaybedersin ki.

Erkek adam orada burada gönül gezdirmez. Erkek adam her gün aynı kadına aşık olup bir tek ona ait olur.

Adamlık kadını incitmek değildir. Saçının teline zarar gelmesin diye dünyaları yıkabilecek cesarettir.

Biz bir tek Allah’tan korkarız. Kullardan korkmak bizim kitapların müfredatında yok be gülüm.

Bıçak ve silahlar adamlığın eline yakışmaz. Bize yakışan kadına verilen değer sahip çıkmaktır.

Erkeklerin adamlıklarını korudukları her yerde kadınlar çiçektir. Kimsenin çiçekten bir dal koparmasına müsaade edilmez.

Mahalleye geldiğinden beri gönlüm senin ellerine teslim. Taşınıp giderken bırakırsan yaşamaz bir daha.

Sende haklısın be arkadaşım. Delikanlı ol dedim ya sana bilemediğin bir şey için seni zan altında bıraktım.

Adamlığın kadar konuş derler ya. Ben öyle konuştum ki kelimeler bitmek bilmiyor.

Boynunu büküp yürüme sakın, dik dur ve adımlarını sağlam bas. Bu hayatta dik durmayanları ezmeye kalkanlar çoktur. Ne ezilen ol, ne de ezen tarafta ol. Adaletin sesi ol.

Bazı insanlara bir soru sorarsın ve susmayı tercih ederler. Çünkü konuşacak yüzleri yoktur. Bunun için, adamlığın kadar konuş demeniz yeterli olacaktır.

Adam gibi adam olabilmek için ne kavga etmeye ne de tespih çekmeye gerek var. Adam gibi adam olacaksan, evine ekmek götürebilmene ihtiyacınız var.

Adam Gibi Mesajlar

Erkekler aldatabilir, adamlar asla… Çünkü adam olmanın birinci şartı sevdiğin kadına ait olmaktan geçer. Başka bedenlerde aşkı arayanlar, gün gelir önlerine bakarlar ve hiçbir şeyleri olmadığını görürler.

Adam gibi sevenler adı altında bir yarışma yapılsa katılmak isteyen çok olur. Kazanan için ödül ne olacak peki? Daha fazla yalnızlık mı? Daha fazla gözyaşı mı? Yoksa daha fazla rakı mı?

Herkes alışmış artık çorap değiştirir gibi sevgili değiştirmeye. Siz de haklısınız biz daha alışamadık böyle bir gevşekliğe. Erkek adam sevecekse bir sever, sonsuz olur.

Bana benim için yaşayabilecek insan lazım. Uğruma ölebilecek bir insanı ben ne yapayım? Bana ceset değil, adam gibi adam lazım.

>Ağır abi sözleri< yazımız da dikkatinizi çekebilir.

Mazlumun hakkını savunmayana, düşene bir tekme daha vurana, kadınına el kaldırana, haram mala göz koyana, evine ekmek yerine dayak sunana asla adam denilemez.

Sokaklara çıktım ki selam verecek adam bulamadım, meyhaneye girdim uğruna içilecek dava bulamadım, ortama baktım laflar sözler havada asılı kalmış, aleme daldım keşke hiç dalmaz olaydım.

Delikanlı adam tavla oynarken şansını zara göre belirlemeyi iyi bilir, satranç oynarken de nasıl hamle yapması gerektiğini. Delikanlı dediğiniz şansını sonuna kadar zorlarken ihtimaller üzerinde durmayı unutmaz.

Koşulsuz sevgiye cesaretin yoksa ne adamlığından bahsediyorsun? Adam dediğin koşulsuz şartsız sever, karşılığını bir an önce almak için tehdit etmez, gerekirse bir ömür boyu bekler.

Sevgimizi kalbimize gömmeyi bildiğimiz kadar, bazı insanları da geçmişe gömmeyi iyi biliriz. Ne büyük sevdamızdan vazgeçeriz ne hiç bitmeyen kavgamızdan. Delikanlı olduysak eğer özümüz belli, sözümüz tek renklidir.

Özgürlük için mücadele etmeyen korkaklar, özgürlükler tamamen sona erdiğinde kul ve köle olmaktan belki zevk alacaklar. Ama delikanlı adamlar özgürlüğün peşinde davalarını yaşatacaklar.

Bizi Allah’tan başka yargılayabilecek bir güç tanımıyoruz. Yaptıklarımız ortada, sevdiklerimiz yanımızdadır. Ne yaptıysak insanlar huzurlu olsun diye yaptık, kendimizi düşünmeyi biz çok önceden bırakmıştık.

Adam gibi sözler yazımızın sonuna geldik.

BİZİ TAKİP EDİN

İlk yorum yapan siz olun
  1. Gel bana Ahmet

    5 yıllık evliyim, 2 çocuğumuz var ve karım boşanmak istiyor. Ticaretle uğraşıyorum. Malum ekonomik krizden ötürü işlerim biraz bozuldu ve bu da ilişkimize yansıdı. Eşim çalışan bir kadın. Ailesi, özellikle kardeşleri onu bana karşı kışkırtıyor. Aramızda diyalog kalmadı, aynı evde iki yabancı gibiyiz. Aramızda daha önce kavga gürültü, aldatma, saygısızlık hiç olmadı. Ailesinin etkisinde kalıyor. Ben onu seviyorum ama o bana karşı hislerinin tükendiğini söyledi. Yuvamızı bozmak istemiyorum. Tek başına çocuklarımıza bakamaz, biliyorum, onların mağdur olmasını istemiyorum. Kadınlar eşinizin başına böyle bir iş gelse ne yapardınız?

  2. Gel bana Gülnur

    erkek arkadaşımla 6 aydır birlikteyiz ilk aylar çok güzeldi sonradan agrasifleşmeye başladı bana istediği gibi hakaret edip kalbimi kırıyor ben ufacık kızdığımda kendinden mahrum etmeyle tehdit ediyor öfkem sevgimin önüne geçer beni sinir etme diyor sık sık sana yenge yapacağım diyor beni aldatmadığına eminim hatta beni sevdiğini de biliyorum çünkü ailesiyle falan herkesle tanıştırdı beni fakat kendimi değersiz hissetmeme neden oluyor ama ben onu çok seviyorum ayrılamıyorum ama onun ayrılmasını istiyorum ne yapmam lazım çok kötü durumdayım bu çocuk yüzünden psikoljik ilaç tedavisine bile başladım kafayı yemek üzereyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.